Skocz do zawartości

Brak ikonki SoudMan z Realteka w Panelu sterowania


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ukryłeś sobie omyłkowo tego apletu? Może podaj skan pod kątem tego apletu. W OTL wszystko ustaw na Brak+Żadne, a w polu Własne opcje skanowania / skrypt wklej co podane niżej i klik w Skanuj.

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer /S
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer /S
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\don't load
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\don't load
C:\Windows\system32\ALSNDMGR.cpl /md5 

 

 

.

Edytowane przez picasso
Skracam wywód na temat OTL, nie jest to meritum tematu. //picasso
Odnośnik do komentarza

Nie mam pod ręką Realtek, ale za wzornik wzięłam Panda Cloud, która wrzuca CPL do system32. Oczywiście dostosowałam kategorię, w której aplet się rejestruje, przypisując go do "Sprzęt i dźwięk". Spróbuj zaimportować jako Administrator taki układ do rejestru:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Cpls]
"ALSNDMGR"="C:\\Windows\\system32\\alsndmgr.cpl"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Extended Properties\System.ControlPanel.Category]
"C:\\Windows\\system32\\alsndmgr.cpl"="2"

 

+ restart systemu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Aczkolwiek na koncie Administrator działa, więc dziwi mnie dlaczego nie działa u mnie

 

Skoro konto czyni różnicę, to zaprezentuj rejestry obu kont. Wytwórz kopię rejestru za pomocą narzędzia ERUNT, konkretnie chodzi o "Current user registry" + "Other saved user registries". Wynikowe rejestry zapakuj do ZIP, shostuj gdzieś i wyślij link na PW.

 

 

Jakim sposobem dodawać coś do rejestru jako Administrator? Bo nigdzie takowej opcji nigdy nie widziałem jeśli chodzi o rejestr

 

Albo z prawokliku na plik REG opcja Scal (opcja działa w kontekście administracyjnym), albo regedit startujesz przez "Uruchom jako Administrator". Opcję w menu kontekstowym możesz wyróżnić ikonką UAC dla własnej informacji: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Punisher2010 to nie jest kompletny rejestr. Wysłałeś mi następujące pliki rejestrów użytkowników:

 

[Restore]

"USERS S-1-5-20"

"Users\00000001\NTUSER.DAT"

"C:\Windows\SERVIC~2\NETWOR~1\NTUSER.DAT"

 

[Restore]

"USERS S-1-5-19"

"Users\00000002\NTUSER.DAT"

"C:\Windows\SERVIC~2\LOCALS~1\NTUSER.DAT"

 

[Restore]

"USERS S-1-5-21-1239145955-3738724733-3856332993-500"

"Users\00000003\NTUSER.DAT"

"C:\Users\TEMP\NTUSER.DAT"

 

[Restore]

"USERS S-1-5-21-1239145955-3738724733-3856332993-500_Classes"

"Users\00000004\UsrClass.dat"

"C:\Users\TEMP\AppData\Local\MICROS~1\Windows\UsrClass.dat"

 

Pomijając rejestry serwisowych usług, jest tu tylko rejestr konta Administrator (SID z końcówką 500), nie ma Twojego rejestru. Jak więc mogę porównać konta? Zaloguj się na swoje konto, z jego poziomu uruchom ERUNT i dorób zrzut Twojego rejestru.

 

Nawiasem mówiąc, jest tu problem z ładowaniem kont. Konto Administrator jest "rozlinkowane" = ładowane za pomocą czystego profilu tymczasowego, startuje z katalogu C:\Users\TEMP a nie C:\Users\Administrator, a w rejestrze jest odpadkowy klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-1-5-21-1239145955-3738724733-3856332993-500.bak. To będzie wymagało korekty. Na razie czekam na dosłanie brakującego rejestru.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Aczkolwiek na koncie Administrator działa, więc dziwi mnie dlaczego nie działa u mnie (...)

Dodatkowo zauważyłem iż ten panel (...) mam po angielsku na swoim koncie a był po polsku. Na koncie Administrator nadal jest po polsku.

