Skocz do zawartości

Wyłączający się komputer i BSOD


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Hmm no przez forum to ciężko pomóc kable podłączać ;)) być może masz kogoś znajomego kto bardziej obyty w temacie ewentualnie gdzieś jakiś serwis czy cuś.

 

Edyta-->Edycja ;)

 

@Edyta

Wiesławie samo przegrzewanie się to jedno. Z tego co kolega pisze w 1 poście to są jak byk na moje oko problemy z zasilaczem w fazie przed wstępnej..

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

Wiesław, no to mogłeś mówić to złote z napisem ASUS ;p ja myslalem ze musze rozbierac tą wieżę całą xd

 

BTW, wczoraj WSZYSTKIE pomiary odpalałem z odkrecona obudową, komp był otwarty... ale robilem 3 razy OCCT razem przez 1,5 godziny i nic się nie spaliło to chyba nie jest tak źle ;]

 

Ale na tym złotym ASUS nie widze kołeczków żadnych... ?

 

piotreek, a dajmy na to jak sam podlączę, i jak się pomylę to komp wybuchnie? czy po prostu sie nie wlaczy ? ;p

Odnośnik do komentarza

Post #35 świadczy o niewłaściwym obiegu powietrza wewnątrz budy. Jak masz ustawioną kontrolę pracy wentyli w BIOS?

I jak wg Ciebie jest z temp tego złotego z napisem ASUS?

Jak masz wpięte konektory od wentyli wlotowy i wylotowy - str 2-39 Manuala (bazuję na M3N-HT Deluxe).

Zwróć uwagę, że to nie jest obojętne - ma być CHA-FAN1 i 2.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Ja tak jeszcze wspomnę że BSOD może być również spowodowany przez oprogramowanie przy sprawnym sprzęcie.

Mając to na uwadze oczywiście można poprawić chłodzenie mostków i zmienić zasilacz do testów. Nowy oczywiście warto kupić bo to najważniejszy komponent komputera. I pamiętajmy że sensory kłamią i kierowanie się ich odczytami dotyczącymi napięcia 5V jest trochę naiwne. Jak komputer przeszedł test CPU w OCCT (nie interesują mnie wykresy tylko czy komputer działał po teście i czy nie zawiesił się w trakcie) można sprawdzić GPU OCCT - pomimo obaw wyżej o przegrzanie. W takich testach bardziej trzeba się obwiać że zasilacz wybuchnie ale tutaj raczej to nie grozi.

Odnośnik do komentarza

Oto temperatury po 2 godzinach intensywnego grania w wymagającą grę w najwyższych detalach :

 

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8716F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Diode (NV-Diode)

Nazwa płyty głównej Asus M3N-HT Deluxe

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

 

Temperatury

Płyta główna 37 °C (99 °F)

Procesor 46 °C (115 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 32 °C (90 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 32 °C (90 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 32 °C (90 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 32 °C (90 °F)

MCP 67 °C (153 °F)

GPU Diode 46 °C (115 °F)

ST3250820AS 43 °C (109 °F)

WDC WD1200JS-00MHB0 33 °C (91 °F)

 

Wentylatory

Procesor 1683 RPM

Chassis #2 539 RPM

Procesor graficzny 35%

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.200 V

+3.3 V 3.248 V

+5 V 4.812 V

+12 V 12.416 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.000 V

VBAT baterii CMOS 3.216 V

Napięcie procesora graficznego 1.150 V

wentyle sa w cha fan 1 i fan 2 , jest jeszcze jakis pwr obok tego ale tam nie wkladalem...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...