Skocz do zawartości

Rozłączanie internetu jak ktoś dzwoni.


forii

Rekomendowane odpowiedzi

TAK JAK W TEMACIE.

Już mnie szlak trafia, od roku rozłącza mi się internet, codziennie po parenaście razy.

Router to DLINK

Mam sygnał 11db przy prędkości 5mb

CZasem ejszcze dodatkowo jak ktoś dzwoni to rozłącza się internet.

Ale nawet jak ktoś nie dzwoni to tak samo się rozłącza. O CO TU CHODZI

CZY WYMIANA ROUTERA POMOŻE?

ile można

gram sobie a tu mi net się rozłącza no ,..--.,-

 

dzwoniłem do nich bo mam netie i mówią a raczej pewnie kłamią że oni widzą że mój internet się wcale nie rozłącza tylko np mówią że rano o 8 raz się rozłączył, więc może to faktycznie wina routear?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Za mało danych.

 

Wrzuć raport z Net-log, zrób screena ze statystyk ADSL (wspominasz o nich tylko fragmentarycznie), podaj dokładny model D-Linka. Na szybko mogę tylko odpowiedzieć, że ta firma produkuje bardzo słaby sprzęt, który często sprawia problemy.

 

Co rozumiesz przez "rozłącza"? Zrywa Ci połączenie ADSL, czy lokalne z routerem? Masz jakieś logi w ustawieniach D-Linka?

Odnośnik do komentarza

Z net loga już wrzucałem(przejrzyj moje tematy) to od tamtego czasu mi zaczeło się rozłączać

statystyki adsl? gdzie to znajde i jakie to są.

O to chodzi? tam jest zdjęcie

http://www.fixitpc.p...5255#entry55255

 

Tu dodaje nowe jakby co bo widze ze zwiekszyli sygnal ale tylko upstream-.-

25hzh9w.jpg

Router:

D-Link Wireless 108G MIMO

 

No zrywa mi połączenie z internetem nie wiem jaki to rodzaj rozłączania - do routera moge wejść zawsze za pomocą ip, logi w ustawieniach d linka?

Logi mam ale ostatnie były 1 czerwca

Tu dodaje nowe jakby co bo widze ze zwiekszyli sygnal ale tylko upstream-.-

Odnośnik do komentarza

Z net loga już wrzucałem(przejrzyj moje tematy) to od tamtego czasu mi zaczeło się rozłączać

No dobra...

 

statystyki adsl? gdzie to znajde i jakie to są.

O to chodzi? tam jest zdjęcie

http://www.fixitpc.p...5255#entry55255

Tak, o to. Daj z nowe, jeśli możesz.

 

No zrywa mi połączenie z internetem nie wiem jaki to rodzaj rozłączania - do routera moge wejść zawsze za pomocą ip, logi w ustawieniach d linka?

Logi mam ale ostatnie były 1 czerwca

Mimo wszystko przeklej tutaj.

Odnośnik do komentarza

SNR Margin dla downstream to 12 dB = granica stabilnego działania dla średniego routera/bramki ADSL (no... teoretycznie połączenie powinno przeżyć 6 dB, ale mówimy o średnich routerach). Możesz ich namówić na obniżenie downloadu o jakiś 1 Mb/s i sprawdzenie SNR Margin, ale IMHO dobry sprzęt powinien to spokojnie pociągnąć. Jakiego TP-Linka chcesz kupić?

Odnośnik do komentarza

Co to jest IMH?

Literówka. Miało być IMHO - in my humble opinion = moim skromnym zdaniem

 

Czy na nowym routerze łącze powinno pociągnąć przy takiej przepustowości? I już nie będzie się rozłączało? Bo o to mi tylko chodzi.

A skąd ja to mam wiedzieć, jeśli nawet nie podałeś modelu routera?

Powiem tak: jeśli te statystyki nie są przez D-Linka przekłamywane to powinno na jakimś lepszym sprzęcie spokojnie działać.

To, że ja bym wziął jakiś router MikroTik + modem Siemens Speedstream 41xx albo Netgear DGN2000 (pozwala na tweakowanie SNR Margin) to zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Po co modem? czym to sie rozni?

Bo Siemensy Speedstream są stabilne jak skała i łapią synchro DSL nawet tam, gdzie większość sprzętu tego nie zrobi. Podobnie jest z DGN2000, który umożliwia regulowanie SNR Margin - tylko to jest zabawa dla bardziej zaawansowanych, chociaż czasami pozwala osiągnąć niezłe rezultaty.

 

Nie udało mi się znaleźć routera z wbudowanym modemem ADSL, który by spełniał wszystkie moje wymagania, stąd taka konfiguracja sprzętowa u mnie (mam Speedstream 4100 + MikroTik RouterBOARD RB751G).

 

TO może spytam inaczej jaki router powinienem kupić przy moich tego typu problemach?

Trudno mi powiedzieć, w takim przedziale cenowym z TP-LINK-ów to może TD-W8960N, tylko że z nim jest problem: http://www.elektroda...pic1804375.html Jeśli sam to będziesz poprawiać, to nie widzę powodów, żeby rezygnować z niego (inna sprawa, to jak support TP-LINK-a olewa użytkowników...).

Jego modyfikacją jest TD-W8961ND, jednak wielu użytkowników twierdzi, że ma problemy z łapaniem synchro ADSL, co w Twoim przypadku go dyskwalifikuje.

Linksys WAG120N jest natomiast polecany, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ma słaby zasięg WiFi i jest dosyć awaryjny (dwa egzemplarze odesłałem do serwisu gwarancyjnego).

