Skocz do zawartości

BSOD: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED


havok

Rekomendowane odpowiedzi

@piotreek ja to rozumiem, ale nie ja kupowałem ten komputer ani zasilacz :) To nie jest mój sprzęt, więc nie wiem jak właściciel zareaguje na fakt, że znów czeka go wymiana części, którą dopiero wymieniał (stary zasilacz był za słaby).

 

@Marku, daruj sobie swoje posty. W swoim pierwszym poście upominałeś i czepiałeś się wszystkiego czego się dało. Nie trudno w ten sposób jest zabłysnąć "pytałem, bo wiedziałem". Moje traktowanie Twojej osoby podyktowane jest Twoim pierwotnym nastawieniem do mojej osoby. Nie masz zamiaru być kulturalny - nie pisz w tym temacie. Mógłbym się śmiało założyć, że jest wiele osób, które wiedzą biją Cię na głowę, więc Twoje traktowanie osób niezaznajomionych z tematem jest nie na miejscu, a wręcz pokazuje, że w tym "starszym panie" burzliwą dyskusję prowadzi kryzys wieku średniego. Z całego tego tematu śmiało można wyciągnąć takie wnioski, bo jakoś z innymi użytkownikami nie mam problemów we współpracy. Myślę, że starczy offtopu na dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
@piotreek ja to rozumiem, ale nie ja kupowałem ten komputer ani zasilacz :) To nie jest mój sprzęt, więc nie wiem jak właściciel zareaguje na fakt, że znów czeka go wymiana części, którą dopiero wymieniał (stary zasilacz był za słaby).

 

No to teraz do sedna. Taka jest rola osoby która podejmuje sie w imieniu kogos wyjaśnić problem. Przygiołeś karku? To miej teraz odwage przedstawić sytuacje. A na drugi raz bedziesz wiedział, zeby nie ratować cudzych kompów wbrew woli włascicieli.

Odnośnik do komentarza

No to teraz do sedna. Taka jest rola osoby która podejmuje sie w imieniu kogos wyjaśnić problem. Przygiołeś karku? To miej teraz odwage przedstawić sytuacje. A na drugi raz bedziesz wiedział, zeby nie ratować cudzych kompów wbrew woli włascicieli.

Ale ja nie robię nic wbrew czyjejś woli. I nigdzie nie napisałem, że nie mam odwagi przedstawiać zaistniałej sytuacji.

 

@havok Właściciel musi pogodzić się z tym że jak się kupuje samochód używany to jak się ktoś na tym nie zna to mu wcisną hulajnogę zamiast samochodu.

 

@Edyta :) @Belfegor mnie ubiegł :)

 

BTW jeśli stary był za słaby to zmiana napisu na tabliczce z 300W na 500W nic nie oznacza..

Przy kupnie nowego mnie nie było, no a właściciel to osoba w średnim wieku, no i nie zna się na komputerach aż tak dobrze... Kiedyś córka pokazała mu grę MMORPG no i teraz ma swoją rozrywkę.

 

Mój prywatny komentarz i wcale nie związany z faktem znajomości na forum.

Wierz mi. Jesteś w błędzie oceniając w ten sposób tego Usera.

Na dzień dzisiejszy Pan Marek w żaden sposób nie pomógł w mojej sprawie, a jedyne co tutaj robił to bezsensownie komentował moje posty i osobę. Skoro lubi zadawać pytania dotyczące wieku osoby, to niech to robi w innym temacie. A jeżeli chce faktycznie pomóc, to może zacząłby sensownie pisać? Myślę, że nie ma sensu pisać o tym, co może/mógłby robić Pan Marek.

Odnośnik do komentarza

Pan marek napisze tak; jak Cie prosza o podanie konfiguracji sprzetowej to podaj. Wywody o wieku srednim mnie smiesza. Nie znasz mnie nie wiesz nic o mnie. Sprawa jest prosta - marnujesz czas Elfie. To darmowe porady. Nie dyskutuj, dawaj dane o jakie jestes proszony. To czy Twoj sprzet czy cioci Marysi nikogo tu nie obchodzi. Wiesz gdzie Cie mam - w jednym oku Cyklopa. :)

 

Takich jak Ty co to oczekuja porady i szczekaja, ze sprzet nowy i markowy przewijaja sie w miesiacu dziesiatki. To nie nasz problem. Tu dostajesz rady. Mozesz je przyjac lub szukac innych. Czasem sie nie wstrzelimy, ale taki to juz urok pomocy na odleglosc (to juz wiesz jak widze) gdzie wujek lub siostra wyczyniaja z kompem co innego niz pisza/przekazuja na forum. Skup sie dzieciaku - pytanie odpowiedz. Inne wycieczki sobie daruj bo jak widze uczysz sie - mam nadzieje, ze pilnie.

