Skocz do zawartości

Krzychu58

Użytkownicy
 • Postów

  127
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

2 623 wyświetleń profilu
 1. Witam mam na komputerze z windows 10 niebieski ekran watchdog violation. w czym tkwi problem, co trzeba zrobic, do którego działu kierować pytanie?
 2. Krzychu58

  Skype na win xp

  Mój drogi poruszaliśmy ten temat już wcześniej, szkoda, że nie zaufałeś mi wtedy, bo był czas, że komputer po leasingowy (w stanie idealnym) z systemem Windows 8 (lub 10) kosztowały 400 zł. Kupiłem wtedy taki dla Mamy, obecnie ma Windows 10, wkrótce pewnie upgradujemy do 11 taki uprgrade dla tych systemów jest darmowy! Dziś za te same konfiguracje zapłacisz dwa razy tyle. Nie inwestuj w stary komputer ze starym systemem, bo nie warto! Nie wierz tym, którzy obiecują nie wiadomo co dla sprzętu z Windows XP. Ten system jest wycofany, technologie i programy dla niego też i nic tu nie pomoże. W przypadku Skype jest podobnie. Obsługa Skype dla Windows 7 i 8 jest ograniczona tzn,. na niżych systemach tj. XP i Vista nie działa! Co pisze Microsoft na swoich stronach. Nie opieraj się na wiadomościach na niepewnych źródłach. https://support.skype.com/pl/faq/fa10328/jakie-sa-wymagania-systemowe-skype-a Co do Chroma, który Ci nie działa, to pewnie nieodpowiednia wersja... Najnowsza wersja Chrome nie działa na Windowsie XP nie upieraj się przy swojej racji i nie instaluj nie wiadomo jakiego oprogramowania, które rzekomo ma to umożliwić, bo to grozi tylko instalacją wirusów. O ile pamiętam ostatnią wersją działającą na XP jest Chrome 36. https://www.pcworld.pl/ftp/pc_114955/Google-Chrome-36-0-1985-125-Final.html Jednak mój błąd 49 jest ostatnią dostępną... https://www.dobreprogramy.pl/chrome-50-poprawki-i-koniec-wsparcia-dla-windowsa-xp-visty-i-starszych-os-x,6628354300524673a Jeśli coś nie działa, to jest możliwych kilka opcji, przede wszystkim nie w pełni uaktualniony Windows... A już w ogóle najgorzej, ze dzielisz kwestię "doprowadzenia komputera z Windpws XP do stanu używalności" na wiele tematów i ciężko śledzić Twoje poczynania. Zbierz, to proszę, co było w jeden temat i już tylko w nim pisz.
 3. @jessica @picasso Z mojego doświadczenia wynika, że ten problem występuje z powodu braku zainstalowania nowszej wersji net framework. Dodatkowo może to powodować niemożność zainstalowania innych aplikacji, które wymagają wyższych wersji pakietu ( tzn wyżęj niż 3,5 4,1). Niestety instalator wyższych wersji ma jakiś bug i trzeba wykonać pewne obejście tzw. manualnie nie mechanicznie, co może stanowić także problem. Warto by było, żeby, ( i o to proszę administrację) ktoś z adminów napisał rzetelne opracowanie na ten temat. Sam zasięgałem wiedzy na ten temat z amerykańskiego forum Microsoft. Pozdrawiam. Poniżej kilka przykładowych tematów. Problem jest poważny z uwagi na powszechność użycia komponentów net framework, i nic tu nie pomogą, próby wyszukiwania infekcji. Jest to też problem powszechny. Skutkuje też niemożliwością zainstalowania aktualnego programu antywirusowego. Naprawdę można wymieniać całą litanię niepożądanych efektów Dlatego jeszcze raz proszę o przygotowanie tutorialu.
 4. Witam . Proszę o dodanie instrukcji instalacji windows framework w momencie gdy nie przebiega ona poprawnie. Jest to czesty blad w Windows 7 prawdopdobnie zdarza sie tez w innych. Uniwmozliwia instalacje programow i dzialanie certyfikatów, yakze myślę, ze jest wazny i przydatny.
