Skocz do zawartości

Windows Update... nie działa.


ayla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

Tego jeszcze nie było, zeby WinUpdate odmówiło współpracy... Objawia się to tak:

capture.JPG

 

Resetowanie komputera oczywiście nie pomaga.

Nie wiem od kiedy tak, jest, bo dopiero kilka dni temu zwróciłam uwagę, że coś dawno nic się nie aktualizowało...

Dzisiaj wystąpił też problem z automatyczną aktualizacją KIS - ręcznie wszystko poszło gładko.

 

Dołączam raporty z OTL i SecurityCheck. Prosze o pomoc, bo google za wiele nie zdziałało...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Windows Update:

nazwa: wuauserv

PID: 700

opis: Windows Update

status: running

grupa: netsvcs

 

Tego drugiego nie znalazłam, albo szukać nie umiem. Mam system po angielsku i nie znalazłam niczego w stylu smart transmission/ background transmission etc. Może po angielsku to się jakoś dziwnie nazywa (albo nasi dziwnie przetłumaczyli), albo coś mi wyłączyło/schowało tę usługę? Może trzeba maszynę pod kątem szkodników poskanować? General nie wszystko działa normalnie, tylko ten WinUpdate oszalał...

Odnośnik do komentarza

Spróbuj odinstalować testowo KIS korzystając z firmowego deinstalatora.

 

EDYTA

Poczytaj również tematy w dziale Tutoriale.

 

Czy usługa System zdarzeń z COM+ jest uruchomiona i start na Automatyczny?

 

Tematy pomocne:

https://www.fixitpc.pl/topic/1230-problematyka-windows-update/

https://www.fixitpc.pl/topic/1515-blad-windows-update-80246008-w-windows-7-fix/

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Zabrałam się za to dziś, bo jak zerknęłam do Tutoriali, to było tego dużo. Zrobiłam część z fixem rejestru, jednakże na pozyskaniu oryginalnego, czystego pliku usługi sppsvc utknełam, gdyż płyty instalacyjnej win7 nie mam (mam tylko to takie co do laptopów dają). W związku z utknięciem, wywaliłam eksperymantalnie KISa i WinUpdate zaczęło działać... To znaczy, ze coś ten KIS psocił, tylko co? W ustawieniach firewalla miał dopuszczać WinUpdate...

Odnośnik do komentarza

Pewnie ma, ale już poleciał. Chcę go mieć, bo w końcu nie po to kupiłam, żeby teraz w śmieciach się znalazł. Zainstaluję na próbę i zobaczymy co będzie.

To się stało nie wiem kiedy, po prostu w pewnym momencie zaczęło mi podpadać, że coś winda się nie aktualizuje... a kilka dni temu KIS miał tez problem z automatyczną aktualizacją, ręczna się udała. Pewnie ten błąd z WinUpdate pojawił się wcześniej, ale kiedy to już sam Rejestr wie ;)

 

Edit:

Naprawione :) To znaczy nie wiem czy na stałe, na razie działa. KISa udało się zainstalować za drugim razem dopiero - za pierwszym pluł się, że plik czarnej listy kluczy ma uszkodzony... wywaliłam, zainstalowałam raz jeszcze - teraz ładnie się poaktualizował i chodzi. WinUpdate też działa (naściągał aktualizacji).

Ogólnie to dziwne z tym KISem. Kiedy weszłam do tutoriali, znalazłam tekst picasso odnośnie problemów z usługą Software Protection (sppsvc), miałam ją w ogóle wyłączoną, więc pomyślałam, że to to. Porobiłam co trzeba, łącznie z zaimplementowaniem fixu do rejestru, ale nic nie dało, dopiero jak KIS poleciał, WinUpdate ruszył. A teraz działa razem z KISem...

Edytowane przez ayla
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...