Skocz do zawartości

Sieć bezprzewodowa, radiowa.


Edo

Rekomendowane odpowiedzi

Potem pod nasza antenę podłączono kilka sąsiednich miejscowości .Od jakiegoś czasu mamy ciągłe problemy z netem , które pojawiają się, gdy jest więcej użytkowników neta np. popołudnia i weekendy. Administrator sieci twierdzi ,ze to nasza wina i chce od nas 150 zl. za wymiane anten.

Dla tego właśnie pisałem o kanałach, dla tego że jeżeli w pobliżu są inne sieci mogą się wzajemnie zakłócać. Trudno powiedzieć co oni w tej chwili zrobili że się poprawiło i jak to długo potrwa.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No mi np. dzisiaj już gorzej chodzi. Nie mogę normalnie oglądać na youtube, muszę czekać z 15 aby się zbuforowało. W grach online (Dota, CoD, CS, itp.) ping skacze od 50 do 500, co powoduje duże lagi. Czy to nie jest tak, że udostępniają na daną wieś jakiś transfer, np. 40 Mbit i mogę zwiększyć do np. 60 Mbit co poprawi jakość?

Odnośnik do komentarza

Jest to mała wieś. Internet mamy radiowy. Antena rozsyłająca sygnał umiejscowiona jest na czynnych silosach-zbiornikach do magazynowania zboża jest to ponoć najwyższy budynek.Każdy z nas ma anteny do odbioru sygnału. Na początku działało wspaniale , nie było żadnych problemów. Potem pod nasza antenę podłączono kilka sąsiednich miejscowości .Od jakiegoś czasu mamy ciągłe problemy z netem , które pojawiają się, gdy jest więcej użytkowników neta np. popołudnia i weekendy. Administrator sieci twierdzi ,ze to nasza wina i chce od nas 150 zl. za wymiane anten. Pisaliśmy do nich petycję, odpowiedz została umieszczona wyżej i to chyba wszystko. Szukamy pomocy w rozwiązaniu tego problemu.

Na moje oko to jest wina po stronie dostawcy. Jeśli kiedyś działało poprawnie i z twojej strony nic nie było zmieniane. Proponuje kontakt z UKE http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead24&news_cat_id=298&news_id=1779&layout=9&page=text

Odnośnik do komentarza

Dla tego właśnie pisałem o kanałach, dla tego że jeżeli w pobliżu są inne sieci mogą się wzajemnie zakłócać. Trudno powiedzieć co oni w tej chwili zrobili że się poprawiło i jak to długo potrwa.

Ale to musi dostawca netu w nadajniku zmienić a on nie widzi problemu..więc zapytam ponownie co ci da zmiana kanału w samym odbiorniku po za tym że przestaniesz odbierać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...