Skocz do zawartości

Problem po formatowaniu.. dziwny komunikat


Rivann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imie Jaromir. To moj pierwszy post. Prosze o pomoc..

 

Podejrzewajac ze mam zainfekowany komputer [spowolnil bardzo po zainstalowaniu office z ''witaminka''] zrobilem format..

 

Zainstalowalem ponownie system windows vista home basic ktory mialem na plycie z 'backup' po zakupie laptopa acer aspire 5315.

 

Instalacja dobiegla konca ale po restarcie system sie nie laduje :( i mam taki komunikat:

 

"the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error.

Windows installation cannot proceed.To installation Windows, click ok to restart the computer, and then restart installation"

 

klikam ok.. i nic.. dzień świstaka.. czyli deja vu..

 

Dodatkowo pojawily mi się takie dyski gdy 'otworzylem' komputer plytka Microsoft Windows Vista Rescue Disc:

PQSERVICE (C:) ACER (D:) DATA (E:) i jakis Boot (X:) zwykle mialem tylko ACER (C:) i DATA (E:)

 

Bardzo proszę o pomoc. W Internecie nie znalazłem rozwiązania.. Pozdrawiam.

 

Czytałem Twoje posty Picasso. Miałem kiedyś inny problem i Twoje odpowiedzi/pomoc innym uzytkownikom bardzo mi pomogly..

 

Proszę Forumowiczów o pomoc z tym problemem..

 

Chciałbym podać raport z OTL.. Ale nie mogę uruchomić tego programu. Jak można uruchomić OTL z 'command prompt' lub z pendrive'a? Proszę o pomoc..

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rivann

 

Problem infekcji to raczej nie jest, bo zrobiłeś format, a OTL tu nic ciekawego nie poda, skoro to system po formacie i to jeszcze w takim stadium:

 

 

Instalacja dobiegla konca ale po restarcie system sie nie laduje :( i mam taki komunikat:

 

"the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error.

Windows installation cannot proceed.To installation Windows, click ok to restart the computer, and then restart installation"

 

klikam ok.. i nic.. dzień świstaka.. czyli deja vu..

 

Instalacja nie jest ukończona. To może być problem sprzętowy / sterownikowy. Pytanie: czy podczas restartu da się wejść do pół-Windows via Tryb awaryjny przez F8?

 

 

Dodatkowo pojawily mi się takie dyski gdy 'otworzylem' komputer plytka Microsoft Windows Vista Rescue Disc:

PQSERVICE (C:) ACER (D:) DATA (E:) i jakis Boot (X:) zwykle mialem tylko ACER (C:) i DATA (E:)

 

Z poziomu płytki Vista ze środowiskiem WinRE widać wszystkie partycje, nawet te które są ukryte. Czyli spod Windows nie widziałeś ukrytej PQSERVICE (ale ona tam zawsze była), ale widzisz ją bootując z płyty. A "Boot" to jest obiekt płyty Vista. Nie ma tu nic do interwencji.

 

 

I proszę nie twórz X postów w ciągu, jeśli nikt jeszcze nie odpisał, to jest tu zabronione. Używaj opcji "Edytuj", jeśli nikt jeszcze nie odpisał. Posty łączę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedz, Peter2012.. Niestety, nie uruchamia się system.. Zrobiłem format. Niby wszystko sie zainstalowalo. Ale Windows Vista Home Basic nie wchodzi. Pojawia sie natomiast taki komunikat: "the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error. Windows installation cannot proceed.To installation Windows, click ok to restart the computer, and then restart installation" Klikam OK, komputer sie resetuje i wszystko powraca do strony z wymienionym komunikatem :(

 

Picasso, dziękuję za odpowiedź i chęć pomocy.. Zaraz sprawdzę z F8 :) O wynikach napiszę :) ..i przepraszam za 'bledy' nowicjusza z forum :)

 

Wlaczylem F8.

