Skocz do zawartości

Rostov

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  197
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez Rostov

 1. Przez ponad 10 lat korzystałem z oprogramowania Kaspersky Internet Security, z którym nigdy nie miałem żadnych problemów, a który wiele razy uratował mi tyłek. Niestety, parę dni temu wywinął mi niezły numer, który spowodował, że nie chcę już dłużej z niego korzystać. Dla zainteresowanych - problem i jego rozwiązanie opisuję tutaj. W związku z tym moje pytanie, co zamiast KIS wybrać? Zależy mi na oprogramowaniu typu 'internet security', które głównie będzie mnie chroniło podczas korzystania z sieci, a jednocześnie nie będzie zbytnio obciążało systemu. Czy skutecznym jest polecane często rozwiązanie: Zapora systemu Windows + Windows Defender? Jeśli tak, to jak oba ww. komponenty poprawnie skonfigurować? Jeśli nie, to co w zamian? Przy okazji, co sądzicie o darmowym pakiecie ZoneAlarm Free Antivirus & Firewall?
 2. Windows 7 Home Premium (x64) Od kilku dni system trochę mi zwolnił. Szczególnie dotyczyło to uruchamiania. Długo po ekranie "Uruchamianie systemu Windows" widoczny był ekran "Czekaj…", potem "Zapraszamy!", następnie czarny ekran z samym kursorem, a nim pojawiła się tapeta, pasek Start i uruchomiły się wszystkie programy z Autostartu, mijało dobrych 5 minut. Nie było to ostatecznie zbyt irytujące. Do dzisiaj, gdy po uruchomieniu komputera notorycznie zaczął pojawiać się żółty dymek wyskakujący z traya o treści: Restart komputera nie pomagał. Co gorsza, przestał działać dźwięk i połączenie z internetem, a próba wyłączenia lub zrestartowania komputera trwała dobrych kilka minut. Nie pomogło uruchomienie komputera w trybie awaryjnym i wpisanie w wierszu poleceń uruchomionym jako administrator polecenia: netsh winsock reset. W końcu się wkurzyłem i postanowiłem przywrócić system. I choć samo przywrócenie systemu się nie powiodło, bo najprawdopodobniej miałem za stary punkt przywracania, to problem z usługą powiadamiania o zdarzeniach systemowych zniknął. Jednak system nadal ładuje się dość wolno. EDIT: Problem połączenia z usługą powiadamiania o zdarzeniach systemowych jednak nie minął. Po restarcie komputera występuje nadal. Oto logi z FRST. Jeśli nie jest to problem z infekcją, to proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu. FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt
 3. A co z parametrami 01, 07, BC, BB i BF?
 4. Z tego roku jest tylko wersja HD Tune Pro, która po pobraniu i uruchomieniu pokazuje komunikat, że licencja wygasła. Widzę, że od czasu poprzedniego postu przybyło po jednym sektorze niestabilnym i nienaprawialnym.
 5. Czy to aby na pewno będą miarodajne testy? Oba programy uruchamiane są z poziomu Windowsa, a więc pracującego dysku. Do tego HD Tune ma już 11 lat. Nie lepszy byłby skan MHDD z bootowalnej płyty? Co do dźwięków, to podczas cięższej pracy i zawieszek zdarza mu się słyszalnie pracować. Choć nie można ich uznać za niespotykane w jego dotychczasowej pracy.
 6. Sytuacja jak na screenach. Od jakiegoś czasu problemy z zawieszaniem się systemu i aplikacji. Jeśli chodzi o aplikacje, to pojawia się na pasku tytułu '(brak odpowiedzi)' i trwa to kilka dobrych minut zanim aplikacja odpowie albo i nie. Jeśli chodzi o system, to dość często długo startuje i długo się zamyka. Często po starcie pojawia się samo tło, bez tapety i tylko kontury paska Start. Dopiero po kilku minutach wszystko się załadowuje, łącznie z programami z autostartu (tray). Bywa, że system zawiesza się na prostych operacjach, tj. otwarcie 'Mojego komputera', Kosza, jakiegoś foldera, czy przy próbie wejścia we właściwości jakiegoś pliku. Bywa, że gdy zawiesi się jakaś aplikacja, to przy próbie zminimalizowania jej do paska pojawia się na ekranie jakby biała mgiełka (filtr), która znika dopiero po odwieszeniu się aplikacji. Podczas takich zawieszek systemu i aplikacji ciągle mruga, czasem świeci stale, dioda dysku i słychać, że dość ciężko on pracuje. Często także następuje zawieszanie się systemu i aplikacji po wybudzeniu ze stanu uśpienia. Konieczny jest wtedy reset. Logi z FRST nie wskazują na problem software'owy. Jedynie:
