Skocz do zawartości

Wyłączenie komunikatu "Skanuj i napraw" dla dysków wymiennych USB


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

To nie chodzi o to co mi się chce, tylko chce wiedzieć jakie są skutki uboczne wyłączenia tej usługi

 

Jako, że używasz słowa "usługa": jeśli mówisz o usłudze "Wykrywanie sprzętu powłoki", to coś czytasz piąte przez dziesiąte, artykuł punktuje niektóre aspekty. Rozwijając wypowiedź: padnie całe autoodtwarzanie (dialogi reagujące na zawartość) i prawidłowe detekcje napędów + odbiór przez nich zdarzeń, tzn. mogą się przestać odświeżać urządzenia w Mój komputer (zamrożone stare ikony i etykiety / wskazania że płyta jest w napędzie gdy jej nie ma etc.), dodatkowo usługa ma zależności i od niej zależy WIA (skutki uboczne dla peryferiów).

 

Usługę zostaw w spokoju. Wracam po raz kolejny do "Bezpiecznego usuwania sprzętu" = co z tym, sprawdzałeś?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie chodzi o to co mi się chce, tylko chce wiedzieć jakie są skutki uboczne wyłączenia tej usługi :)

Założyłeś temat z błędną nazwą, która nie miała nic wspólnego z problemem.

Wprowadzasz w błąd osoby, które chcą Ci pomóc.

Nie odpowiadasz na pytania i masz z góry założoną koncepcję, która wg Ciebie powinna być skuteczna.

Bazując na XP chcesz adaptować wszystko do W7 na poprzednich zasadach.

 

Zastanów się co chcesz uzyskać.

 

A w temacie Bezpiecznego usuwania podam przykład praktyczny:

Pen Kingston DataTraweler 150 (32 GB) - po wciśnięciu Bezpieczne usuwanie -> Komunikat W7 - Można bezpiecznie odłączyć urządzenie a LED na penie nadal przez 4 sekundy dalej jest aktywny (mruga).

Inny pen Kingston DataTraweler 100 G2 (32 GB) - zachowanie jak wyżej.

 

Wiesz przynajmniej co to oznacza? Co się dzieje z penem?

Chcesz to eksperymentuj również z dyskami (HDD) na USB. Tam będzie weselej i kosztowniej.

Możesz doprowadzić do sytuacji, że stracisz wszystko co miałeś na nośniku zewnętrznym .

 

I to jest odpowiedź na pytanie czym to grozi.

 

A generalnie to myślę, że to jest dopiero początek Twojego tematu.

Chyba, że zależy Ci tylko na pozbyciu się wyświetlania tego komunikatu ale tu nie potrafię nic mądrego napisać.

Odnośnik do komentarza

Przy okazji tego tematu, dla osób które mają taki przypadek, że w dysku przenośnym USB, pomimo "Bezpiecznego usuwania sprzętu" dalej miga dioda LED rozwiązanie:

http://www.raymond.cc/blog/archives/2011/08/13/power-off-usb-port-when-safely-removed-usb-device-in-windows-7

Miałem ten przypadek - pomogło. Zamiast robótek ręcznych można pobrać linkowany tam plik .reg i zaimportować go do rejestru.

UWAGA: dotyczy to Windows 7!!!

Odnośnik do komentarza
Bazując na XP chcesz adaptować wszystko do W7 na poprzednich zasadach.
hmmm Wiesław, Punisher ma tak głęboko zakorzenione nawyki z XP, że po przesiadce na W7 chce ten system na siłę i za wszelką cenę sprowadzić do funkcjonalności XP, do tego stopnia aby nawet na ekranie powitalnym pisało wielkimi literami, że to jest XP, taką mam koncepcję,a ile w tym sensu, nie wiem :lol:
Odnośnik do komentarza

Robi się offtopik.

 

Ja tylko zaznaczę, że ze "skutkami ubocznymi" zaszło tu chyba nieporozumienie komunikacyjne, a dotarło to do mnie dopiero gdy wspomniał o "usłudze". On najwyraźniej pije do tego:

 

Zjawisko opisane tutaj: KLIK. Jakoś nie widzę odpowiedzi na pytanie, czy dla urządzeń USB częstujących tym komunikatem stosujesz funkcję "Bezpieczne usuwanie sprzętu". Jako ostateczność jest podawane wyłączenie usługi "Wykrywanie sprzętu powłoki", ale to ma skutki uboczne i niekorzystny wpływ na większą ilość elementów, toteż nie polecam tego.

 

Ale z "Bezpiecznym..." nadal nie widać clou.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Robi się offtopik.

Pewnie tak. Ale może czasem potrzebny jest mały luz w temacie, który nie jest szkodliwy a poprawia humor.

Wolę takie posty niż Puchacze.

 

Myślę, że należy poczekać na odpowiedź autora na poprzednie merytoryczne pytania.

 

@Bonifacy

 

Przy tego typu softach i korektorach rejestru moje pytanie jest proste:

Czy ktoś sprawdził fizycznie jakie jest działanie softu, wpływ modyfikacji klucza rejestru na funkcjonownie systemu?

Czy nie jest aby tak, że taka modyfikacja skutkuje tylko wrednym wygaszeniem Leda dla satysfakcji Usera?

Mam nadzieję, że nie i obym się nie mylił.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...