Skocz do zawartości

Wyłączający się komputer i BSOD


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj mój niby nowy komp zaczyna wariować, wczoraj 2 x BSOD w czasie grania , w nocy się wylączyl, pewnie tez BSOD, nie wiem bo spalem, ale jak wstalem to tylko dysk chodzil a monitor nie chcial sie wlaczyc, musialem restart dac i wtedy sie włączył. Wczoraj przy tych BSOD jak sie zresetowal to nie chcial sie wlaczyc przez 5 minut, dopiero po wyjeciu z biurka, otworzeniu obudowy, włączył się. Moje "spostrzeżenia".

 

- w obudowie jest tylko jeden wentylator i dosyć gorąco jest po wyjeciu z biurka, aczkolwiek w speedfanie najwyzsza temperatura to 65 stopni, więc nie jest to coświelkiego, zaraz jade kupic wentylator na przod obudowy...

 

- pamięci ram są dwóch firm, jedna kingston 2gb ddr2 1066 mhz a druga corsair 1gb 800mhz, mozliwe ze to od tego ?

 

- dyski sa RACZEJ sprawne w hdd life jeden ma 89% a drugi 80%

 

- w nocy nic nie bylo wlaczoen oprocz steama i pobierania darmowej gry, czyli soie wylaczyl na sucho bez stresu

 

 

Nie wiem, poprzedni komputer idealnie chodzil przez 6 lat zadnego BSOD, ten ma 2 lata, niby kupiony uzywany i juz tyle zonkow...

 

sprzęt to :

 

AMD Phenom 9650

3gb ram (wpisalem wyzej dokladniej)

Gainward Nvidia Geforce 9800GTX+

dysk systemowy WD 120gb drugi 250gb Seagate

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

najlepiej jak się pojawi BSOD to cyknij mu fotkę i tu wrzuć.

A nie łatwiej skopiować zawartość C:\windows\Minidump, gdzie C to literka partycji systemowej?

 

a jeśli chodzi o te BSODy to zrób nowy temat z obowiązkowymi logami w dziale platformy klienckie Windows w poddziale którego wina posiadasz...

Po co?

Niech wrzuci tutaj.

 

dyski sa RACZEJ sprawne w hdd life jeden ma 89% a drugi 80%

To nie jest metoda.

Wypalasz MHDD i sprawdzasz.

 

pamięci ram są dwóch firm, jedna kingston 2gb ddr2 1066 mhz a druga corsair 1gb 800mhz, mozliwe ze to od tego ?

Memtestem je. Odpalasz i zostawiasz na kilka godzin, na przykład na noc.

 

Wczoraj przy tych BSOD jak sie zresetowal to nie chcial sie wlaczyc przez 5 minut, dopiero po wyjeciu z biurka, otworzeniu obudowy, włączył się.

Temperatura. Definitywnie za wysoka temperatura.

Na czym masz te 65 st.?

Odnośnik do komentarza

omg po kolei, w folderze Minidump nic nie mam, fotki nie zdąże cyknąć, przecież ten blue screen jest na kilka sekund, płyty nie posiadam żeby cokolwiek wypalić

 

temperatury tak wygladaja, komputer wlaczony od 2 godzin, bez stresu :

 

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8716F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Diode (NV-Diode)

Nazwa płyty głównej Asus M3N-HT Deluxe

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

 

Temperatury

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 43 °C (109 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 31 °C (88 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 31 °C (88 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 31 °C (88 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 31 °C (88 °F)

MCP 62 °C (144 °F)

GPU Diode 40 °C (104 °F)

ST3250820AS 41 °C (106 °F)

WDC WD1200JS-00MHB0 33 °C (91 °F)

 

Wentylatory

Procesor 1718 RPM

Chassis #2 486 RPM

Procesor graficzny 35%

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.200 V

+3.3 V 3.248 V

+5 V 4.812 V

+12 V 12.416 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.000 V

VBAT baterii CMOS 3.216 V

Napięcie procesora graficznego 1.150 V

Odnośnik do komentarza

MCP 62 °C (144 °F)

Grafice jest za ciepło. Znam przypadki, kiedy na przykład Everest podawał błędnie wartość temperatury, czyli dla st. Celsjusza podawał wartość w Fahrenheitach, natomiast trudno mi uwierzyć, że tam jest około 16 st. C.

 

Temp. nie powinna przekracza 55 - 60 st., a zwróć uwagę, że komputer jest włączony dopiero od 2 h i pracuje na idle'u.

 

Co do BSOD-a:

F8 przy uruchamianiu systemu i wybierz "Wyłącz automatyczne uruchamianie systemu po błędzie".

Odnośnik do komentarza

ok odptaszowałem

 

a co do karty, mam taka http://www.gainward....gapro.php?id=84

 

jakis tam wentylator jest...

 

 

tak to wygląda w speedfan

 

vgfdz.jpg

 

To temp3 to dochodzi nawet do 130C ale to chyba jakiś błąd czujnika...

 

jeśli to sprawa chłodzenia grafiki to mały problem, kupię za 100zł jakieś chłodzenie porządne i już, a jeśli dalej nie wiadomo, to lipa...

 

Własnie sobie przypomnialem, ze wczoraj pod wieczor, jak gralem w cos, to na ekranie, jak był jednolity kolor szary, to takie widzialem wale dziwne, prawie nie widoczne ale jednak moje wprawne oko to zauwazylo...

Odnośnik do komentarza

Co do chłodzenia mostka - widać na nim takie "dziurki". Do płyt głównych z takim chłodzeniem ASUS dokładał wentylatory które można tam zamontować. Może wraz z komputerem było pudełko od płyty głównej? Może tam jest ten wentylator? A jeżeli nie to może sprzedawca go ma? A jeżeli nie to można zawsze kupić wentyl 40x40 i wkręcić go tam takimi małymi śrubkami (przynajmniej mam nadzieję).

Co do BSOD-ów - najważniejsza rzecz https://www.fixitpc.pl/forum-8/announcement-4-zakladanie-tematu-pomocne-raporty-i-informacje/ pkt nr 5

Dobrze też by było porozmawiać ze sprzedawcą kompa czy jemu takie nr robił - o ile jest wiarygodny. Należy pamiętać że wcześniej BSOD-ow mogło nie być i dopiero sprzedaż komputera je spowodowała. Brzmi to dziwnie ale chodzi mi np o uszkodzenia dysku twardego spowodowane złym zabezpieczeniem w transporcie. Dlatego MHDD obu dysków, MemTest całonocny, test procesora OCCT przez godzinę albo nawet trzy. Przedmuchać kompa też można ale nie liczyłbym że to kurz powoduje BSOD-y.

Odnośnik do komentarza

@kerpal

Odpal pudło bez blachy bocznej. Uruchom hwinfo - sensors i obserwuj temp MCP. Tam masz min, max i aktualna.

Dotknij paluchem do radiatora chipsetu i oceń organoleptycznie czy temp radiatora odpowiada temp z hwinfo.

Drugi test - spróbuj delikatnie zwiększać docisk radiatora palcem ale tak aby nacisk był równomierny na całą powierzchnię i obserwuj czy temp MCP spada.

Jeżeli tak lub subiektywna ocena temp paluchem znacznie różni się to może być błąd czujnika lub raczej kiepski kontakt spowodowany np poruszeniem przy montażu grafiki.

Obejrzyj dokładnie czy te cztery kołeczki na radiatorze nie są uszkodzone lub mają różne stany.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...