Skocz do zawartości

Nie mogę wykonać logów programem OTL.


AjWi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprowadza mnie dość dziwna sprawa. Używam Windows 7z SP1, HP, 64 bity Na Asusie N61VG.

Zacząłem się niepokoić gdy po uruchomieniu laptopa i pokazaniu się okna Zapraszamy,przed załadowaniem pulpitu, najpierw jedynie mignął czarny ekran z kursorem myszy a teraz zaczął wyświetlać się przez dobre kilka sekund. Następnie gaśnie i pojawia się pulpit.

Chciałem wykonać logi programem OTL. Jednak każde z pobranych i uruchomionych narzędzi zatrzymuje się na pozycji - scaning FireFox seting. Porcesor osiąga watrość 80 - 95 % a sam OTL przestaje odpowiadać.

Pobrałem więc narzędzie RSITx64 i nim wykonałem skanowanie.

Bardzo proszę o zaglądnięcie do załączika.

( tutaj jest spakowany rsit.zip - 18 KB )

( tutaj są logi DOS Logi DOS.zip - 8 KB )

info.txt

log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1.

uWinlogon: Shell=expstart.exe

 

Wejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon odszukaj frazę Shell i przestaw jej wartość na explorer.exe

 

2.Jeśli do komputera są podłączone jakiekolwiek urządzenia (choćby pendrive,czytnik kart) to je odepnij

3.

Sunrise Seven 1.2.61-->"C:\Program Files (x86)\Sunrise Seven\unins000.exe"

Ten program jest niebezpieczny - nie wykonywałeś przypadkiem takich operacji jak usuwanie FileRepository? Jakie operacje wykonywałeś tym programem?

4.Komentarz do CBS.log - nie wygląda żeby sfc było użyte -albo komenda się nie udała (narżędzie odmówiło) albo po uzyciu narzędzia stary log CBS.log został usunięty a ten załączony powstał dopiero po użyciu narzędzia

5.By się też przydała informacja o podziale partycji/ilośc prartycji używanej i czy była robiona defragmentacja

6.

 

S4 FastBootAgent;FastBootAgent;C:\Windows\SysWOW64\Fast Boot\FastBootAgent.exe [2009-10-15 306232]

Proponuję to odinstalować - dopalacze mają to do siebie że one raczej spowalniają system niz przyśpieszają

Odnośnik do komentarza

1. wartość jest przestawiona,

2. tak miałem podłączony czytnik kart.

3. Sunrise użyłem aby dodać kilka wpisów do menu kontekstowego i usunięcia strzałek przy skrótach, nie usuwałem FileRepository.

4. tak to mógł być inny CBS - przywracałem system.

5. 266dlbsgvfz2_t.jpg

( defragmentacja robiona - ostatnio 2 % )

6. usunąłem.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź jak wygląda sprawa ze satrtem systemu na czystym rozruchu http://support.microsoft.com/kb/331796

 

Co do OTL to proponuję wykonać eksperyment

 

1.uruchom cmd.exe

2.Za pomocą menadżera zadań zabij proces explorer.exe ale nie zabijaj cmd.exe

3. Następnie w cmd przejdź do folderu gdzie jest plik OTL.exe

 

np jeśli oTL jest w C:\Temp to należy wklepać komendę

 

cd /d C:\temp

 

a następnie uruchom OTL,po prostu wpisz

 

OTL.exe

 

i zobacz czy wtedy da się wykonać logi - jeśli tak to je przedstaw.

Odnośnik do komentarza
3. Sunrise użyłem aby dodać kilka wpisów do menu kontekstowego i usunięcia strzałek przy skrótach, nie usuwałem FileRepository.

 

Na marginesie, usunąć strzałki można przez prostą edycję rejestru, programy nie są do tego potrzebne

w kluczu

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile] wystarczy zmienić nazwe wrtości IsShortCut na IsShortcutOld

 

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile]
@="Shortcut"
"EditFlags"=dword:00000001
"FriendlyTypeName"="@shell32.dll,-4153"
"NeverShowExt"=""
"IsShortcutOld"=""

Odnośnik do komentarza

Na marginesie, usunąć strzałki można przez prostą edycję rejestru, programy nie są do tego potrzebne

w kluczu

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile] wystarczy zmienić nazwe wrtości IsShortCut na IsShortcutOld

 

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile]
@="Shortcut"
"EditFlags"=dword:00000001
"FriendlyTypeName"="@shell32.dll,-4153"
"NeverShowExt"=""
"IsShortcutOld"=""

 

@Belfegor

 

Tego na triku na systemach Vista/Windows 7 nie powinno się stosować bo

- Favorites Links w Windows Explorer znikają:

- Nie działają skróty Media Center i Games Explorer - niekiedy skróty się w nich nie wyświetlą a nawet jeśli się to uda to skrót nie działa:klikanie nie wywołuje programu

inne programy też mogą mieć taki problem...

- są też i inne niespodzianki przy wyświetlaniu w eksplorerze

 

Obecnie prawidłowo to się modyfikuje poprzez dodanie klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Shell Icons gdzie się edytuje ścieżki do plików graficznych przykrywających strzałki.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź jak wygląda sprawa ze satrtem systemu na czystym rozruchu http://support.microsoft.com/kb/331796

 

Co do OTL to proponuję wykonać eksperyment

 

1.uruchom cmd.exe

2.Za pomocą menadżera zadań zabij proces explorer.exe ale nie zabijaj cmd.exe

3. Następnie w cmd przejdź do folderu gdzie jest plik OTL.exe

 

np jeśli oTL jest w C:\Temp to należy wklepać komendę

 

cd /d C:\temp

 

a następnie uruchom OTL,po prostu wpisz

 

OTL.exe

 

i zobacz czy wtedy da się wykonać logi - jeśli tak to je przedstaw.