 7. Od jakiegoś czasu coraz częstszym problemem staje się na moim laptopie zawieszanie się systemu oraz aplikacji. Jeśli chodzi o aplikacje, to pojawia się na pasku tytułu '(brak odpowiedzi)' i trwa to kilka dobrych minut zanim aplikacja odpowie albo i nie. Taki brak odpowiedzi pojawił się nawet podczas skanu FRST, więc mam nadzieję, że w ogóle logi wyszły poprawnie. Jeśli chodzi o system, to dość często długo startuje i długo się zamyka. Często po starcie pojawia się samo tło, bez tapety i tylko kontury paska Start. Dopiero po kilku minutach wszystko się załadowuje, łącznie z programami z autostartu (tray). Bywa, że system zawiesza się na prostych operacjach, tj. otwarcie 'Mojego komputera', Kosza, jakiegoś foldera, czy przy próbie wejścia we właściwości jakiegoś pliku. Bywa, że gdy zawiesi się jakaś aplikacja, to przy próbie zminimalizowania jej do paska pojawia się na ekranie jakby miała mgiełka (filtr), która znika dopiero po odwieszeniu się aplikacji. Podczas takich zawieszek systemu i aplikacji ciągle mruga, czasem świeci stale, dioda dysku i słychać, że dość ciężko on pracuje. FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt
 8. OS: Windows 7 Home Premium (x64) Od kilku dni Windows Update próbuje bezskutecznie zainstalować aktualizację KB4493132. Niestety, za każdym razem kończy się to niepowodzeniem — kod błędu: 80070643. Co z tym fantem zrobić? U mnie coś nie tak, czy to jakaś wadliwa poprawka? Pytam, bo już kilka razy mi się tak zdarzyło i za każdym razem potem była publikowana poprawna aktualizacja. Tym razem jednak od kilku dni to samo. Normalnie nie zawracałbym sobie nią głowy, ale ta ma status 'Zalecana'.
 9. Wygląda na to, że problem wynika z przestarzałej wersji Firefoxa. Używam wersji 56.0.2, podczas gdy obecnie jest już o 10 wersji nowsza. Trudno będzie mi się jednak przestawić, bo Firefox Quantum nie obsługuje wielu starych rozszerzeń, które były dla mnie bardzo użyteczne.
 10. Zrobiłem nawet pewien eksperyment i odhaczyłem WSZYSTKIE listy filtrów — to samo. Dopiero po wyłączeniu rozszerzenia działa normalnie.
 11. Tak, WordPress korzysta z podłączonych domen i zewnętrznych skryptów. Ale wszystkie związane ze swoją domeną zaznaczyłem na zielono, jak na Twoim screenie. Zresztą, przy wyłączeniu uBlocka dla całej domeny (a więc i dla tych, które są z nią powiązane) to nie powinno mieć znaczenia. Problem pozostaje nadal.
 12. Oczywiście, że tak. Kiedy tylko wyłączę uBlocka w ustawieniach rozszerzeń FF, problem znika.
 13. Mam problem z polecanym tu rozszerzeniem uBlock Origin dla Firefoxa. Mam w nim tylko domyślny zestaw filtrów. Od razu wyłączyłem w opcjach ten dodatek dla całej domeny mojej strony opartej na WP. Mimo to pojawił się problem, bo gdy w panelu administracyjnym WP próbuję przejść z podstrony edycji pojedynczego wpisu do kokpitu, nic się nie dzieje. Jak to rozwiązać?
 14. Instrukcje wykonane. W załączeniu przesyłam powstały po naprawie Fixlog.txt. Po wykonaniu skryptu Test.vbs kilkukrotnie pokazało mi się okienko o zbliżonej zawartości: AIMP generalnie nie sprawia mi żadnych problemów. Dopiero od niedawna zaczął mieć trudności podobne do innych programów bazujących na otwieraniu plików. Komputer w tym roku będzie miał już 8 lat i, tu się nieskromnie pochwalę, ani razu nie miał robionego formatu. ;-) Fixlog.txt
 15. Rozumiem. A co ze wspomnianym przeze mnie usunięciem przez MBAM ustawień indywidualnych niektórych aplikacji? Z czego ono mogło wynikać?
 16. Dziękuję za odpowiedź. :) Odnośnie AdwCleanera i MBAM — który z nich wykazuje większą skuteczność w wykrywaniu i usuwaniu złośliwego oprogramowania? Z MBAM mam dość niemiłe doświadczenia. Użyłem go kiedyś raz i po czyszczeniu wiele z moich aplikacji utraciło indywidualne ustawienia. W tym np. uszkodzeniu uległ profil Firefoxa. Nie wiem, czy to wina tej aplikacji czy mojej nieumiejętności w jej poprawnym skonfigurowaniu. Poza tym, MBAM po 14 dniach ma chyba dość ograniczoną funkcjonalność, prawda?
