Skocz do zawartości

Jak zainstalować poprawnie pliki systemowe?


Tyte

Rekomendowane odpowiedzi

Ten stary po prostu się...zepsuł...

Opisz błąd:

Nie chce się uruchomić,znaczy nie wyświetla mi się pole do wpisania hasła,nawet nie pokazuje właśnie okna z moim kontem. Kilka sekund,zanim ma to zrobić wyświetla się cały ekran na ciemno niebiesko i BUM. Odpala od nowa. Nie wiedziałam,co zrobić,czy on skanował,czy wklejał,czy cokolwiek robił zostawiłam go w spokoju. Biedak,męczył się,aż do wyładowania energii. Teraz wiem,że już się nie na prawił. Jest już gorzej,a przecież słuchałam i robiłam to,co mi podał piccaso. Postępowałam zgodnie z wskazówkami Windows Se7en i nic... Teraz przyda się fachowa pomoc informatyka domowego. O,ile w ogóle uda się go naprawić. Jeśli nie,to będę musiała zawrzeć sojusz z liną i z lasem,bo dla mnie to oznacza koniec. Koniec wszystkiego. Jak myślisz piccaso,uda się go naprawić,czy po prostu dzwonić do informatyka rodzinnego?

To nie jest wina ani moja ani @Picasso - tu jest dodatkowy,pominięty problem sprżętowy ...a czy da się go naprawić to trudno powiedzieć :(

 

1.Czy jesteś w stanie go uruchomić w trybie awaryjnym?

2.Jeśli nie bootuje i w trybie awaryjnym to pobierz sobie Ultimate Boot CD http://www.ultimatebootcd.com/ którego sama możesz użyć do diagnostyki np płyta zawiera MHDD czy HDAT2 do diagnostyki dysku (trzeba odczytać SMART dysku) czy w programie HWINFO odczytać temperatury i napięcia dla płyty głównej i karty grafiki - więcej szczegółów w opisie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak,to było ostatnią akcją. Po wklejeniu zadania nic na kompie nie robiłam. Nie jestem w stanie stworzyć LOGA z FRST. Komp totalnie oszalał... Chyba jednak zadzwonię do tego informatyka.

PS: {Piszę z innego komputera}

Tego okna,nawet już nie ma.Niby chodzi normalnie,ale kilka sekund ,zanim ma wyświetlić mój profil przej jedną setną sekundy wyświetla się ciemno niebieski ekran,liczby na górze,ale znika tak szybko,że nie da się prawie tego zobaczyć,a co dopiero złapać komórką i zrobić fotkę.

winre7_menu.png

To okno,w ogóle się nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Nie jestem w stanie stworzyć LOGA z FRST.

 

Mimo wszystko ponawiam pytanie: czy jesteś w stanie uruchomić narzędzie FRST zgodnie z opisem? Czyli narzędzie umieszczone na pendrive, F8 przy starcie komputera > Napraw komputer > Wiersz polecenia > uruchamiasz FRST zgodnie z opisem.

 

 

1.Nie wiem jak uruchomić tryb awaryjny.

 

Przecież dawałam Ci instrukcje:

 

Jak zastartowac do Trybu awaryjnego: KLIK.

 

Klawisz F8 przy starcie komputera.

 

 

2.Mój laptop nie ma CD-ROMU jest mały i ma 10 cali.

 

Płytę możesz przekształcić na USB za pomocą narzędzia typu SARDU.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Niestety próbowałam już wszystkich opcji z tego:

winre7_menu.png

Wszystkich po kolei,ale za każdym razem wyświetlał się przez ułamek sekundy ciemno niebieski ekran z białymi napisami na górze i znikał. Później ponowne uruchomienie systemu,próbowanie wszystkich opcji wszystkich! I postępowanie zgodnie z tą instrukcją. I błędne koło. Uruchamiałam każdy z tych opcji 10 razy i nic. Niby uruchomiało,ale znów ciemno niebieski ekran,przez ułamek sekundy i znowu ponowne uruchamianie systemu. Błędne koło. Wniosek: Telefon do rodzinnego informatyka.

Odnośnik do komentarza
Wszystkich po kolei,ale za każdym razem wyświetlał się przez ułamek sekundy ciemno niebieski ekran z białymi napisami na górze i znikał. Później ponowne uruchomienie systemu,próbowanie wszystkich opcji wszystkich! I postępowanie zgodnie z tą instrukcją. I błędne koło.

 

No tak, ale co to oznacza "próbowałam wszystkich po kolei"? Przywracanie systemu = jaki punkt cofania stanu systemu był wybierany? I co co robiłaś w "Wiersz polecenia"? Wiersz polecenia służy do ręcznego wywołania określonej komendy. I pytam: czy próbowałaś w Wierszu polecenia uruchomić narzędzie FRST umieszczone na pendrive w celu pokazania nam raportu?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
No tak, ale co to oznacza "próbowałam wszystkich po kolei"? Przywracanie systemu = jaki punkt cofania stanu systemu był wybierany?

 

Był wybierany do trzech dni wstecz.

 

co co robiłaś w "Wiersz polecenia"?

 

Dawałam scaf/scannow

 

czy próbowałaś w Wierszu polecenia uruchomić narzędzie FRST umieszczone na pendrive w celu pokazania nam raportu?

 

Nie,nie próbowałam.

Odnośnik do komentarza

Dla większej ścisłości:

 

Dawałam scaf/scannow

 

Ta komenda w środowisku zewnętrznym nie ma zastosowania wprost jak z poziomu działającego Windows. Komenda w środowisku zewnętrznym musi być skierowana na Windows "offline" i ma nieco inną formułę. Opis: KLIK.

 

 

Skoro tu nie działa nawet Przywracanie systemu na trzy dni wstecz, a Przywracanie systemu to bardzo silny proces w Windows 7, to ja bym jednak dała ten komp w ręce informatyka z dostępem bezpośrednim. Dalsze próby diagnozy tu w temacie mogą wymagać już bardziej skomplikowanych działań, a tu już opis uruchamiania narzędzia FRST zdaje się być dla Ciebie trudny.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

picasso masz rację,skoro system totalnie się popsuł,to ja w takim razie dzwonie do informatyka. Myślę,że temat powinien zostać zamknięty i wrzucony do kosza-jako niestety nierozwiązany do końca. Skoro nie możemy już nic zrobić,z powodu mojego małego ilorazu inteligencji i mojego wadliwego, sprawiającego błędy i problemy systemu,to nie ma sensu się łudzić i lepiej już zamknąć ten temat. Wałkujemy to już tak długo,a przecież są na tym forum,tysiące osób ,które również potrzebują naszej pomocy. Tak więc,Picasso,proszę zamknij temat i przenieś go do kosza.

Odnośnik do komentarza

Piccaso,masz rację. Lepiej zamknijmy już ten temat i wrzućmy do kosza. Zadzwonię do informatyka i spróbuje za pomocą swojej ''magi'' przywrócić biedakowi ręce,nogi i twarz. Dziękuję za Waszą pomoc z całego serca i za dużo cierpliwości dla mojej nierozgarniętej i niekumatej osoby. Dziękuję,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...