Skocz do zawartości

Ikona Komputer jako pierwsza ikona pulpitu


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sam z ciekawości sprawdziłem to nawet zrobiłem ikonkę tą i sortowałem według czterech standardowych parametrów nazwa/rozmiar/typ/data i zawsze komputer na pierwszym miejscu chyba że powtórzę ten proces to się robi na końcu. Chyba masz jakiś inny problem albo weź ją PPM na ikonkę / usuń / Start / PPM komputer / pokaż na pulpicie

Odnośnik do komentarza
Tak jest normalnie i nie wiem w czym problem. Ikonę kompa ustawiłem w lewym górnym rogu i zawsze tam jest.

 

Pomijając główny temat. Jednej rzeczy Wiesiu nie rozumiem. Kompletnie mój umysł tego nie chwyta. Mianowicie nie chwytam, po co ci ikona Mój komputer? Ty, zatwardziały użyszkodnik totalcommandera, programu który widzi dosłownie cały system, ma na pulpicie ikonę Komputer. Po co - ja się pytam.

 

Od razu wyjaśniam, że ja nie mam - bo używam TC. :D

Odnośnik do komentarza

Do podających tipy:

 

Zwróćcie uwagę co on mówi:

 

Ikona Komputer jako pierwsza ikona pulpitu

 

Chcę by była na 1 miejscu po lewej stronie. W poprzednich systemach (nie wiem jak w 7) były tam domyślnie (Moje) Dokumenty

 

To ikona "Pliki użytkownika" ma domyślnie pierwszeństwo przed ikoną "Komputer" przy sortowaniu. Ustawianie ręczne działa tylko do momentu uruchomienia z poziomu menu kontekstowego automatycznego sortowania, które w układzie tych dwóch ikon zawsze ustawi "Komputer" jako drugi. Cecha systemu już od XP, MS dedykował ten aspekt w TweakUI dla XP (KLIK).

 

iconorder.png

 

 

Punisher2010

 

Marne widoki:

 

1. TweakUI dla XP przeprowadzał następującą edycję w kluczu Moich dokumentów:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{450D8FBA-AD25-11D0-98A8-0800361B1103}

 

Wartość SortOrderIndex równa 0x00000048 (domyślne ustawienie) daje pierwszeństwo ikonie dokumentów, zaś równa 0x00000054 daje pierwszeństwo ikonie kompa.

 

W Windows 7 wprawdzie ów klucz (Documents) istnieje i zawiera wartość SortOrderIndex, ale jej modyfikacja nie ma skutków.

 

2. Biorąc poprawkę na zmianę klas, dla Vista wymęczono obejście (KLIK) w innym kluczu (UsersFiles):

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee}

 

Vista tu ma wartość SortOrderIndex ustawioną na 0x00000044 co przemienia się w 0x00000054 i działa. Ktoś w komentarzach umieścił zdanie, że to przeszło na jego Windows 7. Jednakże parametry jego systemu nieznane, mój oryginalny Windows 7 SP1 nie ma w ogóle tutaj wartości SortOrderIndex, a dodanie tego nie ma skutków.

 

Wygląda na to, że nie jest to już obsługiwane. Taki problem był zgłaszany już od wydania RC systemu (KLIK = (...) select the first icon on your desktop (Computer or documents..) (NOT IMPLEMENTED)).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...