Odnośnik do komentarza

Wiesz... ja za 150 PLN nie znam żadnego dobrego routera z ADSL. Zwłaszcza, że chcesz być pewien, że wszystko będzie działać, a parametry łącza z D-Linka nie napawają optymizmem, stąd nie chcę Cię wpakować w coś, co w teorii działa, ale w Twoich warunkach może nie zapewniać stabilnego połączenia. Nie polecę Linksysa WAG120N, bo on nawet nie pozwala na wyświetlanie statystyk ADSL, które Ci się przydadzą, jeżeli z połączeniem coś znowu będzie nie tak.

 

Jeśli nie chcesz zmieniać budżetu, a dopuszczasz kupno urządzeń używanych, to polecam kupić na allegro Netgeara DGN2000 albo zestaw Speedstream 4100 (i tak więcej niż ADSL pozwala, czyli 8 Mb/s na tym łączu nie wyciągniesz, więc firmware tego modemu dowolny) + dowolny router z WiFi. Z kosztem jesteś w stanie się zmieścić w 100 - 130 PLN.

 

piotreek wspominał o mikrofiltrach, ale mam wrażenie, że to jakoś przeszło bezrefleksyjnie, a dużo osób na tym się wykłada: masz wpięte tak jak tutaj (KLIK)?

 

Pewnie już o tym poprzednim razem pisałem, ale możesz sprawdzić kabel, którym łączysz gniazdko telefoniczne z D-Linkiem. Kiedyś po usunięciu wszystkich przewodów z jego bezpośredniego otoczenia (a było tam trochę zasilania) SNR Margin skoczył o 10 dB, bo kable wokół przestały szumy generować.

Odnośnik do komentarza

O to moje podłączone kable:

1 zdjęcie to zdjęcie kabli które mam na moim piętrze od routera wraz z kablami od telefonu(obok routera stoi telefon)

qprsc9.jpg

 

2 zdjęcie to 2 część kabli wraz z routerem

1gi3no.jpg

 

3 zdjęcie i ostatnie to kable podłączone do telefonu który mam na parterze (piętro niżej, nie ma tu routera)

2wok2vd.jpg

Odnośnik do komentarza

Aha siedze i czekam.... to co mam zrobić w końcu jestem zielony możesz odpowiedzieć na pytania?

@piotrek gdzie mogę kupić taki filtr? Bo nie mogę go znaleźć. żebym miał też przy 2 telefonie.

I czy to jakoś może pomóc? Czy czasem filtr nie jest tylko od tego żeby internet się nie rozłączał jak ktoś dzwoni, bo mi się rozłącza nawet jak ktoś NIE DZWONI.

 

EDIT. MAM podłączony 2 FILTR podłączyłem go bo leżał w pudełku nowiutki od starej neostrady, co mam sprawdzić teraz?

Odnośnik do komentarza

Masz dwa telefony? Jeśli tak, to każdy musi mieć mikrofiltr albo musisz mieć tak rozgałęzioną instalację, żeby wszystkie telefony szły przez ten jeden, który posiadasz.

 

gdzie mogę kupić taki filtr?

Na allegro za parę złotych albo w pierwszym lepszym sklepie komputerowym.

 

Oraz sprawdzić parametry ADSL? O co konkretnie chodzi? o SNR?

Tak.

Odnośnik do komentarza

Po podłączeniu drugiego filtru nie mogłem połączyć się z internetem a ustawienia adsl wszędzie wynosiły 0.

Gdy odpiąłem ten filtr i spróbowałem podłączyć się jeszcze raz internet - zaskoczył i zmieniło się tylko to że sygnał SNR przy downstreamie podskoczył do 13 db

 

Czy problemem czasem nie jest to że mam wybrane ADSL2+ ?

 

Ktoś prosił o logi, proszę bardzo:

Jan 01 00:00:08 syslog: im:Changed iplan IP address to 192.168.1.13 Jan 01 00:00:14 syslog: ADSL Training Jan 01 00:00:25 ppp: PPP triggered start Jan 01 00:00:25 syslog: ADSL Link Up Dn/Up 4957/639Kbps (ADSL2Plus) Jan 01 00:00:26 ppp: PPP LCP reaches open state Jan 01 00:00:26 ppp: PPP Start PAP authentication Jan 01 00:00:30 ppp: PPP IPCP reaches open state Jan 01 00:00:30 syslog: im_backend:Changed rfc1483-0 IP address to 213.238.96.199

Odnośnik do komentarza

Te logi są aktualne po prostu mam czas zły ustawione w routerze i date.

 

@Dawid, no to co mam źle, wkleiłem Ci aż 3 zdjęcia - co mam poprawić? Bo z tej Twojej odpowiedzi nic nie mogę wyczytać i już sam nie wiem czy mam źle czy nie podłączone wszystko!?

 

Nie wiem czy takie było Twoje przesłanie, mam przenieść mikrofiltr na moje piętro? tak żeby był bliżej routera? a na dole moim parterze ma nie być tego filtra? O to chodziło? Bo już pisałem że przy podłączeniu 2 filtrów, jak podłączyłem ten brakujący na moje piętro do telefonu to nie mogłem połączyć się z internetem.

 

Sygnał SNR spadł do 12db.

Odnośnik do komentarza

Jezu, no to tak miałem i gdy podłączyłem 2 mikrofiltr na moim piętrze to nie miałem podłączenia z internetem. MAGIA?

Nie wiem czy to jakaś różnica ale gniazdo gdzie podłącząłem drugi filtr było inne niż na parterze - widać na zdjęciach. Może dlatego nie działa internet?

 

I czemu muszą być przy kazdym ja mam tylko przy 1 i jakoś mi działa net.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...