Skocz do zawartości

Krzesimierz

Użytkownicy
 • Postów

  338
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Piszesz w pierwszym poście, że działająca konfiguracja była na procesorze A4 5300. Następnie zmieniłeś na A10 - nie działało i wróciłeś do A4. Od tego czasu jak wkładasz RAM do płyty to Ci ją "uwala" jak piszesz. Czy dobrze rozumiem?
 2. Na konfiguracji, która wcześniej działała, wkładasz działający RAM a wyjmujesz zepsuty, tak? W takim razie: tak, płyta pali RAMy. Czasem uszkadza się tylko część gniazd RAM, wtedy te wadliwe można zakleić i używać pozostałych.
 3. Jeśli problem pojawił się jakiś czas po instalacji windowsa to szukałbym przyczyny w aktualizacji windows lub w sterownikach, skoro czasowo z nimi kojarzysz problem. Odinstaluj wszystkie na raz sterowniki usb i restart systemu. Kolejno albo próba automatycznej instalacji przez windows albo zaraz po starcie systemu instalacja własnych z pliku. Podobnie możesz spróbować ze sterownikami chipsetu. Jeśli przyczyną jest aktualizacja windows, to spróbuj odinstalować ostatnie aktualizacje lub lepiej zrób przywracanie systemu do daty kiedy wszystko działało. Edit: Gdyby przyczyną problemu był bios czy RAM to pojawiłby się od razu po instalacji windowsa, na moją logikę.
 4. Wyszarzenie może świadczyć o problemie z systemem. Napisz kiedy zaczęły się problemy, czy korelują z jakimś zdarzeniem. Kiedy instalowany był system. Czy to jest upgrade z windowsa 10.
 5. Jeśli po deinstalacji i restarcie systemu jest sytuacja taka sama, to wiemy, że problem jest w obecnej konfiguracji sprzętowej. Odpadają inne podłączane urządzenia usb. Skoro wszystko działa, to problemem jest właściwie wyskakujące okienko. Co się stanie, jak wyłączysz, i załączysz główny koncentrator usb z pierwszego screena. Spróbuj wyłączyć sterownik Intel usb3.1... z pierwszego screena i uruchomić ponownie system. Spróbuj tego https://www.thewindowsclub.com/usb-selective-suspend-enable-disable
 6. Które porty w panelu działają, a które nie działają. Często czytnik kart psuje się jako pierwszy i może tylko on być uszkodzony. Ten delock z linka to tylko wyprowadzenie portu/przedłużka, do tego nie potrzeba sterownika.
 7. Cześć, Wygląda na panel przedni obudowy, oznaczany właśnie jako hub i potrzebujący swój sterownik, nawet jak nic nie jest pod niego podpięte. Zacznij od podstaw: odinstaluj urządzenie z wykrzyknikiem i restart systemu. Daj windowsowi czas na znalezienie i zainstalowanie sterownika samemu .
 8. Witam, W tej cenie proponuje szukać komputer oparty o procesor i5 czwartej generacji, np i5-4460. Dobry będzie poleasingowy Fujitsu, HP czy Dell z gwarancją i windowsem 10. np. taki https://allegro.pl/oferta/komputer-fujitsu-p720-i5-4460-8gb-256ssd-win10pro-11874608995
 9. Według tego co sprawdzałeś, wygląda na problem w systemie. Kiedy to się zaczęło dziać. Była infekcja systemu? Czy pinguje serwer DNS? Np 1.1.1.1 Czy w pliku hosts nie ma blokad serwerów DNS Spróbuj wyłączyć programy typu internet security, mogą stanowić problem. W ostateczności zostaje instalacja serwera DNS lokalnie na laptopie.
 10. Prosiłem o screena dlatego, aby zobaczyć wykres. Im bardziej ciągły wykres tym lepiej :) Prędkości wyglądają bardzo dobrze.
 11. Parametry ze screena wskazują na dobrą kondycję dysku i jego pełną sprawność. Prędkości można sprawdzić w progranie HDTune. Wklej screen. To, że można otwierać pliki z innego dysku to jest normalne. Dlaczego Cię to zastanawia? Programy, jeśli nie wymagają instalacji, też można otwierać.
 12. Jak najbardziej można kupić nowy dysk i od razu na nim zainstalować windows. Możesz też nagrać na pendrive system typu live, np. WinPE strelec, zbootować z pendriva i zrobić diagnostykę dysku.
 13. W managerze zadań zakładka plik > nowe zadanie > wpisz explorer.exe Jaki jest skutek?
 14. Dzień dobry, Czarny ekran windows jako następstwo blue screena bardzo rzadko udaje się naprawić. W zdecydowanej większości przypadków potrzebna jest instalacja windowsa na nowo. Przyczyną często jest nieudana aktualizacja windows lub inny błąd windows więc problem raczej będzie po stronie windows a nie hardware, tym bardziej, że chkdsk nie znajduje błędów. Jeśli nie ma ważnych danych na obecnym dysku systemowym albo innych przeciwskazań to aby zaoszczędzić czas, najlepiej wziąć się za nową instalację windows. Dla próby naprawy podstawowo próbuje się z konsoli: chkdsk /f C: (gdzie C: to dysk systemowy) sfc /scannow link dism /online /cleanup-image /restorehealth Jeśli, któraś z nich nie dojdzie do końca lub wykryje błędy i próbuje je naprawiać, warto wykonać ją dwu-, trzy- krotnie Co do ewentualnego uszkodzenia fizycznego dysku, można to ustalić robiąc diagnostykę dysku, głównie S.M.A.R.T. Robi się to na załączonym systemie lub ewentualnie w BIOS jeśli masz taką opcję, zależy od komputera. Więc jeśli chcesz zdiagnozować dysk przed instalacją windowsa, to potrzeba uruchomić system z pendriva lub włożyć do innego komputera. Programy to np Victoria (Victoria HDD) lub HDTune.
 15. Krzesimierz

  Diagnostyka HDD

  Jest mnóstwo uszkodzonych sektorów. Powierzchnia dysku jest wysoce zniszczona. Najlepsze podsumowanie to cytat z logu: SMART overall-health self-assessment test result: FAILED! Drive failure expected in less than 24 hours. SAVE ALL DATA. Skopiuj potrzebne dane. Jeśli były na dysku prywatne dane to nadpisz powierzchnię dysku i/lub zniszcz dysk a kolejno do utylizacji.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...