Skocz do zawartości

System nie włącza się - Zatrzymanie na planszy z logo Windows


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Rano po wlaczeniu komputera, wpisalem haslo, chcialem wlaczyc przegladarke i wtedy komputer sie wylaczyl. Gdy go znowu wlaczylem, szly te cale napisy i komputer zatrzymuje sie przy napisie 'widnows xp' z takim 'przewijaczkiem'. Zresetowalem go i wlaczyla sie ta plansza jak wlaczyc komuter, to jak bralem uruchom normalnie to dalej stawalo na tej planszy windows xp. Jak bralem tryb awaryjny to zrobil sie czarny ekran i dalej nic nie szlo. Prosze o jakas pomoc, zaznaczam ze nie znam sie na kompach a nie mam kasy zeby oddac do naprawy. :rolleyes: Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

... Zglosze sie tutaj jak znajde jakis komuter z dobrym internetem, bo tutaj raczej nic nie sciagne. Pozdrawiam

hmmmm nie sądzę abyś musiał cokolwiek ściągać. Używasz słowa komputer, więc można zrozumieć, że masz stacjonarny a w nich nie ma płyt "recovery" tylko "normalne" instalki systemów. Więc jeśli posiadasz płytę instalacyjną Windowsa to wkładasz płytkę i postępujesz tak jak w linku od Picasso.

Mogę się mylić jeśli masz laptopa lub nie posiadasz oryginalnej płyty Windowsa ... wtedy ściągasz samą Konsolę tak jak w linku ...

Odnośnik do komentarza

Przyczyną może być jeszcze np. uszkodzenie dysku, więc bym jeszcze nie przesądzał. W każdym bądź razie fajnie by było, gdyby autor podał konfigurację sprzętową komputera. W sumie do tej partycji można się dobrać jeszcze inaczej, ale nie będę motał. W linku który podała picasso masz link do obrazu z konsolą. Waży to parę mega, więc nie sądzę, by stanowiło to duży problem.

@Slawek W niektórych stacjonarnych komputerach są partycje Recovery. Większość ludzi ma składaki, więc rzeczywiście są mało spotykane, ale w firmowych zestawach zdarzają płyty, czy partycje recovery.

Odnośnik do komentarza

Witam, ehh niby nagranie plytki to nic takiego ale nie wiem czy ja cos robie zle czy cos innego sie dzieje. Z drugiego linku sciagnelem konsole, wypalilem ja programem ActiveIso Burne. Wkladam plytke do napedu restartuje kompa i nic. Prosze mi podpowiedziec co robie zle.. Czytalem to juz kilka razy ale nic nie rozumiem z tego..

Odnośnik do komentarza

Przy starcie komputera wyświetla Ci się ekranik przy procedurze POST (sprawdzanie elementów komputera). Równocześnie - jeśli wszystko jest dobrze - usłyszysz jeden długi "piiiiiik" z głośniczka systemowego. Na ekranie masz wtedy napis na dole "Press jakiś_klawisz to enter SETUP". Np tak...

 

asus-m2a-vm-bios1603.jpg

 

Kliknij ten, który tam jest podany. Lista - dla poszczególnych producentów - tutaj: https://secure.wikimedia.org/wikipedia/pl/wiki/BIOS

 

Masz potem taki ekranik

 

bios_1.jpg

 

Wybierasz Advanced BIOS Features i zmieniasz kolejność bootowania (jako "First boot device" ma być CD).

 

bios_advanced.jpg

 

Potem zatwierdzasz zmiany F10.

 

--------------------------------------------------------

 

Tak to zazwyczaj wygląda.

Jeśli masz inaczej zrób zdjęcie i wrzuć tutaj.

Odnośnik do komentarza
I pytanie jak bedzie ten raport podsumowujacy to jak go tutaj pokazac ?

 

Nie ma możliwości zapisu raportu z poziomu Konsoli. Jeśli narzędzie ukończy pracę, skup się na podsumowaniu co tam będzie napisane w kwestii poczynionych napraw, uszkodzonych bajtów etc. I to tu opiszesz w krótkim podsumowaniu lub cyknij fotkę.

 

EDIT: Pisałam nie widząc odpowiedzi wyżej. Ale on najwyraźniej nagrał Konsolę a nie MHDD:

 

Z drugiego linku sciagnelem konsole, wypalilem ja programem ActiveIso Burne.
Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
Pani Picasso gubie sie troche, Nie pokazal mi sie taki obrazek jak powiedzial Dawid.

 

Dawid omyłkowo wstawił obrazek do innego narzędzia (MHDD), bo myślał, że to to narzędzie pobrałeś.

 

O naprawie pisze tylko tak " CHKDSK znalazł i naprawil przynajmniej jeden błąd na tym woluminie" Czy to o to chodzi?

 

Narzędzie ukończyło pracę? Jeśli tak, wpisz w Konsoli komendę EXIT, wyciągnij płytę z napędu i sprawdź czy to coś pomogło....

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...