Skocz do zawartości

Krzesimierz

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  314
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Krzesimierz

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Krzesimierz

  3500 MB pamięci RAM

  Przeniesienie pagefile na zewnętrzny nośnik nic nie wniesie. Pagefile na dysku, na którym jest zainstalowany system (czyli tak jak domyślnie) to też najbezpieczniejsza konfiguracja.
 2. W systemie jest zainstalowane wiele aktywnych programów antywirusowych. Zaleca się mieć zainstalowany maksymalnie jeden, ponieważ gdy jest ich więcej, mogą blokować wzajemnie swoje funckje i doprowadzać do uszkodzeń systemu takich, jak tu obecny. Na czas naprawy usuń programy: Avast Free Antivirus AVG AntiVirus FREE Avira Security Avira System Speedup mks_vir Użyj także narzędzi do usuwania pozostałości (systemowy deinstalator przeważnie nie usuwa wszystkiego). W przeglądarkę wpisać nazwa_programu i remover lub narzędzie do deinstalacji lub uninst
 3. Kolejno Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Task: {E5DD1A26-F1E0-435D-B668-CE1C296F345C} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Maintenance\InstallWinSAT => Maintenance.vbs Zapisz zawartość notatnika. (Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S.) W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).
 4. Krzesimierz

  3500 MB pamięci RAM

  Jeśli BIOS wykrywa 3,5 GB RAM, a zamontowane jest więcej, to znaczy, że BIOS ogranicza. uaktualni go https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-probook-455-g3-notebook-pc/7834637 Jeśli BIOS pokazuje poprawną wartość RAM a system windows 3,5 GB, to znaczy, że system jest 32 bitowy i on ogranicza.
 5. Tego nie zrozumiałem. Możesz jaśniej. Dla wyjaśnienia: re-start: uruchomienie ponowne komputera. re-set: wyzerowanie ustawień, przywrócenie do ustawień domyślnych. Można zrobić reset bios. Nie można zrobić resetu komputera. Z tego co dedukuję są problemy z biosem i trzymaniem ustawień bios po wyłączeniu komputera. W tym przypadku można flashować bios, wymieniać baterię i wgrać inny bios (inną wersję biosu od obecnego). Może być najnowszy. Może też być beta. Bios jest na płycie głównej. Więc jeśli chodzi o część komputera, która jest jest przyczyn
 6. To co napisałeś, innymi słowy: Problemem jest nietrzymanie ustawień bios, za każdym załączeniem komputera pokazuje się informacja, że bios został przywrócony do ustawień domyślnych (bios reset). Po zaakceptowaniu, system windows się uruchamia. Była próba flashowania bios Była próba aktywacji zapasowego bios (ponieważ to płyta dual bios) Była wymieniana bateria Czy dobrze rozumiem?
 7. Witaj, czy restartom towarzyszą jakieś dźwięki ze strony sprzętu, mignięcia diodek na płycie albo coś na ekranie? Czy przed modernizacją też się restartował? Zacznij od odłączenia wszystkich urządzeń USB, z nimi czasami jest problem. Czy bez nich też się restartuje. Kolejno reset biosu. Odłącz kabel od zasilania od zasilacza, Wyjmij baterię z płyty na kilka minut.
 8. Krzesimierz

  Infekcja

  M.in usługa przywracania jest wyłączona. Czy była czy uległa awarii to inna kwestia. System jest uszkodzony, wiele usług nie działa. Skoro powyższe operacje nie przyniosły żadnego skutku to naprawa będzie niemożliwa bądź długotrwała. Na tyle długotrwała, że szybciej będzie przywrócić system z kopii czy zainstalować od nowa. Co do dysku to jest to SSD, a producenci SSD nie stosują się do norm i diagnostykę S.M.A.R.T. traktują wybiórczo. Jeśli parametry S.M.A.R.T. byłyby poprawne to wartość B5 Program Fail Count wskazuje, że dysk jest niesprawny. Co na pewno można powiedz
 9. Krzesimierz

  Infekcja

  Poprawka, HDTune zakładka kondycja
 10. Krzesimierz

  Infekcja

  W systemie nie widać infekcji, w prawdzie jest w systemie aktywator KMS, ale to nie od powinien być przyczyną, jeśli nie ma korelacji daty jego instalacji i wystąpienia problemu. Natomiast system wygląda na uszkodzony, kilka usług się nie załącza i nie widzi sieci Spróbujemy kilka operacji. Z Kasperskiego są wpisy zarówno Kaspersky Internet Security jak i Free Antivirus, jest możliwość, że to on wpływa na działanie systemu. Odinstalujemy je na czas szukania przyczyny. Użyj kavremover tool https://support.kaspersky.com/common/uninstall/1464 Uruchom FRST. Na klawiaturze
 11. Krzesimierz

  Infekcja

  Log FRST jest błędnie wygenerowany, jest zlepkiem dwóch logów. Wygląda, jakby podczas skanowania był instalowany Avast. W czasie skanowania FRST należy zostawić system bez ingerencji. Wklej nowy log. W systemie jest zainstalowany Kasperski, dodatkowa instalacja kolejnego programu antywirusowego nic nie wniesie. Natomiast dwie aktywne ochrony mogą się nawzajem blokować, próbować usunąć i mogą wprowadzić tylko szkody w systemie.
 12. Krzesimierz

  Infekcja

  Witaj, Rezultaty skanowania Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x64) Wersja: 09-09-2020 Pobierz i uruchom najnowszą wersję FRST, ponieważ skanuje także nowe zagrożenia. https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/dl/82/ Co dokładnie nie działa. Opisz co było przyczyną, kiedy zaczęły się problemy.
 13. @Penicylina @jessica Może to wina DNS jakie używacie. DNSy od dostawców internetu często bywają wolniejsze od publicznych. Spróbujcie zmiany DNS na 1.1.1.1 albo 9.9.9.9 i porównajcie prędkość ładowania.
 14. Witaj, W laptopie Acer n16c2 przycisk załączania power to zwykły klawisz klawiatury. Opisywane objawy to typowa usterka klawiatury. Na 90% potrzebna będzie wymiana. Jeśli laptop był zalany to można spróbować dosuszyć. Jeśli laptop był rozbierany to możliwe jest złe wsadzenie tasiemki klawiatury do gniazda.
 15. W tym androidzie nie ma certyfikatu ISRG Root X1, a żeby go dodać do systemu, wyczytałem, że trzeba mieć uprawnienia root (tzw. zrootowany telefon) Obecnie problem dalej występuje. Trzeba będzie używać firefox. Dziękuję za wyjaśnienia i sprawdzenie certyfikatu po drugiej stronie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...