Skocz do zawartości

FileZilla serwer i FileZilla klient


stanley50

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mówiłem Ci, które porty potrzebujesz. 20, 21, 51000 - 51100 (ustawione w FileZilli). Nie musiałeś otwierać wszystkich, wystawiasz się na niebezpieczeństwo w ten sposób.

 

 

 

Tylko, że jak już wcześniej pisałem to próbowałem wszystkich tych ustawień, co mi podawałeś i nie tylko, nie działało. To znaczy, że ta reguła, którą utworzyłem przepuszcza wszystko tak jak by nie było zapory?

 

Pobrałem już tego Comodo i jak go zainstaluje to też w nim trzeba będzie ustawiać te porty czy będzie pytał, co blokować a co przepuszczać? Pamiętam, że kiedyś zainstalowałem jeszcze na XP-ku jakiegoś firewalla to o wszystko pytał bez przerwy.

Odnośnik do komentarza

Tylko wyłącz wtedy Zaporę systemu Windows.

 

 

Jak zaczęło się instalować to instalator chyba sam wyłączył zaporę systemową, bo taka informacja mi się pokazała i rzeczywiście jest wyłączona. Comodo popytał czy zezwolić na poszczególne programy, co otwierałem i żadnych reguł nie tworzyłem i mam nadzieję, że nie trzeba, bo nie wiem nawet jak to ugryźć. Ale najważniejsze, że działa ten serwer. Mam tylko jeszcze pytanie czy można odinstalować "COMODO GeekBuddy" i "Comodo Dragon", bo zainstalowały się razem nie informując o tym.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałeś cały pakiet, więc będzie się o wszystko pytał. Możesz na razie spokojnie przepuszczać, jeśli coś nie jest podejrzane. Proponuję sprawdzać procesy w Google, jeśli nie masz pewności albo pytać na forum. GeekBuddy i Smoczka możesz odinstalować. Ilość komunikatów może być na początku denerwująca. Proponuję stosować "zapamiętaj wybraną opcję", program będzie uczył się na podstawie Twoich decyzji.

 

bo zainstalowały się razem nie informując o tym.

Na pierwszym ekranie pojawiającym się po rozpoczęciu instalacji jest możliwość wyłączenia tego.

 

Aha, jeśli masz już cały pakiet Comodo, to możesz zrezygnować z innego oprogramowania antywirusowego. CIS jest dobry, a dwa się będą razem gryźć.

Odnośnik do komentarza
Zainstalowałeś cały pakiet, więc będzie się o wszystko pytał. Możesz na razie spokojnie przepuszczać, jeśli coś nie jest podejrzane. Proponuję sprawdzać procesy w Google, jeśli nie masz pewności albo pytać na forum. GeekBuddy i Smoczka możesz odinstalować. Ilość komunikatów może być na początku denerwująca. Proponuję stosować "zapamiętaj wybraną opcję", program będzie uczył się na podstawie Twoich decyzji.

 

 

Zainstalowałem samą zaporę w wersji 5.9 ponieważ takową pobrałem, te 2 dodatki odinstalowane i na razie wszystko działa, a jeżeli chodzi o zapytania przez program to rzeczywiście jest tego trochę, chyba się przyzwyczaję.

 

 

 

Na pierwszym ekranie pojawiającym się po rozpoczęciu instalacji jest możliwość wyłączenia tego.

 

 

 

 

Nie było takiej możliwości, ani żadnej informacji

 

W każdym bądź razie wszystko jak na razie działa, dzięki wielkie za czas poświęcony na niesienie pomocy i cierpliwość, czego nie widać na wielu innych forach, które przeglądałem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...