Skocz do zawartości

Problem z utratą pakietów


blacharz12

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, jakies 1-2 tygodnie temu podczas gry na serwerach Sniper elite zauwazylem ze niektore pakiety danych internetowych zostaja utracone. Przy grze uzywam programu Teamspeak3, ktory umozliwia komunikacje ze znajomymi. W tym programie mozna sprawdzic swoj aktuany ping oraz utrate pakietow, moj wynik to 41-43 pingu oraz 3%-15% utraty pakietow troche, co do pingu jest wporzadku zawsze taki byl ale pakiety przewaznie wahały sie od 0%-1,5%. poczytalem troche i postanowilem sprawdzic droge mojego internetu poprzez program Winmtr wynik zaskoczyl mnie poniewaz okazalo sie ze do mojego kompa dochodzi 99% pakietow czyli max. 1% utraty. Więc przyszla mi mysl ze to wirus, skanowalem pierw Avastem wynik: 3 robaki usuniete ale problem byl dalej wiec kolega polecil Malwarebyte Anty-malware po skanie nalazlem kolejne 2 trojany, lecz problem nie zniknal wkoncu znajomy polecil mi ComboFixa.Dzisiaj widzac ze problem dalej istnieje postanowilem uzyc combofixa. Oto log :

 

Serdeczne Dzięki za pomoc

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
A więc tak, jakies 1-2 tygodnie temu podczas gry na serwerach Sniper elite zauwazylem ze niektore pakiety danych internetowych zostaja utracone. Przy grze uzywam programu Teamspeak3, ktory umozliwia komunikacje ze znajomymi. W tym programie mozna sprawdzic swoj aktuany ping oraz utrate pakietow, moj wynik to 41-43 pingu oraz 3%-15% utraty pakietow troche, co do pingu jest wporzadku zawsze taki byl ale pakiety przewaznie wahały sie od 0%-1,5%. poczytalem troche i postanowilem sprawdzic droge mojego internetu poprzez program Winmtr wynik zaskoczyl mnie poniewaz okazalo sie ze do mojego kompa dochodzi 99% pakietow czyli max. 1% utraty.

 

Czy bierzesz pod uwagę wpływ Avast?

 

 

Więc przyszla mi mysl ze to wirus, skanowalem pierw Avastem wynik: 3 robaki usuniete ale problem byl dalej wiec kolega polecil Malwarebyte Anty-malware po skanie nalazlem kolejne 2 trojany, lecz problem nie zniknal

 

W ogóle nie podałeś co to były za wyniki, by można je było ocenić i sklasyfikować ich ważność. Oceniając wszystkie dostarczone tu logi: nie widzę żadnych podstaw do analizy tematu w dziale Malware, nie notuję to żadnych obiektów infekcji. Tylko wykonaj drobnostki (oczywiście nie wpłyną w ogóle na problem główny):

 

1. Wyczyszczenie preferencji przeglądarek ze sponsorów. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-1801674531-583907252-725345543-1004\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://search.conduit.com?SearchSource=10&ctid=CT2504091"
FF - prefs.js..browser.search.defaultthis.engineName: "Softonic-Eng7 Customized Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT2405280&SearchSource=3&q={searchTerms}"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT2405280&q="
[2011-08-01 14:34:45 | 000,000,000 | ---D | M] (Softonic-Eng7 Community Toolbar) -- C:\Documents and Settings\Młodzież\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\rzknkuyj.default\extensions\{414b6d9d-4a95-4e8d-b5b1-149dd2d93bb3}
[2011-07-11 00:10:02 | 000,000,000 | ---D | M] (Vuze Remote Community Toolbar) -- C:\Documents and Settings\Młodzież\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\rzknkuyj.default\extensions\{ba14329e-9550-4989-b3f2-9732e92d17cc}
[2011-07-10 23:54:47 | 000,000,000 | ---D | M] (Conduit Engine) -- C:\Documents and Settings\Młodzież\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\rzknkuyj.default\extensions\engine@conduit.com
[2011-06-20 14:06:06 | 000,000,929 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Młodzież\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\rzknkuyj.default\searchplugins\conduit.xml
[2011-08-15 20:57:18 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Młodzież\Dane aplikacji\PriceGong

Klik w Wykonaj skrypt. Popraw przez AD-Remover uruchomiony w trybie Clean.

 

2. Prawidłowa deinstalacja ComboFix. Start > Uruchom > wpisz komendę:

 

"C:\Documents and Settings\Młodzież\Moje dokumenty\Pobieranie\ComboFix.exe" /uninstall

 

To spowoduje także: przestawienie widoczności ukrytych i wyczyszczenie punktów Przywracania systemu.

 

 

a tak a marginesie przy robieniu logow na dysku powstaly rozne pliki czy mozna je usunac ? czy sa potrzebne ? i czy wgl szkodza systemowi?

 

Jakie pliki?

 

1. Po pierwsze: skan ComboFix i skan OTL przestawiają widoczność ukrytych i po tym pokazują się pliki / katalogi, które w systemie są od początku tylko ich po prostu nie widziałeś. Do takiej kategorii obiektów nagle widocznych należą np.: System Volume Information = katalogi Przywracania systemu, RECYCLER = prawdziwe katalogi Kosza, NTLDR + NTDETECT.COM + BOOT.INI = niezbędne pliki startowe Windows..... Oczywiście nie ma tu żadnych kwalifikacji na usuwanie. A widocznością steruje się poprzez dwie opcje w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: Pokaż ukryte pliki i foldery + Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

2. Po drugie: stosowałeś ComboFix, kolega nie powiedział jak go odinstalować, by usunąć składniki generowane przez ComboFix. ;) A jego deinstalacja nie usunie też Konsoli Odzyskiwania zainstalowanej przez ComboFix (instrukcje są w opisie ComboFix).

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
a wiec tak zrobilem tak jak mowiles odinstalowalem combosa, tylko ze problem nie zniknal,

 

Przecież mówiłam:

 

Tylko wykonaj drobnostki (oczywiście nie wpłyną w ogóle na problem główny)

 

To były akcje poboczne. Skoro uruchamiałeś (zupełnie niepotrzebnie) ComboFix, to należało narzędzia się w prawidłowy sposób pozbyć.

 

 

co masz na mysli piszac wplywy avast ? ja go uzywam juz od kilku dobrych lat i zawsze pakiety byly takie same wiec nie widze tu jakiejkolwiek szkody z powodu avasta. ???

 

Podsuwam myśl, że czynności Avasta może coś tu mają do rzeczy w kwestii pracy sieci. To, że go używasz od kilku lat to nie jest argument z podstawowego powodu: ten program podlega aktualizacji, jego sterowniki się zmieniają.

 

 

Poza tym: ominąłeś pytanie o podanie co wykryły skanery zanim się tu zgłosiłeś, ja nie widzę podstaw do prowadzenia tematu w dziale Malware, temat przesuwam do działu Sieci. Dostarcz log z Net-Log.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Jeśli to nic nie da, to zgłoś problem do dostawcy Internetu.

 

Zrób tak jak napisał wcześniej Dawid skontaktuj się ze swoim dostawcą neta i powiedz mu co się dzieje. Może problem leży po ich stronie.

Jeżeli u nich wszystko będzie w porządku to będziemy szukać u ciebie.

 

Chyba że wykluczyłeś już taką możliwość to napisz co ci powiedzieli.

Edytowane przez Nuriel
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...