Odnośnik do komentarza

Post nie związany z tematem. Można go pominąć. Jest to odpowiedź do Pana Marka.

 

Śmieszy mnie Pan. Proszę przeanalizować swoje poprzednie posty i napisać mi, gdzie chciał mi Pan pomóc. Albo zrobię inaczej - postaram się odpowiedzieć, na zadane mi pytania.

 

Co to znaczy

Aktualnie nie mogę przeprowadzić testu MemTestem w Dosie

Znaczy to nie więcej, nie mniej, a dokładnie tyle, że aktualnie nie mogę przeprowadzić takiego testu.

 

Mam pytanie dodatkowe - jesli zakladasz temat w Win7 to znaczy, ze mozna przypuszczac iz masz Win7, a ten wypala plyty ISO bez dodatkowych programow.

Jeżeli na końcu miał być znak zapytania, to tak, Windows 7 potrafi wypalać obrazy ISO bez dodatkowych programów.

 

co sprawdzic, co to za glupoty?

Plik jest oznaczany jako niebezpieczny przez przeglądarkę, jak i również przez antywirus eSafe. To nie głupoty.

 

Zadaje czasem takie pytanie; ile masz lat 11? 9? Masz jakies problemy z percepcja?

Lat mam 22. Nie mam 11 lat. 9 także nie mam. Nie, nie mam problemów z percepcją.

 

na koniec , nie wiemy nawet ile masz kosci ram. Te zas testuje sie oddzielnie w kazdym slocie chyba , ze to laptop, a moze mebloscianka z telewizorem?

Nie jest to ani laptop, ani meblościanka z telewizorem. Zwykły PC.

 

1 - Elfy go zajumaly?

Napisałem "nie zauważyłem", co oznacza dokładnie to co napisałem. Nigdzie nie napisałem, że go nie ma.

 

2 - Gdzie napisales, ze nie masz dostepu do ...no wlasnie do czego?

Do komputera.

 

 

Zastanawiam się, która z odpowiedzi pomoże Panu w sprecyzowaniu gdzie leży problem ciągłych BSODów. Dodatkowo zauważyłem, że Pan kompletnie nie potrafi czytać ze zrozumieniem, a dodatkowo łyka chyba jakieś "fajne inaczej" pigułki. Jeżeli już zaczął Pan sensownie pisać to proszę spojrzeć najpierw w lustro - to nie ja zacząłem od prywatnych wycieczek, tylko Pan. Więc jeśli nie zna mnie Pan to proszę darować sobie posty w moją stronę, bo tylko marnuje Pan czas - zarówno mój, jak i swój. Z tym "dawaniem" to też nieźle Pan wyskoczył. Tu jakiś jest wymóg, że jak już zacznę temat, to mogę z niego wyłączyć się dopiero, gdy pozwoli mi na to ktoś z załogi forum? Nie mogę nagle przestać pisać albo nie podać czegoś? Co wiąże się oczywiście z konsekwencjami, ale chyba to mój wybór, czy coś podam czy nie. Poza tym, nie miałem problemów ze współpracą z kimkolwiek poza Panem na tym forum. A jak już pisałem wcześniej, miałem Pana ignorować, więc i nie mogłem odpowiedzieć na Pańskie prósby. A żeby było już tak całkiem miło i przyjemnie jak u Pana, to też może napiszę, że mam Pana w ... W sumie to nigdzie, wolę darować sobie bezsensowne pojazdy ludzi, bo jednak nie będę się zniżał do ich poziomu...