 17. Laptop: DELL Inspiron 15 N5050 OS: Windows 7 Home Premium (x64) Od kilku tygodni zauważam następujące problemy: System uruchamia się bardzo powoli. Nim do traya załadują się ostatnie aplikacje, które mam w autostarcie, mija kilka minut. Aplikacje również uruchamiają się bardzo powoli. Bywa, że Aimp otwiera ponad minutę zwykłą mp3, a OpenOffice Writer niewielki dokument. Długo po starcie systemu słychać bezustanne mielenie dysku. Nawet, gdy mam czysty pulpit i nie jest uruchomiona żadna aplikacja. Jakby ciągle coś zapisywał/odczytywał. Normuje się to po jakichś 15 minutach. Ostatnio pojawił się też problem z długotrwałym zamykaniem systemu, a wczoraj trwało to tak długo, że w końcu musiałem go wyłączyć guzikiem zasilania. Głównie dzieje się tak, gdy tuż przed zamknięciem systemu wyłączę dość pamięciożerne aplikacje (Firefox, Spotify), ale ostatnio nie tylko. Dziś wystarczyło, że tylko uruchomiłem system i poczekałem na pełny jego rozruch, a zamknięcie trwało ok. 3 minut. Proces zamykania zawiesza się na dłużej na ekranie 'Trwa zamykanie…'. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
 18. Od lat używam duetu Kaspersky Internet Security + CCleaner. O ile z KIS'a jestem zadowolony, bo nie jeden raz uratował mi tyłek, to mam coraz większe wątpliwości co do skuteczności CC. Kiedyś po jego użyciu zauważalna była poprawa działania systemu. Obecnie jest praktycznie bez różnicy. Szukam więc czegoś zamiast, co posiada te same lub zbliżone funkcje sprzątające. Dobrze by było, gdyby zwalczał również oprogramowanie szpiegujące. Co byłoby lepsze? MBAM? AdwCleaner?
 19. Od kilku tygodni zauważyłem spore zamulenie komputera. System uruchamiać się i zamykać potrafi czasem kilka minut dłużej. Otwieranie aplikacji (jak choćby windowsowy Notatnik) potrafi trwać ponad minutę. Aplikacje często się zawieszają. Dość często aplikacje, które dotychczas nie sprawiały problemów — głównie Firefox i Spotify uruchomione jednocześnie — potrafią znacznie zwiększyć zużycie RAM (ponad 3 z 4 GB) oraz zużycie procesora, które na wykresie wydajności 'Menedżera zadań' skacze w górę i w dół jak oszalałe, aż wentylator wskakuje na wyższe obroty, co dotychczas rzadko mu się zdarzało. W Firefoxie bardziej rozbudowane strony, tj. Facebook czy zawierające Flasha, potrafią po paru minutach scrollowania zawiesić przeglądarkę. FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt
 20. Ostatnio na wielu portalach zajmujących się bezpieczeństwem sieciowym (m.in. Niebezpiecznik, Sekurak, Zaufana Trzecia Strona) daje się słyszeć coraz częściej głosy, że w Windowsie, zamiast jakiegokolwiek antywirusa, najlepiej powinien sprawdzić się poprawnie skonfigurowany Windows Defender. Słowem: czy antywirus, czy WD — na jedno wyjdzie. W związku z tym moje pytanie. Czy to prawda, a jeśli tak, to jak poprawnie powinien być skonfigurowany WD, by zapewnić komputerowi z Windowsem 7 maksymalną ochronę?
 21. Korzystam z laptopa Dell Inspiron 15 N5050 z systemem Windows 7 Home Premium, więc zorientowani od razu wiedzą, że ww. sprzęt ma zintegrowaną kartę dźwiękową. W związku z tym, by móc nagrywać dźwięki z komputera, zakupiłem zewnętrzną kartę dźwiękową na USB — Creative Sound Blaster Play! 2. Zainstalowałem, jakość dźwięku mi się podoba, ogólnie jestem zadowolony. Ale gdy próbuję nagrywać dźwięk (np. z YouTube) aplikacją Audacity 2.1.2, to głośność uzyskanego nagrania stanowi może 1/8 oryginału. W Audacity głośność urządzenia nagrywającego mam ustawioną na max. W systemowych ustawieniach urządzenia nagrywającego poziom głośności wynosi 100%. W panelu sterowania oprogramowania dołączonego do karty głośność nagrywania również wynosi 100%. Dlaczego więc otrzymuję tak ciche nagranie? Jak temu zaradzić?
 22. Rostov