Pojawiaja mi sie opcje: safe mode, safe mode with networking, safe mode with command prompt, enable boot logging, enable low-resolution video (640x480), last known good configuration (advanced), directory services restore mode, debugging mode, disable automatic restart on system failure, disable driver signature enforcement, start windows normally

 

Peter2012.. niepotrzebnie kresliles swoj wpis;) to przeciez cenna informacja, ja przeciez nie wiedzialem nic o OTL i jak skorzystac z tego narzedzia w przypadku problemu ze startem systemu windows

Odnośnik do komentarza
Wlaczylem F8.

Pojawiaja mi sie opcje: safe mode, safe mode with networking, safe mode with command prompt, enable boot logging, enable low-resolution video (640x480), last known good configuration (advanced), directory services restore mode, debugging mode, disable automatic restart on system failure, disable driver signature enforcement, start windows normally

 

Wypróbuj po kolei te trzy, czy można to uruchomić i co się wtedy stanie. Jeśli wejdzie "Safe Mode" / "Safe Mode with networking", nie uruchamiaj trzeciego jeszcze, tylko przedstaw co widzisz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

..i co dziwne nazwa systemu w F8 pojawia sie taka: Windows Vista Home Basic (recovered) ciekawi mnie to (recovered) bo jak włączę Kaspersky Rescue 10 z pendrive'a to pojawia mi sie w okienku wyboru: Windows Vista Home i Windows Vista Home Basic (recovered)

 

safe mode

komputer załadował pliki, po chwili pojawil sie napis: Windows cannot complete installation in Safe Mode. To continue installing Windows, restart the computer.

 

po restarcie pojawia sie znany juz napis: "the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error. Windows installation cannot proceed.To installation Windows, click ok to restart the computer, and then restart installation"

 

safe mode with networking

komputer załadował pliki, po chwili pojawil sie napis: Windows cannot complete installation in Safe Mode. To continue installing Windows, restart the computer.

 

po restarcie pojawia sie znany juz napis: "the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error. Windows installation cannot proceed.To installation Windows, click ok to restart the computer, and then restart installation"

 

enable low-resolution video

pojawil sie napis "the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error. Windows installation cannot proceed.To installation Windows, click ok to restart the computer, and then restart installation" ale w rozdzielczosci 640x480 :(

 

Czy może pomóc polecenie/diagnostyka DISKPART i program Gparted? Kiedys [przed formatem] mialem z tym problem i pomoglo, to Twoje posty dla innych uzytkownikow z tym pytaniem :) Mialem wtedy problem z Acer erecovery bo odinstalowalem Acer Empowering Technology.

Odnośnik do komentarza
..i co dziwne nazwa systemu w F8 pojawia sie taka: Windows Vista ™ Home Basic (recovered) ciekawi mnie to (recovered) bo jak włączę Kaspersky Rescue 10 z pendrive'a to pojawia mi sie w okienku wyboru: Windows Vista Home i Windows Vista ™ Home Basic (recovered)

 

Marker "Recovered" jest przyznawany, jeśli system przeszedł przez procedurę naprawczą z płyty.

 

 

komputer załadował pliki, po chwili pojawil sie napis: Windows cannot complete installation in Safe Mode.

 

Niestety, to było przewidywalne. Instalacja nie może być ukończona w takim trybie, a tryb normalny zamyka się z błędem. Błędne koło.

 

 

Czy może pomóc polecenie/diagnostyka DISKPART i program Gparted? Kiedys [przed formatem] mialem z tym problem i pomoglo, to Twoje posty dla innych uzytkownikow z tym pytaniem :) Mialem wtedy problem z Acer erecovery bo odinstalowalem Acer Empowering Technology.

 

Co robiłeś przed formatem w tych narzędziach? Czy chodzi Ci o manipulację z PQSERVICE i zrzucanie z niej fabrycznego Windows z dysku twardego? I tu się nasuwa pytanie:

 

 

vista home basic ktory mialem na plycie z 'backup' po zakupie laptopa acer aspire 5315.

 

Co to za rodzaj płytki, co na niej jest - czy tam jest pełny obraz zrzucający Windows czy ta płyta tylko woła partycję Recovery na dysku twardym?