 

Sczeka pies - człowiek mówi. Jeżeli Pan umie szczekać - gratulacje. No i gratulacje także dla trenera. Musiał być światowej klasy, pewnie drogi jak skurczybyk. I wiesz co staruszku? Mógłbyś się skupić na treściach błędów, niż pojazdach ludzi. Ktoś prosi o pomoc - spróbuj jej udzielić lub nie odzywaj się w ogóle. "Inne wycieczki sobie daruj, bo jak widzę uczysz się - mam nadzieję, że pilnie." (tak, cytuję Pana, bo to zdanie idealnie pasuje do tego, jak się Pan zachowuje, musiałem tylko poprawić kilka błędów, osobiście wolę pisać z ogonkami, w końcu jestem Polakiem, mieszkam w Polsce i piszę po polsku.)

 

Pozdrawiam.

 

PS. Mam już dosyć tego bezsensownego offtopicu, więć obiecuję Panu, że każdy kolejny Pana bezsensowny post zostanie zignorowany.

Odnośnik do komentarza

Misu kolorowy - pierwszy post pana bez ogonkow :) -

Nie podales danych technicznych platformy.
nie mamy o czym rozmawiac. Nie jestem Panem mow mi "stary pies" mialem taka ksywe na multi - CoD4 bardzo dlugo :P . Zasada stosowana na innych forach - nie ma logu sprzetowego lub info o PC temat wylatuje. Picasso jest bardzo wyrozumiala. Lubie Cie juz bardzo - rowniez.

 

Do meritum - temat nie jest jeszcze na 100% rozwiazany. Zasilacz to szmelc, ale bez podmiany na inny i memtesta jestesmy w oku cyklopa.

Odnośnik do komentarza

Misu kolorowy - pierwszy post pana bez ogonkow :) -

Nie podales danych technicznych platformy.

nie mamy o czym rozmawiac.

Ma Pan rację - nie podałem danych technicznych. Nie byłem świadom tego, że może to być związane ze sprzętem. Niestety, pomimo tego, że ma Pan tu rację, muszę zauważyć, że jednocześnie jest Pan w błędzie. Moja odpowiedź do Pana posta zawiera zdanie, które brzmi "Marku, pozwolę sobie Ciebie zignorować(...)", co wiąże się z możliwością nie podania tego co Pan chce. Dodatkowo nikt mnie nie "prosił o podanie konfiguracji sprzętowej", a nie widziałem sensu odpowiadania Panu, ze względu na treść tamtego posta.

 

Nie jestem Panem mow mi "stary pies" mialem taka ksywe na multi - CoD4 bardzo dlugo :P . Zasada stosowana na innych forach - nie ma logu sprzetowego lub info o PC temat wylatuje. Picasso jest bardzo wyrozumiala. Lubie Cie juz bardzo - rowniez.

Szczerze to mało mnie interesuje jaką miał Pan ksywkę. Za kilkanaście minut i tak bym ją zapomniał, a po dłuższym okresie w ogóle nie pamiętałbym o co chodziło... Z zasad stosuję się do zasady, że nie interesuje mnie to co robi ktoś gdzieś na innym forum. Wolę stosować się do reguł ustalanych na tym konkretnym forum. W przeciwnym wypadku musiałbym wykonać pełen skan OTL-em, GMER-em, Combofix-em i jeszcze wieloma innymi aplikacjami, bo tak przecież na niektórych forach robią. A to jest przecież takie ważne (sic!). Nie jestem za to pewien tego, czy dobrze rozumiem ostatnie zdanie. Pan mnie lubi? Ciekaw jestem za co. Chyba, że to ironia, to zrozumiałbym.

 

Do meritum - temat nie jest jeszcze na 100% rozwiazany. Zasilacz to szmelc, ale bez podmiany na inny i memtesta jestesmy w oku cyklopa.

Na tę chwilę nie wiem czy właściciel będzie wymieniał zasilacz, a test Memtestem mógłbym przeprowadzić dopiero około za tydzień w weekend.

 

Chciałbym też dowiedzieć się co mówią minidump-y i logi OTL-a. Byłby ktoś skłonny przeanalizować je lub chociaż spojrzeć na nie? Z góry dziękuję.

 

Również już teraz chciałbym podziękować za nieocenioną pomoc i udzielanie się w wątku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Pytania;

- plyta http://www.asus.com/...2/M2N/#download jakie i gdzie znalezione stery do win7x64

- dokladne oznaczenia RAM?

