Skocz do zawartości

BSOD: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED


havok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio jeden z komputerów robi problemy i czasami się wysypuje z BSODem. Nie mam zielonego pojęcia od czego to jest... Przeglądałem kilka z nich i w internecie znalazłem odpowiedzi, że chodzi o sterowniki, zaktualizowałem sterowniki karty graficznej, ale BSOD znów się pojawił. Pojawiają się różne BSODy, a ten jest ostatnim BSODem i pierwszym po aktualizacji sterowników. Czy ktoś byłby w stanie określić co może być nie tak?

 

==================================================
Dump File		 : 061512-16099-01.dmp
Crash Time		: 2012-06-15 14:51:12
Bug Check String  : KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
Bug Check Code	: 0x0000001e
Parameter 1	   : 00000000`00000000
Parameter 2	   : 00000000`00000000
Parameter 3	   : 00000000`00000000
Parameter 4	   : 00000000`00000000
Caused By Driver  : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+7cc10
File Description  : NT Kernel & System
Product Name	  : Microsoft® Windows® Operating System
Company		   : Microsoft Corporation
File Version	  : 6.1.7601.17640 (win7sp1_gdr.110622-1506)
Processor		 : x64
Crash Address	 : ntoskrnl.exe+7cc10
Stack Address 1   :
Stack Address 2   :
Stack Address 3   :
Computer Name	 :
Full Path		 : C:\Windows\Minidump\061512-16099-01.dmp
Processors Count  : 2
Major Version	 : 15
Minor Version	 : 7601
Dump File Size	: 291 672
==================================================

 

Dane pobrane z programu BlueScreenView.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Wybiórczy minidump i to przetworzony mniej zaawansowanym Blue Screen View to za mało. Proszę o dostarczenie kompletu zrzutów pamięci: skopiuj na Pulpit cały katalog C:\Windows\Minidump > do ZIP > na hosting > podaj link.

 

2. Poza tym, obowiązkiem tego działu jest prezentacja podstawowych raportów przedstawiającym skład systemu: OTL.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za brak obowiązkowych logów, nie zauważyłem nigdzie Regulaminu działu.

 

Wszystko spakowałem do jednego ZIPa, a że paczkę umieszczam na publicznym serwerze, nałożyłem hasło, które brzmi: Havok

 

Link do paczki: http://www.sendspace.com/file/nrog05

 

--- EDIT 17-06-2012 13:24 ---

 

Kolejne BSODy do kolekcji. Dzisiaj było już ich 5.

 

http://www.sendspace.com/file/7lwfl6

 

Hasło: Havok

 

--- EDIT 18-06-2012 13:59 ---

 

Kolejne BSODy do kolekcji.

 

http://www.sendspace.com/file/mo4xit

 

Hasło: Havok

 

Prosiłbym o jakąś odpowiedź. Nie wiem co robić...

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza
Prosiłbym o jakąś odpowiedź. Nie wiem co robić...

 

Brak odpowiedzi jest dyktowany: brakiem obecności czy brakiem czasu, by przetworzyć temat. Nie miałam czasu, by przeanalizować DMP.

 

EDIT: w kwestii logów z OTL, tylko drobna uwaga: potem (po rozwiązaniu problemu głównego) będzie do deinstalacji pasek adware DVDVideoSoftTB Toolbar. po tym poprawka przez AdwCleaner z opcji Delete.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Aktualnie nie mogę przeprowadzić testu MemTestem w Dosie, a aplikacja do uruchamiania w Windows nie działa - od razu pokazuje "Brak pamięci w systemie". Dodatkowo Google Chrome oznacza aplikację jako niebezpieczną i eScan rozpoznaje w niej trojana. Zgaduję, że jest to pewnie false positive, aczkolwiek można byłoby to sprawdzić.

 

https://www.virustotal.com/file/41ebc55dfcdf5023e73f3a8199d9e9d492bd8c0dd5a4e9c3ed9baf94bdbbc585/analysis/

Odnośnik do komentarza

piotreek napisal Ci co powinienes zrobic. Co to znaczy

Aktualnie nie mogę przeprowadzić testu MemTestem w Dosie

Uruchamianie w Windzie to nieporozumienie.

 

Mam pytanie dodatkowe - jesli zakladasz temat w Win7 to znaczy, ze mozna przypuszczac iz masz Win7, a ten wypala plyty ISO bez dodatkowych programow.

 

Nie podales danych technicznych platformy.

Wszyskie slady prowadza do RAM, a Ty piszesz, ze "Wolę po prostu dostać taką odpowiedź niż zastanawiać się czy mój temat jest omijany :)".

Co teraz, jak Ci pomoc szanowny kolego. Wrozki pod 0700 xxx i trzeba za to placic.

 

Zgaduję, że jest to pewnie false positive, aczkolwiek można byłoby to sprawdzić
co sprawdzic, co to za glupoty?

 

Sciagasz to http://www.memtest.org/ wersja - Pre-Compiled Bootable ISO (zip) post nr30 z tego tematu http://www.fixitpc.p...ia/page__st__20

 

Zadaje czasem takie pytanie; ile masz lat 11? 9? Masz jakies problemy z percepcja?

 

@edit

na koniec , nie wiemy nawet ile masz kosci ram. Te zas testuje sie oddzielnie w kazdym slocie chyba , ze to laptop, a moze mebloscianka z telewizorem?