 

 

Pod kątem sprzętowym (a mówiłeś też, że decyzja formatowania wypłynęła z faktu mocnego spowolnienia Windows) nasuwają mi się następujące rzeczy na myśl:

- Wykonać podstawową diagnostykę dysku (MHDD) i pamięci (Memtest86)

- W warunkach domowych diagnostyka sprzętu (jeśli jesteś słabo zorientowany) może być trudna i perspektywą jest serwis.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Co robiłeś przed formatem w tych narzędziach?

 

odzyskałem ukrytą partycję, mialem problem z D2D Recovery

 

Co to za rodzaj płytki, co na niej jest - czy tam jest pełny obraz zrzucający Windows czy ta płyta tylko woła partycję Recovery na dysku twardym?

po zakupieniu laptopa bylem poproszony przez system o zrobienie backup.. plyta prawdopodobnie wola partycje RECOVERY bo ladowanie systemu nie wlacza sie automatycznie po wlozeniu plyty i format komputera odbywa sie przez wywolanie polecenia z acer erecovery

 

sprobuje zrobic diagnostyki o ktorych Pani wspomniala i przedstawie logi

Odnośnik do komentarza

Czyli sprobowac zainstalowac system ponownie.. ale z bootowalnej plyty z systemem Windows Vista Home Basic tj. fabrycznej a nie z tego backup'u Windowsa ktory zrobilem po pierwszym odpaleniu kupionego laptopa? Ten obecny format zrobilem wlasnie z tak zrobionej plyty ktora mialem nazwac SYSTEM RESTORE i miesci sie na dwoch plytach DVD.

Odnośnik do komentarza
Czyli sprobowac zainstalowac system ponownie.. ale z bootowalnej plyty z systemem Windows Vista Home Basic tj. fabrycznej a nie z tego backup'u Windowsa ktory zrobilem po pierwszym odpaleniu kupionego laptopa? Ten obecny format zrobilem wlasnie z tak zrobionej plyty ktora mialem nazwac SYSTEM RESTORE i miesci sie na dwoch plytach DVD.

 

Zrozumiałam, że masz tylko płytę z backupem stworzonym ręcznie. Czyli posiadasz płytę fabryczną? Jeśli tak, wio na tej płycie i zobaczymy co się stanie.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Marcinkowski, dziekuje za sugestie. Bios byl ustawiony na rozruch z plyty dvd.

 

Picasso.. System Windows zainstalował się poprawnie z płyty fabrycznej a nie z backup'u.. :) :thumbsup: ale...

 

nie zainstalowaly sie narzedzia ACER EMPOWERING TECHNOLOGY.. i dobrze bo teraz nie laduja sie przy starcie i nie byly pomocne - nowy problem polega na tym ze pogorszyl sie widok ekranu, maksymalna rozdzielczosc ekranu jest teraz 1024x768 pikseli a wczesniej byla wieksza..

 

sprawdzilem 'device manager' i brakuje sterownikow do:

 

- standard VGA Graphics Adapter

- Ethernet Controller

- Unknown device (taka informacja ?????)

- Video Controller

 

Czy moge zainstalowac te sterowniki z tej drugiej plyty BACKUP stworzonej recznie?..

Odnośnik do komentarza

marcinkowski

 

 

może laptop po restarcie powinien zastartować z CD a startuje z HDD

 

Ta faza już ma startować z HDD (dokończenie instalacji, która jest w toku).

 

 

 

Rivann

 

System Windows zainstalował się poprawnie z płyty fabrycznej a nie z backup'u..

 

To sugeruje, że płyta backup albo jest w jakiś sposób źle zrobiona albo uwzględnia coś niefortunnego.

 

 

nowy problem polega na tym ze pogorszyl sie widok ekranu, maksymalna rozdzielczosc ekranu jest teraz 1024x768 pikseli a wczesniej byla wieksza..

 

sprawdzilem 'device manager' i brakuje sterownikow do:

 

- standard VGA Graphics Adapter

- Ethernet Controller

- Unknown device (taka informacja ?????)