- najnowsze sterowniki NV nie zawsze sa najlepsze

Error - 2012-05-06 04:24:21 | Computer Name = Beata-Komputer | Source = nvlddmkm | ID = 11141134
Description =

- scrin z HWinfo System Summary bylby jak najbardziej na czasie

 

Tyle na poczatek.

 

@edit

czy w MU nie ma wykrzyknikow.

temat dysku jaki szanowny kolega posiada - prosze przeczytac uwaznie http://www.elektroda...pic1200897.html

 

@edit

jeszcze wzgledem BSOD-ow

Pierwszy post

ten jest ostatnim BSODem i pierwszym po aktualizacji sterowników. Czy ktoś byłby w stanie określić co może być nie tak?

Odpowiedz na tak zadane pytanie

0x0000001E / 0x001E System nie może czytać z określonego urządzenia.
Odnośnik do komentarza

Niestety, co do sterowników do płyty to mam marne info. Jedyne sterowniki o ile były jakiekolwiek instalowane, to te z płyt dostarczonych od producenta.

W MU nie ma żadnych błędów, wszystko jest ok.

Co do dysku to komputer już trochę żyje, bo ponad 2 lata o ile dobrze pamiętam i problemów z dyskiem nie było. Czy w takim razie mam coś z nim robić?

I jakie sterowniki do NV proponujesz?

post-4724-0-44806200-1340147647_thumb.png

Report_RAM.txt

HWINFO_RAM.txt

Odnośnik do komentarza

Zanim to przeanalizuje to jeden z Twoich ostatnich bledow z koncowka "101" i takie info z sieci

Co może być przyczyną:

- niedopracowany bios

- sterowniki w systemie

- inna usterka sprzętowa typu przegrzewanie się któregoś elementu (brud), niewłaściwe napięcia, zakłócenia radiowe RFI lub elektromagnetyczne EMI

Od czego zacząć:

- aktualizacja bios do ostatniej wersji

- aktualizacja sterowników a jeśli system jest nieświeży to zrobić mu reinstall i zainstalować ostatnie wersje sterowników

- wyczyścić środek

- wykonać testy obciążeniowe CPU/RAM np Orthos-em i przy okazji pomierzyć temperaturki dowolnym programem odczytującym

- uruchomić memtest86 i zostawić na kilka godzin

- wykonać diagnostykę hdd - hd tune/mhdd

 

Jak widzisz "mozna to nazwac - siedzimy w g..nie"

Na razie nic nie przeinstalowywuj i nie panikujmy. Zaraz zabiore sie za post wyzej bo spac nie moge..

Odnośnik do komentarza

No na tę chwilę i tak nie mam jak przeinstalować systemu. Tak jak pisałem wyżej, dopiero gdzieś za tydzień na weekend prawdopodobnie miałbym fizyczny dostęp do sprzętu. Co prawda, trochę się przeraziłem tym, co trzeba byłoby wykonać. No, ale czekam na analizę :)

 

//Edit: Wydaje mi się, że taka "rozmowa" jest o wiele ciekawsza :)

Edytowane przez havok
Odnośnik do komentarza

To chyba jestesmy w domu. Masz prawdopodobnie dwie rozne kosci pamieci

1. M3 78T5663RZ3-CF7

2. Buffalo http://www.google.pl...iw=1261&bih=698 nie istotne konkretne oznaczenia

Przyjzyj sie - Report RAM. Zupelnie inne tymingi. Za tym idzie w caly swiat ustawienie kosci jakie pokazuje System Summary.

Wyciagaj jedna kosc ze slotu i testuj sprzet czy chodzi. Ktora? Nie wiem , na poczatek zostaw Samasunga.

Odnośnik do komentarza

Od południa komputer chodził na jednej kości, ale nie na Samsungu, bo nie zrozumieliśmy się z właścicielem i Samsunga wyciągnał. Efekt: zero BSODów. Teraz kość zmieniona na Samsunga i zobaczymy co będzie. Można powiedzieć, że komputer był mocno obciążony. Gra Aion + TeamSpeak + www. Na dwóch kościach możliwe było używanie tylko jednej rzeczy. Przy większej ilości gwarantowane były BSODy. Nawet grając w samą grę występowały BSODy. Jedyny efekt uboczny, to to, że czasami się ekran zwieszał na kilka sek, ale to wina zbyt małej ilości Ramu.