 

Na temat Realteka:

 

1. Między kontem Administrator (przypominam = jedzie via tymczasowy profil) a Twoim kontem jest następująca różnica:

 

Administrator:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek]

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\AC97 Audio]

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\AC97 Audio\InitAP]

"First"=hex:00,00,00,00

 

Twoje konto:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek]

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\AC97 Audio]

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\AC97 Audio\InitAP]

"First"=hex:00,00,00,00

"CPLFirst"=hex:00,00,00,00

"RTLCPLFirst"=hex:00,00,00,00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\InitAP]

"InitLang"=dword:00000001

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\RTBK]

"guidDXsoundW"="{C3E62A74-5189-444A-8D6B-2E44CFAEB96D}"

"APO"=hex:01

"VoiceCancel"=hex:00

"KeyValue"=dword:00000000

"EQEnable"=dword:000003ff

"EQGain0"=dword:00000320

"EQGain1"=dword:00000316

"EQGain2"=dword:000001b8

"EQGain3"=dword:fffffe48

"EQGain4"=dword:fffffefc

"EQGain5"=dword:00000096

"EQGain6"=dword:000002a8

"EQGain7"=dword:00000316

"EQGain8"=dword:0000038e

"EQGain9"=dword:000003ca

"EaxPresetIndex"=dword:00000005

"EQPresetIndex"=dword:00000008

"CurrentChannel"=dword:00140004

 

Nie mam nic z Realtekiem, by porobić eksperymenty, ale nasuwa się tu przeprowadzenie następującego testu: zrobić kopię zapasową aktualnego klucza Realtek na Twoim koncie, następnie ogołocić klucz na podobieństwo jego odpowiednika na koncie Administrator + restart systemu. Jeśli test będzie niepomyślny, po prostu przywrócisz poprzedni wygląd klucza z zapasowego REG.

 

 

2. Dodatkowa uwaga na temat przypisania apletu do kategorii. Dodawałam (post nr 7) do rejestru układ apletu Realtek do klucza System.ControlPanel.Category stosując numer 2 z indeksu:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Cpls]

"ALSNDMGR"="C:\\Windows\\system32\\alsndmgr.cpl"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Extended Properties\System.ControlPanel.Category]

"C:\\Windows\\system32\\alsndmgr.cpl"="2"

 

Realtek już krążył tutaj, tylko zapisał się na modłę XP za pomocą klucza {305CA226-D286-468e-B848-2B2E8E697B74} 2 i to stosując numer 4 nieużywany na Windows 7 (co i tak powoduje zachowanie jakby było numerem 2):

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Extended Properties\{305CA226-D286-468e-B848-2B2E8E697B74} 2]

"%SystemRoot%\\system32\\ALSNDMGR.CPL"=dword:00000004

 

Microsoft o konstrukcji tego miejsca (Step 4): KLIK / KLIK. Usuń całkowicie klucz {305CA226-D286-468e-B848-2B2E8E697B74} 2.

 

Tylko jedna niejasna dla mnie sprawa. MS operuje na DWORD dla singla, a ja dodałam typ REG_SZ (dopuszczający przypis do więcej niż jednej kategorii) wzorując się na aplecie Panda Cloud. To jednak chyba nie powinno mieć znaczenia....

 

 

 

Na temat konta Administrator:

 

Jak mówiłam, konto zostało oderwane od pierwotnego katalogu C:\Users\Administrator i inicjuje się przez tymczasowy profil. Korektę tego zachowania można przeprowadzić za pomocą aplikacji Reprofiler. Z poziomu swojego konta uruchamiasz Reprofiler, podświetlasz w górnym oknie konto Administratora a w dolnym pasujący do niego folder C:\Users\Administrator i wybierasz opcję Assign.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Panel z screena jest już po polsku, jednak nadal nie mam apletu w panelu sterowania

 

Podaj co zrobiłeś w kluczu i jak on aktualnie wygląda, czyli wklej do posta aktualny wygląd HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek.

 

 

Aczkolwiek te program mi nie pomoże

 

Program w ogóle nie wykrywa katalogu C:\Users\Administrator. Jeśli takowego nie ma już na dysku, nic już nie zdziałasz, by przywrócić stary stan i konto Administrator będzie startowało z C:\Users\Temp.