 5. Proszę sprawdzic, która wersja net framework jest zainstalowana, brak nowszej wersji może powodować problem.
 6. U mnie taki sam problem byl na Win 7 ze zle zainstalowanymi bet framework. Jest jakiś bug i trzeba coś tam zrobić inaczej niż zwykle. Gdzieś to jest w intejest to w internecie opisane nie pamiętam gdzie. I potem mozma zainstalowac altualizacje dla nowego rodzaju certyfikatów.
 7. Witam z przygodami, ale zainstalowałem NF 40 choć w funkchach windowsa go nie widać. ( wyłaczanie WU z wiersza poleceia, zmiana nozwy katalogu a SDold, zmiaa wartosci w kluczu rejestru na 100) Ale teraz chciałem zaktualizwać dalej do 4,71 lub 4,72 i nei mogę - komunikat o tym, ze jest niedostępy dla tego koputera. I jak właściwie sprawdzać , którą wersję posiadam?
 8. Witam Co powinienem w tych okienkach przestawić? Zreszta sprawdzenie certyfikatu w Chrome też nie działa, na szyfrowane strony dostęp jest blokowany.
 9. Jest możliwe, że u tego samego dostawcy druga osoba ma takie same ustawienia dostępu (np ustawienia domyślne routera) jak Ty i jakby łączycie się na zmianę lub router jest uszkodzony
 10. Dzień dobry. Przepraszam, że się wtrącę, ale przedstawione zrzuty zwróciły moją uwagę- jest wspomniane o stanie Hibernacji i wybudzaniu... kolega kiedyś przyszedł do mnie z podobną sytuacją wolne uruchamianie, znikanie ostatnio zapisanych plików itp... Co się okazało? Zmienił akcję na przycisku zasilania i zamiast wyłączać komputer wprawiał go w hibernację.. Więc przycisk, hibernacja, nagłe odcięcie zasilania- bo myślał, że komputer wyłączony, to wyciągał wtyczkę, nic się nie zdążyło zapisać jak należy... po ponownym podłączeniu zasilania i uruchomieniu komputer próbował oczywiście reparować system, co wyglądało w ten sposób... zmiana ekranów itp.... warto sprawdzić tę ewentualność. W przypadku sterowników, to pewnie sprawdzano...., ale teraz często oprócz sterowników są te dodakowe aplikacje na pasek zadań lub menu kontekstowego, ta aplikacja potrafi mocno obciążyć system,a w dużej liczbie przypadków nie jest konieczna...
 11. A czy uefi było orygialnie uruchomione? Te touchpady mają takie problemy ze sterownikami przy próbie przeinstalowania systemu zdaje się, albo którejś aktualizacji winndowsa... Nie pamiętam teraz dokładnie co to było, ale pamiętam, że problem był zaskakujący.... Miałem laptopa HP PAvilion G6 z takim samym tochpadem Chyba nie z certyfikatami sterowników? Dodać może spróbuj zainstalować tę wersję sterownika, która była jako pierwsza? Gdzieś powinien być jakiś ślad co się dzieje....
 12. Amp. Nie kupowałem Windowsa od obcych i komputer był nowy z marketu z windowsem 8 w środku z kluczem w kości. Wiec właściciel licencji sie nie zmienia
 13. Udało mi się wreszcie skontaktować z supportem MS. Pani stwierdziła, że to cyfrowa licencja i wystarczy, że zaloguję się na koncie MS, na nowym komputerze. Tak więc spróbuję w ten sposób, w razie czego powołam się na czat. PS Acha.. Żeby nie było napisałem o awarii bez oszukiwania.
 14. Po pierwsze, nie bądź niegrzeczny. Nikt Cię nie zmusza do odpisywania, a jak już, to bądźmy uprzejmi dla siebie nawzajem. I jestem Wam wdzięczny za podpowiedzi. Tu nie ma co próbować, tu trzeba wiedzieć przed zakupem, w końcu sklep to nie wypożyczalnia, że sobie poużywasz, posprawdzasz i odniesiesz. Chyba tak nie robisz? Dokupowanie później osobno dysku i systemu nie będzie takie korzystne cenowo. Dalej będę próbował skontaktować się z supportem, może się w końcu coś od nich dowiem. Dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...