- Video Controller

 

Należy wejść na stronę producenta i zainstalować sterowniki do tego lapka. Strona Acer ze sterownikami Vista pod model Acer Aspire 5315: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso.. Bardzo serdecznie Ci dziękuję za wszystkie informacje, porady i wskazówki :) Bardzo cenię Twoją wiedzę i pomoc.. Fachowo i miło :)

 

wejde na strone producenta i poszukam tych sterownikow :) a potem bede je instalowal :) napiszę jak wszystko już będzie działać :thumbsup:

 

PS. Bylem na stronie. Picasso, Czy mozesz mi podpowiedziec co wybrac z dzialu Drivers and Utilities jako: :mellow:

 

- standard VGA Graphics Adapter

- Ethernet Controller

- Video Controller

 

Na zdjeciu 'zrzut ekranu' zainstalowanych programow jakie zrobilem przed tym niefortunnym formatem widnialy m.in. Agere Systems HDA Modem i Intel® Graphics Media Accelerator Driver. Tego nie ma w obecnym spisie programow.

Odnośnik do komentarza

EDIT Dodałeś prawidłowe obrazki. Czyli w sumie wszystkie braki są zidentyfikowane jako:

 

Standard VGA = PCI\VEN_8086&DEV_2A02&SUBSYS_01361025 = paczka VGA_Intel_...

Video Controller = PCI\VEN_8086&DEV_2A03&SUBSYS_01361025 = ta sama paczka VGA_Intel

Ethernet = PCI\VEN_168C&DEV_001C&SUBSYS_04281468 = paczka WLAN_Atheros_...

Unknown device = HDAUDIO\FUNC_02&VEN_11C1&DEV_1040&SUBSYS_10250136 = paczka Modem_Agere_...

 

Sterowniki do chipsetu też zainstaluj, jak tu już zostało powiedziane.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W zasadzie to możesz zainstalować stery ze stronki acera, dla swojego lapka i wersji systemu.

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5315.html

Na pewno Chipset_Intel*, VGA_Intel*, Intel_Matrix* - nowsze być może będą na stronie Intela. A te w zasadzie dobrze byłoby uaktualnić.

LAN*

Audio_Realtek*

 

Modemu prawdopodobnie nawet nie używasz, więc nawet nie musisz się tym przejmować.

Odnośnik do komentarza

dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

Picasso, mam jeszcze jedno pytanie.. Wydaje mi się że zmniejszyła się jedynie pojemność dysku i że wcześniejsza instalacja nie została sformatowana/nadpisana/usunięta lecz jest gdzieś obok, ukryta.. Mam wrażenie że są teraz dwa systemy - jeden ukryty (nieaktywny - ten błędnie się instalujący) i jeden z którego obecnie korzystam. Mignęła mi gdzieś taka informacja podczas instalowania. Nie widziałem też paska formatowania. Picasso.. Napisz mi proszę jak to sprawdzić, zweryfikować?

Odnośnik do komentarza
Wydaje mi się że zmniejszyła się jedynie pojemność dysku i że wcześniejsza instalacja nie została sformatowana/nadpisana/usunięta lecz jest gdzieś obok, ukryta.. Mam wrażenie że są teraz dwa systemy - jeden ukryty (nieaktywny - ten błędnie się instalujący) i jeden z którego obecnie korzystam..

 

Start > w polu szukania wpisz diskmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > pokaż zrzut ekranu z partycjami

Odnośnik do komentarza

Poziom krytyczny wolnego miejsca na dyskach C + D (wg oznaczeń Windows na C leży), co sugeruje wdrożenie przekształcania proporcji partycji ... Widzę też, że PQSERVICE stała się odkryta i jest to partycja nosząca pliki startowe Windows (znacznik System), wykazuje ona dysproporcję (najwięcej wolnego). Może na początek przedstaw co w ogóle jest na partycjach. Ogólna lista tego co leży w root (bez rekursywności) może być zrobiona np. via USBFix z opcji Listing. Pokaż log, który się utworzy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...