Skocz do zawartości

IE9 - Zmiana miejsca zapisu plików


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyjaśniając raport, który odebrałem:

 

Na 99% chodzi o to, że jak się pobiera plik, to trzeba wybrać miejsce zapisu. W FF w Narzędzia -> Opcje -> karta: Ogólne jest możliwość ustawienia, czy wszystko trafia do z góry wybranego katalogu, czy przeglądarka ma za każdym razem pytać użytkownika. A w IE9 siedzi to w Narzędzia -> Wyświetl pliki do pobrania -> Opcje (na dole po lewej). Jeśli chce się wybrać inną niż domyślną lokalizację bezpośrednio przy pobieraniu pliku, to trzeba wybrać Zapisz -> Zapisz jako.

 

Co jest ukryte? Ja też sobie to pytanie stawiam, ale chodzi pewnie o to, że w IE trzeba przejść do menedżera pobierania, a nie z ustawień, jak w Firefoxie.

 

Zamykam.

Odnośnik do komentarza

Moje wątpliwości były związane z tym wpisem:

 

A bardzo mnie irytuje iż pliki zapisywane są na C:\

 

IE9 w stanie normalnym NIGDY nie zapisuje plików w takiej lokalizacji chyba, że to jest skutkiem Twich działań lub modyfikacji systemu.

Jeżleli faktycznie chodzi o folder w którym zawsze mają być umieszczane pobierane pliki niezależnie od przeglądarki czy też menadżera pobierania to należy wykonać zwykłą operację:

 

Komputer -> LPM Pobrane -> Organizuj -> Właściwości -> Lokalizacja -> Przenieś -> (wybierasz katalog w dowolnym miejscu - ewentualnie tworzysz nowy) -> Wybierz Folder -> OK (zastosuj).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...