Odnośnik do komentarza

Marku, pozwolę sobie Ciebie zignorować z powodu dziecinnego zachowania. Jeżeli chcesz komuś zadawać pytania ile ma lat lub czy ma problemy z percepcją to proponuję wylosowanie losowego numeru Gadu-Gadu i zadawanie takich pytań właśnie osobom z tych losowych numerów. Z pewnością otrzymasz odpowiedź na podobnym poziomie.

 

Z racji, że pozwoliłem sobie Ciebie zignorować, poniższa wiadomość nie będzie skierowana do Ciebie, a będzie moim monologiem.

 

1. Testu w standardowym środowisku nie mogę przeprowadzić, bo nie mam fizycznego dostępu do komputera - aktualnie. Osoby aktualnie z niego korzystające nie są w stanie przeprowadzić takiego testu.

2. Możliwość korzystania z aplikacji pod Windows była wymieniona w podlinkowanym przez Piotrka temacie.

3. Osoby umiejące czytać już po pierwszym poście mogłyby skapnąć się, że raczej chodzi o Windows 7.

4. Podejrzenia o problem z RAMem padły PO moim poście o "jakiejkolwiek odpowiedzi". No chyba, że ktoś "inteligentny" czyta posty od końca...

5. Plik MemTest.exe został umieszczony na serwerze prawdopodobnie przez użytkownika charliez, co za tym idzie, co za tym idzie, sam mógłby sprawdzić czy aplikacja na serwerze nie jest uszkodzona lub zasyfiona.

6. Od wróżek zdecydowanie bardziej wolę Elfy leśne, ewentualnie Cyklopy. Te pierwsze, o ile są płci żeńskiej, posiadają zazwyczaj piękną urodę, a te drugie z racji posiadania tylko jednego oka łatwo pokonać. No i nie trzeba za nic płacić.

 

Ps. Marku, jeśli nadal będziesz chciał pisać do mnie w sposób w jaki pisałeś wcześniej - daruj sobie. Posty takie zignoruję. Zdecydowanie bardziej wolę poczekać na sensowne posty od kogoś bardziej przyjaznego i ukierunkowanego w temat, a nie prywatne wycieczki.

Odnośnik do komentarza

Po;

1 -

Przepraszam za brak obowiązkowych logów, nie zauważyłem nigdzie Regulaminu działu.
Elfy go zajumaly?

2 - Gdzie napisales, ze nie masz dostepu do ...no wlasnie do czego?

3 - Mozesz sobie ignorowac, mnie to rybka, ale ponaglac do pomocy i olewac...kto tam ma dostep do ...tego czegos....jakis Gnom czy myslacy pies. Moze zrobi plytke i Twoja nadymana osoba odpocznie bo piszesz, ze to wazne.

4 - Prywatnie jestem bardzo milym , usmiechnietym starszym panem.

Odnośnik do komentarza

Kurdę, zasilacz dopiero co był kupowany :/

 

Mam jeszcze pytanie, czy z Raportu można wywnioskować, że karta ma prawidłowo podłączone zasilanie? Jak już wyżej pisałem, nie mam fizycznego dostępu do sprzętu, więc nie mogę sprawdzić jak jest podłączona karta graficzna, ale istnieje też możliwość, że nie ma podłączonego dodatkowego zasilania. Czy da się to wyłapać z Raportu o sprzęcie?

Odnośnik do komentarza

Nie da się. Tylko wizyta on-site. To co zostało kupione to nie jest zasilacz. :)) nie wiadomo jakie ma wydajności na +12V (pewnie żadne :P) Poprawiłem linka bo ten AREOCOOL pierwszy nie miał zbyt dobrych opinii. Ewentualnie możesz się posiłkować listą polecanych zasilaczy z linka którego podałem.

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza
Poczekam jeszcze na analizę logów. No i zaproponuję wymianę zasilacza, aczkolwiek nie wiem jak to z tym będzie :/ Zasilacz jest nowy, dopiero co kupiony.
dobrze , ze mnie ignorujesz bo pewnie bys cos odpisal na to zdanie. Cyklopy jedookie lubieja wyroby zasilaczopodobne.

 

Upominalem sie o dane sprzetu w moim pierwszym poscie nie dlatego, ze mam taki kaprys i czepiam sie jasnie oswieconych pytajacych.

 

To jest najzabawniejsze -

nie wiem jak to z tym będzie :/ Zasilacz jest nowy, dopiero co kupiony
:cheer:
Odnośnik do komentarza

Ch..era. Klientom wciska się różne tzw zasilacze a szczególnie w marketach. To w zasadzie jedyny element na którym można obniżyć cenę.

Po kupnie serwis cieszy się nowym klientem.

Jedynie pomiar napięć miernikiem przy obciążeniu może powiedzieć o stanie zasilacza w chwili OBECNEJ.

Co nie znaczy, że takie urządzenie gwarantuje poprawne funkcjonowanie sprzętu.

W zasadzie 90% tego typu urządzeń nie spełnia norm - a wiem o czym piszę.

 

Bywają wyjątki, które nie spełniają norm a zapewniają poprawne funkcjonowanie sprzętu - ale to rzadkość.

Niestety za markę trzeba płacić. Dobry zasilacz do mocnego sprzętu to odpowiednik prawie mocnej karty (cenowo).

I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...