Skocz do zawartości

Missing NTLDR


Aurimax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zdecydowałem się opisać swój problem ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Zaznaczę iż próbowałem już z płytą z XP jak i również z Konsolą Odzyskiwania z tegoż forum.

 

Mimo uruchamiania z obiema płytami system nie rusza i wyświetla tylko komunikat o braku NTLDR i poleca restart.

Co mogę zrobić w obecnej sytuacji.

 

 

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek instrukcje.

 

POZDRAWIAM,

Auri

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W tym rzecz, że nie mam jak podmienić ani jak skopiować.

 

Wczytuje bios później powinien system a tu NIC. Czarny ekran i komunikat.

Po prostu nie rusza nawet płyty :/

 

Przeczytałem parę wątków w Googlach i stwierdzam, że zazwyczaj nie ma problemu z uruchomieniem z płytą , niestety u mnie nawet nie drgnie.

 

 

Więc cóż mogę teraz zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Specyfikacja :

 

Core 2 duo chyba 2,2Gh

2x1gb RAM

Płyta Asus P5K SE

HDD samsung 1tb

 

Ogólnie to wczoraj miałem błędy podczas otwierania poszczególnych partycji. Pokazywała się ramka z wyborem aplikacji. Zrobiłem restart i boom wyskoczyło brak NTLDR i leży.

 

Boot mam ustawiony na dvd później hdd.

 

ZASILACZ mam dokładnie taki sam http://allegro.pl/zasilacz-lpk12-450w-polecam-i1794948591.html

Odnośnik do komentarza

Zaznaczę iż próbowałem już z płytą z XP jak i również z Konsolą Odzyskiwania z tegoż forum.

+

W tym rzecz, że nie mam jak podmienić ani jak skopiować.

 

Wczytuje bios później powinien system a tu NIC. Czarny ekran i komunikat.

Po prostu nie rusza nawet płyty :/

+

Boot mam ustawiony na dvd później hdd.

Czegoś tu nie rozumiem. Co dokładnie robiłeś z płytką XP i Konsolą Odzyskiwania? "później powinien system"... Czy dobrze rozumiem o co Ci chodzi? - jeśli bootujesz z płytki XP/Konsoli Odzyskiwania to niby dlaczego miałby się system uruchomić?

Przy bootowaniu pojawia Ci się napis "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD...", naciskasz i... NIC?

Odnośnik do komentarza

Przy bootowaniu pojawia Ci się napis "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD...", naciskasz i... NIC?

 

 

W tym rzecz, że się nie pojawia. Czarny ekran, migający kursor i "brak pliku NTLDR i propozycja restartu"

Najzwyczajniej nie mogę uruchomić płyty z XP, ani z KO.

 

Bios widzi dvd, słychać działanie dvd jednak nie moze zacząć bootować płyt

Odnośnik do komentarza

Kaszana ponieważ nie mam opcji bootowania z pendriva.

 

Najzabawniejsze jest to, że płytę z Win7 zaskakuje ale od razu się wiesza i też nic nie mogę zrobić :/

Na samym początku jest biały pasek i wczytywanie sterowników. W połowie stoi i koniec.

Dodam również , że pożyczyłem dvd i również to samo czyli wada napędu odpada.

Odnośnik do komentarza

Wypróbuj Plop Boot Manager'a. https://www.fixitpc.pl/topic/4027-brak-opcji-bootowania-usb-w-biosie/page__view__findpost__p__29951

Taki wpis do pliku boot.ini (jak sądzę) możesz spróbować dodać jakimś bootowalnym narzędziem.

 

Na stronie Plop'a jest też chyba wersja na CD i dyskietkę... Może warto wypróbować i jedno i drugie. To drugie, czywiście, o ile masz jeszcze stację dyskietek. :)

 

Specyfikacja :

Płyta Asus P5K SE

ZASILACZ mam dokładnie taki sam http://allegro.pl/zasilacz-lpk12-450w-polecam-i1794948591.html

Ten zasilacz to nieporozumienie przy tej płycie głównej. Ma przerośnięte linie +3.3V i +5V, a słabą +12V. A powinien mieć odwrotnie.

Ja bym go raczej widział na tzw. "czarnej liście" (zdaje się, że to Trust). Poniżej garść informacji o zasilaczach.

https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe-garsc-informacji/

Odnośnik do komentarza

Spróbuj załadować jakiegoś linuxa live. Jeżeli się uda, to zbadaj dysk, czy nie jest uszkodzony. Gdy nie da rady odepnij dysk i spróbuj zbotować z CD. Jeżeli pójdzie to kontroler lub dysk jest padnięty.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...