  CCleaner wyłącza się.

  No i narobiłem sobie kłopotów. Jak napisałem post wyżej — w środę zainstalowałem ze strony Intela do mojej karty graficznej nowsze sterowniki, które wydawały mi się do niej pasować. „Przezornie”, tuż przed instalacją, wykonałem punkt przywracania. Niestety, po instalacji obraz nie wyglądał najlepiej. No i tu popełniłem błąd. Zamiast te sterowniki normalnie odinstalować, przywróciłem z punktu stan systemu sprzed ich instalacji. Wszystko wróciło do normy. Do wczoraj, kiedy to zainstalowałem 5 aktualizacji Windows Update: 1. KB3179930, 2. KB3182203, 3. KB3181988, 4. KB3184143, 5. KB3185278. Po instalacji ww. aktualizacji i restarcie zaczęło się. Rozdzielczość zmieniła mi się na 800x600. Zajrzałem więc do 'Menedżera urządzeń', a tam obok dwóch urządzeń — karty graficznej Intel HD Graphics 3000 oraz kontrolera Audio dla wyświetlaczy Intel ® — czarne wykrzykniki na żółtym tle, we właściwościach tych urządzeń komunikat: System Windows nie może zweryfikować podpisu cyfrowego sterowników wymaganych dla tego urządzenia. Niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania, który może być zainstalowany plik, który jest niepoprawnie podpisany lub uszkodzony, lub które mogą być szkodliwe oprogramowanie z nieznanego źródła. (Kod 52) Ciągłe uruchamianie systemu w trybie bez wymuszania podpisanych sterowników jest dość uciążliwe, więc jedyne, co teraz pomaga, to przywrócenie stanu sprzed aktualizacji WU, ale to nie rozwiązuje problemu, bo nie mogę mieć niezaktualizowanego systemu, Jak się z tym uporać?
 23. Rostov

  CCleaner wyłącza się.

  Właśnie wczoraj ją zainstalowałem i nic. A propos grafiki — znalazłem dziś takie oto nowsze sterowniki, które wydawały mi się pasować do mojej karty: https://downloadcenter.intel.com/download/24971/Intel-HD-Graphics-Driver-for-Windows-7-8-64-bit Niestety, po ich zainstalowaniu obraz był tak beznadziejny, że czym prędzej wróciłem do obecnej wersji sterowników.
 24. Rostov

  CCleaner wyłącza się.

  1. Doszedłem, o co chodzi. W KIS zaznaczona była opcja skanowania połączeń szyfrowanych. To blokowało m.in. Facebooka i pewne elementy na różnych stronach. Teraz już działa i KIS, i CCleaner. 2. Jeśli chodzi o sterowniki grafiki, to posiadam kartę zintegrowaną z płytą główną Intela. Pobrałem ze strony producenta aplikację Intel® Driver Update Utility. Niestety, nie znalazła ona nowszych sterowników dla mojego sprzętu niż te, które mam zainstalowane.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...