Usuń z rejestru klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-1-5-21-1239145955-3738724733-3856332993-500.bak. Po tej akcji na ekranie logowania próba logowania jako Admninistrator powinna sprowokować zrzucanie matrycy konta od nowa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po usuwałem wszystko tak by wyglądało identycznie jak w rejestrze Administrator

Po restarcie kompa braki się odbudowały, lecz po restarcie explorera wygląda tak:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\AC97 Audio]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\AC97 Audio\InitAP]
"First"=hex:00,00,00,00
"CPLFirst"=hex:00,00,00,00
"RTLCPLFirst"=hex:00,00,00,00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\InitAP]
"InitLang"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\RTBK]
"guidDXsoundW"="{C3E62A74-5189-444A-8D6B-2E44CFAEB96D}"
"APO"=hex:01
"VoiceCancel"=hex:00
"KeyValue"=dword:00000000
"EQEnable"=dword:000003ff
"EQGain0"=dword:00000320
"EQGain1"=dword:00000316
"EQGain2"=dword:000001b8
"EQGain3"=dword:fffffe48
"EQGain4"=dword:fffffefc
"EQGain5"=dword:00000096
"EQGain6"=dword:000002a8
"EQGain7"=dword:00000316
"EQGain8"=dword:0000038e
"EQGain9"=dword:000003ca
"EaxPresetIndex"=dword:00000005
"EQPresetIndex"=dword:00000008
"CurrentChannel"=dword:00140004

 

Konto Administrator naprawione i wyłączone, czy mogę po jego deaktywacji usunąć folder Administrator?

Odnośnik do komentarza

Nie mam Realteka, ale czy na pewno w konfiguracji nie ma opcji związanych z językiem i apletem?

 

 

Konto Administrator naprawione i wyłączone, czy mogę po jego deaktywacji usunąć folder Administrator?

 

Skoro miałeś w zamiarze deaktywować konto, to nie musiałeś wykonać żadnych innych kroków poza kasacją klucza BAK + wyłączeniem konta. Konto już zainicjowałeś. Owszem, folder możesz skasować przy wyłączonym koncie, ponowne włączanie konta będzie je inicjować i zrzucać nowy folder.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W takiej sytuacji moim zdaniem pozostaje już reinstalacja oprogramowania z tego instalatora, którym to wpuściłeś. piotreek podał link, tenże (ogólny ze wszystkim, czyli czyste stery + narzędzia) ma w sobie identyczną wersję Realtek Sound Effect Manager jak posiadana przez Ciebie (sądząc po parametrach pliku alsndmgr.cpl widocznych w OTL).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso, właśnie z tamtąd mam najnowszą wersję. Nie wiem czy pisałem. Ale gdy uruchamiam instalator to on przestaje działać. Więc nie jestem pewny tego czy zadziała, gdy całkowicie odinstaluję sterowniki.

 

marekW jak byś dobrze czytał do czego to jest i spojrzał jaką mam mobo, to byś wiedział że to jest dla zintegrowanych kart audio Realtek HD a ja nie mam Realtek HD integry

Odnośnik do komentarza
Ale gdy uruchamiam instalator to on przestaje działać. Więc nie jestem pewny tego czy zadziała, gdy całkowicie odinstaluję sterowniki.

Zaczyna sie taniec pingwina na szkle.

- czy ty instalowales jakies stery przed deinstalacja i wyczyszczeniem jak nalezy poprzednich? bo to zdanie na 100% potwierdza takie przypuszczenie

-

marekW jak byś dobrze czytał do czego to jest i spojrzał jaką mam mobo, to byś wiedział że to jest dla zintegrowanych kart audio Realtek HD a ja nie mam Realtek HD integry
jaka masz zatem karte jesli nie http://www.ecs.com.t...uID=16&LanID=16

taka jak w AUDIO podaje producent ? czyli

º6-kanałowy kodek audio Realtek ALC655

º Zgodność ze specyfikacją AC'97 2.3

Odnośnik do komentarza
marekW jak byś dobrze czytał do czego to jest i spojrzał jaką mam mobo, to byś wiedział że to jest dla zintegrowanych kart audio Realtek HD a ja nie mam Realtek HD integry
Ty nawet nie wiesz co masz, musiałbym być chyba tobą gdybym nie spojrzał co masz właśnie, powtarzam, masz stare drivery dźwięku i już. Jesteś bardzo dociekliwy to nowsze sobie znajdziesz sam, te na stronie firmowej są też stare. To raz, ale pytanie skoro nie masz zintegrowanej jak powiadasz karty dźwiękowej to po kiego ci ten soundman realteka, co?
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...