Odnośnik do komentarza

Dlatego napisalem

Wyciagaj jedna kosc ze slotu i testuj sprzet czy chodzi. Ktora? Nie wiem , na poczatek zostaw Samasunga.

Kosci sie gryza, a jedyna prawdopodobna konfiguracje jaka zniesie PC moze byc 533MHz . Na tej tymingi obu sie pokrywaja. Starta na wydajnosci (o ile beda pracowac) od kilku do kilkunastu procent. Sprawdz po kolei obie i jesli oddzielnie pracuja bez problemow dokup tansza do 4 GB.

 

@edit

mozna jeszcze powalczyc na 667MHz , ale bedzie to reczna robota w BIOS-e. Zakup identycznej bedzie pewnie bardziej stabilny dla zestawu.

Odnośnik do komentarza

Tak, rozumiem to. Aczkolwiek słyszałem od znajomego, że nie zawsze różne taktowanie może sprawiać problemy. Podobno miał dual channel z dwóch różnych kości z różnym taktowaniem od różnych producentów - jedną 256 MB i drugą 512 xD

 

Tak czy siak, teraz komputer jest testowany na Samsungu i zobaczymy czy przez te kilka godz się wysypie czy nie. Wolę, żeby pograli sobie tam w tą grę dłużej trochę, bo z tego co zauważyłem, to czasami BSODy nie występowały tak często, a dopiero po kilku godz... Tak czy siak, na tamtej kości było wszystko ok, teraz leci Samsung od godziny.

Odnośnik do komentarza

Raport od użytkownika komputera: Na Samsungu nie da się grać, w grze nie od razu widać prawidłowe tekstury. Brakuje np. ubioru postaci i pojawia się dopiero po chwili, tak samo np. ze zwierzakami - pojawiają się po chwili. Teleport w grze strasznie się ścina, więc wszystko to jednoznacznie chyba mówi, że coś jest z tym Samsungiem. Plus do tego 2 BSODy dzisiaj. Teraz muszę wyjść, więc nie mam jak poinstruować tam osób, ale później przeprowadzę z nimi test MemTestem samej tej kości Samsunga i zobaczymy czy coś wyjdzie.

 

Minidumpy:

http://www.sendspace.com/file/k6j13x

 

Hasło: Havok

Odnośnik do komentarza

Kilka dodatkowych uwag;

- mamy doczynienia z platforma nie wspierajaca natywnie Win7 x64

juz to samo w sobie moze powodowac komplikacje software/hardware

- karta jest faktycznie wymagajaca wzgledem zasilacza i tego tez nie mozna wykluczyc

- dlaczego wczesniej chodzily te kosci razem ? No wlasnie, pytanie - chodzily razem?, jak dlugo, na jakim systemie, na jakim zasilaczu, kiedy pojawily sie problemy, dokladne dane opisowe , co po czym i dlaczego

- temperatura mostka

 MCP 77 °C (171 °F) 
zdecydowanie za wysoka. Prosze sprawdzic reka czy mostek parzy czy da sie trzymac palce.

- test memtestem konieczny

- scriny z HWinfo - System Summary kazdej kosci oddzielnie + to samo z CPU-Z zakladka SPD oraz Memory (kazda kosc oddzielnie)

- kosci nie powinny chodzic razem, a jesli tak bylo to ciekawostka

- Win7 + gra moze miec po prostu zbyt malo pamieci przy jednej kosci

- zakladka Sensors z HWinfo

- Stery do grafiki wybral bym jakies starsze i poprawnie odinstalowal obecne posilkujac sie Driver Swepperem w trybie awaryjnym. Jakie stery? Trudno powiedziec mozesz strzelac. proponuje na probe http://www.nvidia.pl...-driver-pl.html

 

Czekamy na dane.

 

@edit

juz na koniec, sprawdz wzrokowo czy kondensatory na plycie nie sa napuchniete - to tez nie jest wykluczone ; http://www.expressit...owanie-naprawa/

 

@edit

zaznaczylem na czerwono o jaki mostek chodzi

http://imageshack.us/photo/my-images/267/m2nchipset.jpg/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...