Skocz do zawartości

Okna Notatnika z [.ShellClassInfo] przy starcie systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przekopiowywałem system z jednego dysku na drugi i teraz jest niby o.k. wszystkiego jeszcze nie sprawdziłem ale mam problem tego typu że jak już pokaże się pulpit to od razu otwiera się okno notatnika, tzn. nie od razu bo najpierw pokazują się okienka konsoli cmd i szybko znikają więc nie wiem co w nich jest, ale piszę że okienka dla tego że są 2 i podobnie wyświetlają się dwa okna notatnika z takim samym wpisem:

[.shellclassinfo]

LocalizedResourceName=@%SystemRoot%system32%shell32.dll,-21787

Mam więc pytanko co można by było z tym zrobić, czy to jakaś poważna sprawa.

 

A tak przy okazji to jeszcze miałbym jedno pytanko, na początku miałem problem z uruchomieniem w związku z brakiem pliku NTLDR, ale z tym sobie poradziłem, natomiast zauważyłem że na dysku C brakuje jeszcze innych plików systemowych które tam zazwyczaj chyba są, takie jak boot.ini, mimo że komputer uruchamia się normalnie, pagefile.sys, config.sys, cmldr, io.sys, msdos.sys, autoexec.bat, nie wiem czy wszystkie wymieniłem które chyba tam powinny być a ich nie ma, nie wiem również dla czego nie zostały skopiowane ze starego dysku.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nic groźnego i wada poziomu bardziej kosmetycznego niż "uszkodzenie". Otwierają się pliki desktop.ini: KB330132. U Ciebie otwierają się dwa, czyli zapewne chodzi o dwie lokalizacje C:\Documents and settings\All users oraz C:\Documents and settings\Konto użytkownika. Z tym, że mam uwagę: tych plików wcale nie trzeba kasować, wbrew temu co mówi artykuł MS. Ja te pliki posiadam na dysku XP w tych miejscach (bo one tam po prostu powinny być) i nie generują tego. Najprawdopodobniej pliki zostały zdeatrybutowane i wystarczy ponownie przez attrib nałożyć im HS. Trenowałam to także na Windows 7, jeżeli desktop.ini utracą atrybuty, a leżą w specyficznym folderze, przy starcie systemu są otwierane automatycznie.

 

 

A tak przy okazji to jeszcze miałbym jedno pytanko, na początku miałem problem z uruchomieniem w związku z brakiem pliku NTLDR, ale z tym sobie poradziłem, natomiast zauważyłem że na dysku C brakuje jeszcze innych plików systemowych które tam zazwyczaj chyba są, takie jak boot.ini, mimo że komputer uruchamia się normalnie, pagefile.sys, config.sys, cmldr, io.sys, msdos.sys, autoexec.bat, nie wiem czy wszystkie wymieniłem które chyba tam powinny być a ich nie ma, nie wiem również dla czego nie zostały skopiowane ze starego dysku.

 

Jakoś powątpiewam, że ich nie ma, zważywszy że nie widzisz pagefile.sys. Czy na pewno ustawiłeś widzialność wszystkich plików? W Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

Z tego zestawu plik CMLDR jest nieistotny, nie wchodzi w skład domyślnych, to loader Konsoli Odzyskiwania zainstalowanej na dysku.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Jakoś powątpiewam, że ich nie ma, zważywszy że nie widzisz pagefile.sys. Czy na pewno ustawiłeś widzialność wszystkich plików? W Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

Właściwie to od sprawdzenia tego zacząłem. Kopiowałem przy pomocy zewnętrznych programów z CD więc może one nie widziały ukrytych plików, obawiam się więc że może ich w systemie brakować jeszcze więcej.

Plik pagefile znalazł się sam chyba się utworzył od nowa, resztę plików znalazłem i dokopiowałem więc już jest chyba dobrze.

To nic groźnego i wada poziomu bardziej kosmetycznego niż "uszkodzenie". Otwierają się pliki desktop.ini: KB330132. U Ciebie otwierają się dwa, czyli zapewne chodzi o dwie lokalizacje C:\Documents and settings\All users oraz C:\Documents and settings\Konto użytkownika. Z tym, że mam uwagę: tych plików wcale nie trzeba kasować, wbrew temu co mówi artykuł MS. Ja te pliki posiadam na dysku XP w tych miejscach i nie generują tego. Najprawdopodobniej pliki zostały zdeatrybutowane i wystarczy ponownie przez attrib nałożyć im HS. trenowałam to także na Windows 7, jeżeli desktop.ini utracą atrybuty, a leżą w specyficznym folderze, przy starcie systemu są otwierane automatycznie.

Problem w tym że tych plików nie ma w tych katalogach które podałaś, jest tam tylko ntuser.ini.

 

Edycja

Oo przepraszam nie zajrzałem do tego artykułu z MS no i nie sprawdziłem tych katalogów co trzeba znaczy się w Menu Start. a te atrybuty to jak się nadaje bo mi umknęło z pamięci, próbowałem coś robić ale jakoś mi nie wychodzi.

Edytowane przez marcinkowski
Odnośnik do komentarza
Oo przepraszam nie zajrzałem do tego artykułu z MS no i nie sprawdziłem tych katalogów co trzeba znaczy się w Menu Start. a te atrybuty to jak się nadaje bo mi umknęło z pamięci, próbowałem coś robić ale jakoś mi nie wychodzi.

 

Start > Uruchom > cmd i seria komend:

 

attrib +S +H "C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\desktop.ini"

attrib +S +H "C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\desktop.ini"

attrib +S +H "C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\desktop.ini"

attrib +S +H "C:\Documents and Settings\Konto użytkownika\Menu Start\desktop.ini"

attrib +S +H "C:\Documents and Settings\Konto użytkownika\Menu Start\Programy\desktop.ini"

attrib +S +H "C:\Documents and Settings\Konto użytkownika\Menu Start\Programy\Autostart\desktop.ini"

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...