Skocz do zawartości

Wolne działanie stron internetowych, brak możliwości pobierania


janus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem dotyczy komputera stacjonarnego, na komputerze jest zainstalowany system operacyjny Windows 7 SP1.

 

Post zakładam z innego komputera podłączonego do tego samego rutera co komputer stacjonarny na którym występuje problem z internetem - brak płynnej możliwości otwierania stron długie ładowanie się stron.

 

Próbowałem przeglądać internet z 3 przeglądarek zainstalowanych na tym komputerze - IE 9 - Mozilla 8, chrome - na każdej z nich problem obawia się w taki sam sposób - strona ładuje się i ładuje po czym wyskakuje komunikat o przekroczeniu czasu i prosbie o odświeżenie strony - po pewnym czasie strona się załaduje.

 

Z pobieraniem plików jest jeszcze gorzej, narzędzia do skanowania musiałem pobrać na innym komputerze gdyż na tamtym pobierało się około 30 % a następnie czas pobierania wydłużał się do liczby nieskończonej.

 

Załączam obowiązkowe logi.

 

Pozdrawiam.

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.26

Windows 7 Service Pack 1 x86 (UAC is disabled!)

Internet Explorer 9

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

McAfee Total Protection

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Adobe Flash Player ( 10.3.181.26) Flash Player Out of Date!

Mozilla Firefox (8.0.)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

``````````End of Log````````````

OTL.Txt

TDSS Kaspersky.txt

GMER.txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ma tu żadnych znaków infekcji. Temat przenoszę do działu Sieci.

 

 

Próbowałem przeglądać internet z 3 przeglądarek zainstalowanych na tym komputerze - IE 9 - Mozilla 8, chrome - na każdej z nich problem obawia się w taki sam sposób - strona ładuje się i ładuje po czym wyskakuje komunikat o przekroczeniu czasu i prosbie o odświeżenie strony - po pewnym czasie strona się załaduje.

 

Z pobieraniem plików jest jeszcze gorzej, narzędzia do skanowania musiałem pobrać na innym komputerze gdyż na tamtym pobierało się około 30 % a następnie czas pobierania wydłużał się do liczby nieskończonej.

 

Pierwszy podejrzany, który nasuwa się z raportów, to McAfee Total Protection (liczne sterowniki związane z siecią). Testowo odinstaluj go (tylko to daje pewność, deaktywacja dostępna użytkownikowi to zbyt mało i nie wstrzymuje to wszystkich aktywności) i sprawdź rezultaty. Jeśli nie przyniesie to pozytywnych skutków, dostarcz log z Net-Log.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, dziękuje za odpowiedz. Odinstalowałem w pełni McAfee, po odinstalowaniu cały komputer sprawniej chodzi, nie tylko internet, można powiedzieć że problem ustąpił, jednak zastanawia mnie to iż na 3 zainstalowane kopie McAfee (3 komputery w jednej sieci ) tylko na jednym zaczęło to stwarzać problemy dodam iż ten program antywirusowy był zainstalowany od dobrych paru miesięcy i jak do tej pory żadnych problemów nie stwarzał. Dodam iż ostatnio zastosowałem na wszystkich 3 komputerach program Speedupmypc, może i on narobił czegos nieporządnego.

 

Załączam plik z Net - log.

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
ten program antywirusowy był zainstalowany od dobrych paru miesięcy i jak do tej pory żadnych problemów nie stwarzał

 

W raporcie widzę nie tak dalekie odświeżenie sterowników programu:

 

[2011-10-18 14:32:30 | 000,150,856 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\mfevtps.exe

[2011-10-15 13:16:16 | 000,464,176 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\drivers\mfehidk.sys

[2011-10-15 13:16:16 | 000,338,176 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\drivers\mfefirek.sys

[2011-10-15 13:16:16 | 000,180,816 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\drivers\mfeavfk.sys

[2011-10-15 13:16:16 | 000,165,680 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\drivers\mfewfpk.sys

[2011-10-15 13:16:16 | 000,121,256 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\drivers\mfeapfk.sys

[2011-10-15 13:16:16 | 000,087,656 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\drivers\mferkdet.sys

[2011-10-15 13:16:16 | 000,064,880 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\drivers\mfenlfk.sys

[2011-10-15 13:16:16 | 000,059,456 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\drivers\mfebopk.sys

[2011-10-15 13:16:16 | 000,057,600 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\drivers\cfwids.sys

[2011-10-15 13:16:16 | 000,009,608 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Windows\System32\drivers\mfeclnk.sys

 

Może to któraś aktualizacja aplikacji była niekorzystna.

 

Nie można też porównywać innych komputerów, środowiska są niepowtarzalne.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...