Skocz do zawartości

Windows 7 błędnie wykrywa kartę sieciową


Wiktor0021

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój problem polega na tym, że po zainstalowaniu Windowsa 7 system wykrył moją kartę WI-FI jako - Qualcomm Atheros AR5009 802.11 a/g/n Wifi Adapter a powinien wykryć kartę Broadcom 802.11 a/b/g WLAN. Z tego powodu internet działał z prędkością 2 Mb a nie 10Mb. Prędkość sprawdzałem na drugim kompie, nie było spowolnień po stronie operatora.

 

Laptop na którym zainstalowałem system to HP Pavilion dv5 1130ew.

Pobrałem sterowniki ze strony hp ale nie chcą się zainstalować, wyskakuje problem ze zgodnością i pomimo uruchamiania w trybie zgodności też się nie instalują.

Zainstalowałem DriveMaxa i za jego pomocą zainstalowałem nowe steroaniki do tego Atheros. Efekt jest taki, że net przyspieszył do około 7 Mb ale to ciągle nie jest pełna prędkość.

 

Nie wiem jak zmusić system do zainstalowania sterowników które mu wskazuję. Kiedy wybieram opcję aktualizuj sterownik ze wskazanej lokalizacji, wskazuję na folder w którym rozpakowałem sterowniki Broadcom od HP to mi wyskakuje że nic nie znaleziono.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

inSSIDer - sprawdź z tego laptopa moc sieci, zrób screen i wrzuć na forum.

 

Kliknij Windows + R, wpisz ncpa.cpl, znajdź swoją sieć, wybierz Właściwości z menu kontekstowego, kliknij Konfiguruj, w karcie Szczegóły wybierz pozycję Identyfikatory sprzętu i przekopiuj treść na forum. Z karty Zaawansowane spisz wszystkie właściwości z możliwymi do wyboru wartościami.

 

Jakiego masz dostawcę i jaką szybkość połączenia mieć powinieneś?

Przez co sprawdzasz jakość połączenia?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za szybką reakcję.

 

Zakładka szczegóły:

 

PCI\VEN_168C&DEV_002A&SUBSYS_1382103C&REV_01

 

PCI\VEN_168C&DEV_002A&SUBSYS_1382103C

 

PCI\VEN_168C&DEV_002A&CC_028000

 

PCI\VEN_168C&DEV_002A&CC_0280

 

 

 

Zakladka zaawansowane:

 

802.11b Preamble: long and short

 

AdHoc Mode: 11b

 

Network address: nieobecna

 

Receive Buffers:256

 

Scan Valid Interval: 60

 

Transmit Buffers: 512

 

 

 

Dostawca: UPC

Szybkość netu powinna wynosić: 10 Mb

 

Szybkość sprawdzałem przez: speedtest.net na ten sam serwer z dwóch laptopów przez to sam ołącze Wi-Fi.

 

Acha zapomniałem dopisać, że w Windowsie 7 wyłączyłem to 20% ograniczenie prędkości połączenia.

Odnośnik do komentarza

Jestem poza domem i nie moge teraz sprawdzić sieci. Jak będę w domu to użyję inSSIDera.

 

Oto co mówi specyfikacja HP z HP PartSurfer na podstawie numeru seryjnego:

 

Mi nic to nie mówi: 481379-002 Wireless LAN 802.11a/g/n (Muscat) mini PCI adapter card - Upto 248Mbps data rate, 2.4GHz to 5GHz operating frequency range (Rest-of-World) N -N/A- Original

 

Realtek to druga karta sieciowa, ta na kabel.

 

hwinfo powiedziało, że to Atheros.

Odnośnik do komentarza

Screen inssidera w załączniku.

 

Zainstalowałem te nowe sterowniki i w zależności od serwera prędkośc wynosi od 7,6 do 9,9 Mb.

 

Niby ok, ale według mojego odczucia troche nierówno ten net działa. Drugi laptop z xp na pokładzie zawsze pokazuje około 10Mb.

 

No i jak to wytłumaczyć że stery w na stronie hp są do Broadcoma a w laptopie jakis Atheros?

post-1629-0-95767000-1334590169_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzięki za kolejne pomysły.

 

Dziś po pracy spróbuję i dam znać co i jak.

 

 

http://noc.gts.pl/ - prędkość pomiędzy 450 a 800 KB/s

 

ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/distributions/knoppix/ - prędkość 1.0 do 1.2 MB/s

 

Myślę że ten test rozwiązuje moje wątpliwości. Wszystko zależy od serwera. Daję już sobie spokój z dociekaniem dlaczego to inna karta.

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Wiktor0021
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...