Skocz do zawartości

VectorYan

Użytkownicy
 • Postów

  6
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 1. U siebie zapisuję, ale przeniesienie systemu i partycji odbywało się u znajomego, na jego komputerze, było też późno i przysypiałem. Dziękuję Ci bardzo za świetną radę.
 2. Tak, za Twoją radą pobrałem EaseUS Todo Backup Free. Zdaje się, że podczas instalacji coś tam nacisnąłem raz za dużo i mogła się zaznaczyć opcja trial. W trakcie przenoszenia danych wyskoczył jakiś komunikat błędu, ale mimo tego wszystkie partycje wraz z danymi przeniosły się prawidłowo. Nawet działało to sprawniej niż mój stary Paragon Drive Backup 9 Personal.
 3. Tak, czy siak, poszło i działa. Zdaje się, że podczas instalacji wybrałem wersję trial.
 4. Dziękuję. Wkrótce dam znać jak poszło. ----- uzupełnione 7 I 2021 r.: ----- Tak, EaseUS Todo Backup Free prawidłowo przeniósł wszystkie partycje razem z rozruchem. Użyłem opcji klonuj z zaznaczeniem optymalizacji pod nośnik scalony. Natomiast odradzam używanie Aomei Backuppera. Te program zachowuje się jakby był w wersji β. Tak, przy okazji, czy w Windows 10 też zmienili rozruch, tak jak było to przy przejściu z XP na 7?
 5. Dzień dobry. Co prawda już to kiedyś skutecznie robiłem, ale nie pamiętam czym, a systemy były wcześniejsze — Windows 7 i Windows XP. Do rzeczy: 1) W komputerze (już z UEFI, nie BIOSem) zainstalowano Windows 10 na dysku HDD 0,5 TB. 2) Zadanie polega na przeniesieniu systemu na dokupiony dysk SDD o pojemności ok. 230 GB. Przy czym ilość danych do przeniesienia jest znacznie mniejsza niż pojemnoiść dysku docelowego. 3) Do przeniesienia jest partycja systemowa z Windows 10 oraz trzy ukryte partycje znajdujące się przed nią. Jedna odzyskowa (recovery), druga maleńka (chyba związana z UEFI) i trzecia jeszcze mniejsza, moim zdaniem pusta. Przy czym nie wszystkie partycjonery widzą tę trzecia partycję, a niektóre widzą dwie pierwsze partycje nieprawidłowo, źle podając ich rozmiar. 4) Drobna partycja nr 3 jest raczej pusta, nie pod wszystkim można ją zobaczyć, więc podejrzewam, że powstała bo niektóre partycjonery zostawiają takie wolne megabajty, jako że nie potrafią wszystkiego przydzielić. Jednak dziwię się, że ta przestrzeń występuje między partycją nr 2, czyli tą od UEFI, a partycją nr 4, czyli systemową Windows 10. Dotąd takie wolne przestrzenie widywałem tylko na samym końcu całego dysku HDD. Stąd moja niepewność. 5) Jako, że dysk docelowy jest mniejszy od źródłowego, zrezygnowałem z klonowania całego dysku na raz, na rzecz przenoszenia partycji logicznych. 6) Zrobiłem to narzędziem Aomei, które co prawda prawidłowo przeniosło wielkość partycji i ich dane, lecz: a) wszystkie partycje uczyniło widocznymi, przez co system automatycznie przydzielił im litery i musiałem je ukryć ręcznie, b) program sformatował niektóre partycje docelowe innym systemem plików niż partycje źródłowe, co mnie mocno zaskoczyło, c) chyba nie przeniósł rozruchu na dysk SSD, bo nowy system nie uruchamia się bez starego dysku HDD. Biorąc pod uwagę, że systemu Windows 10 nie znam, to i nie wiem, czym różni się jego rozruch od tego z Windows 7 i Windows XP, stąd też moja niepewność. Dlatego zrezygnowałem z prób lokalizacji i przenoszenia samego sektora rozruchowego i proszę o radę: Czym i jak najprościej i przenieść system Win 10 wraz z rozruchem i ukrytymi partycjami z większego HDD na mniejszy SSD?
 6. Rozważyłbym użycie DISM++. https://www.majorgeeks.com/files/details/dism.html
×
×
 • Dodaj nową pozycję...