 

Kolejne użycie OTL zatrzymało się na tym samym miejcsu ( procesor 95% ) - trwało tak 30 minut.

Zamknąłem OTL przez wywołanie Menedżera zadań..

Zastałem kompletny bałagan w Katalogu Użytkownicy ( wielu użytkowników ) a w katalogu osobistym zmienione nazwy i 60 sztuk plików ntuser.dat

Odnośnik do komentarza

A nie możesz skorzystać z OTL.com lub OTL.scr. https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

no chyba że próbowałeś?

 

 

Sam fakt zawieszenia na etapie ładowania systemu mogą powodować sterowniki, oprogramowanie zabezpieczające.

Spakuj Dziennik zdarzeń (sekcja system, aplikacje) i wstaw na jakowyś speedyshare.

Może to być problem sprzetowy. Ile czasu zajmuje start systemu?

Odnośnik do komentarza

Widzę, że właściwa odpowiedź została niejako pominięta:

 

Jeśli skan zatrzymuje się na ustawieniach Firefox, to najprawdopodobniej OTL ma problem z odczytem któregoś z plików konfiguracyjnych... A wtedy inne sposoby uruchomienia narzędzia lub czyszczenie historii/cache przeglądarki nic nie da...

 

 

 

uWinlogon: Shell=expstart.exe

 

Wejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon odszukaj frazę Shell i przestaw jej wartość na explorer.exe

 

Wpis w logu to:

 

uWinlogon: Shell=expstart.exe

 

To oznacza HKEY_CURRENT_USER a nie HKEY_LOCAL_MACHINE. Czyli powinien wejść do klucza:

 

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

 

... i z niego skasować wartość Shell całkowicie.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Sprawa załatwiona - dziękuję!

 

Po Firefox zostały jeszcze klucze w rejestrze tyczące wtyczek. Jeśli chcesz to doczyścić, w rejestrze wyszukaj i usuń wszystkie klucze spełniające warunek:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla*

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla*

 

 

 


1. Stosowałeś tu coś w rodzaju Vista Start Orb for W7, co poświadcza ten zestaw i modyfikowany plik explorer.exe:

 

[2012/02/18 06:30:36 | 002,636,800 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\explorer.exe

[2012/02/18 06:30:36 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Windows\W7SBC

 

Zdejmij patch przywracając oryginalny plik explorer.exe, a się dowiemy czy to ma związek z:

 

Zacząłem się niepokoić gdy po uruchomieniu laptopa i pokazaniu się okna Zapraszamy,przed załadowaniem pulpitu, najpierw jedynie mignął czarny ekran z kursorem myszy a teraz zaczął wyświetlać się przez dobre kilka sekund. Następnie gaśnie i pojawia się pulpit.

 

 

2. Druga sprawa, w Dzienniku zdarzeń w kółko męczy ten błąd:

 

Zdarzenie 7001, Service Control Manager

 

Usługa Przeglądarka komputera zależy od usługi Serwer, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

 

Wejdź do services.msc i przekonfiguruj usługę Serwer na Automatyczny.

 

 

 

PS. Drobne szczątki po sponsorach, ale to ma nikłe znaczenie dla sprawy. Dane w spoilerze.

 

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKLM\..\SearchScopes,DefaultScope = {AFDBDDAA-5D3F-42EE-B79C-185A7020515B}
IE - HKLM\..\SearchScopes\{AFDBDDAA-5D3F-42EE-B79C-185A7020515B}: "URL" = "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT2704262" 
IE - HKU\S-1-5-21-18306125-583682109-2853526673-1001\..\SearchScopes\{B514C5CE-A1EB-43D6-9DD5-1843AA79E056}: "URL" = "http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=WCR&o=41647931&src=kw&q={searchTerms}&locale=&apn_ptnrs=81&apn_dtid=YYYYYYYYPL&apn_uid=C7979FE8-8A93-4863-A112-12DD227E1E39&apn_sauid=C8274992-2374-41D0-91BF-D81BB1CF549C"
IE - HKU\S-1-5-21-18306125-583682109-2853526673-1001\..\SearchScopes\{CFF4DB9B-135F-47c0-9269-B4C6572FD61A}: "URL" = "http://mystart.incredimail.com/?search={searchTerms}&loc=search_box_fs"
IE - HKLM\..\URLSearchHook: {32b29df0-2237-4370-9a29-37cebb730e9b} - No CLSID value found
IE - HKU\S-1-5-21-18306125-583682109-2853526673-1001\..\URLSearchHook: {124d001a-bdcb-472f-aa59-bbe7e4bc3204} - No CLSID value found
IE - HKU\S-1-5-21-18306125-583682109-2853526673-1001\..\URLSearchHook: {32b29df0-2237-4370-9a29-37cebb730e9b} - No CLSID value found
O2 - BHO: (no name) - {32b29df0-2237-4370-9a29-37cebb730e9b} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {32b29df0-2237-4370-9a29-37cebb730e9b} - No CLSID value found.

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Popraw przez AdwCleaner z opcji Delete.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...