Skocz do zawartości

Router WRT54Gv7 - brak połączenia z Internetem


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to jutro jeszcze zamieść screeny z zakładki Setup.

I wykonaj klonowanie MAC (opisywałem post wyżej) przy połączeniu z routerem poprzez kabel.

 

Z jakiego modemu korzystasz?

Klonowanie MAC wykonalem, bez rezultatu.

Modem, ktory uzywam to : CISCO EPC2425.

Do Setup nie moge sie dostac bo teraz wywala mi na wszystkich frontach nastepujacy komunikat.

Witryna ...................... prosi o podanie nazwy uzytkownika i hasla. Komunikat witryny Cisco.

Domyslne nie przynosza efektu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Do Setup nie moge sie dostac bo teraz wywala mi na wszystkich frontach nastepujacy komunikat.

Witryna ...................... prosi o podanie nazwy uzytkownika i hasla. Komunikat witryny Cisco.

To skąd masz te screeny, co zrobiłeś wczoraj wieczorem?

Nie chodzi o dostanie się do konfiguracji modemu, tylko routera, więc musisz być połączony z routerem (Linksys).

Odnośnik do komentarza

To skąd masz te screeny, co zrobiłeś wczoraj wieczorem?

Nie chodzi o dostanie się do konfiguracji modemu, tylko routera, więc musisz być połączony z routerem (Linksys).

Wczoraj mialem dostep do konfiguracji rutera, dzis probuje po raz pierwszy i - nie daje sie weisc tylko komunikat jaki Ci przekazalem. Przestaje cokolwiek z tego rozumiec. Gdybym mial sprawdzony sposob konfiguracji rutera to bym go zresetowal i ustawil od poczatku, bo odnosze wrazenie ze jest po prostu rozgrzebany na skutek braku fachowej obslugi.

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że ten router jest uszkodzony.

Czy sprzęt jest jeszcze objęty gwarancją?

Ten ruter 3 dni wstecz znakomicie dzialal w pewnej nieduzej firmie. Juz po gwarancji. Teraz czytam manual instalacji http://downloads.linksysbycisco.com/downloads/quickinstall/WRT54Gv7-EU_QIG.pdf , dzie jest takie okienko post-1018-0-85057400-1313606882_thumb.png

A ja po wpisaniu do paska adresu wyszukiwarki 192.168.1.1 dostaje takie okienko

post-1018-0-54967100-1313607009_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Ale to jest logowanie do modemu!

A dokładniej do urządzenia nazywanego przez Ciebie modemem, w rzeczywistości to router.

 

Default Settings

 

Login URL: http://192.168.1.1

Username:

Password:

 

There is an "Advanced" tab which will ask for another Username & Password:

Username: admin

Password: W2402

To się tyczy domyslnych danych do dostępu do tego urządzenia.

 

A to coś powinno mieć antenkę lub przynajmniej gniazdo na nią po prawej stronie z tyłu. Nie wiem, po co Ci w takim razie ten Linksys.

Odnośnik do komentarza

Ale to jest logowanie do modemu!

A dokładniej do urządzenia nazywanego przez Ciebie modemem, w rzeczywistości to router.

 

 

To się tyczy domyslnych danych do dostępu do tego urządzenia.

 

A to coś powinno mieć antenkę lub przynajmniej gniazdo na nią po prawej stronie z tyłu. Nie wiem, po co Ci w takim razie ten Linksys.

Przestaje cokolwiek z tego rozumiec. Modem ma antenke i nie mam z nim zadnych problemow. Ruter jest potrzebny zeby wzmocnic sygnal i lepiej zabezpieczyc siec.

Jezeli wpisuje 192.168.1.1 to otwieram oknp konfiguracji rutera, tak? i powinno sie otworzyc okno z autoryzacja: post-1018-0-26668500-1313609077_thumb.png a otwiera sie cos innego, konfiguracja modemu? Skad wzioles te domyslne wartosci Password W2402?

Odnośnik do komentarza

To nie jestem modem! To także jest router.

No tak teraz znalazlem strone: http://www.cisco.com/en/US/prod/collateral/video/ps8611/ps8675/ps8686/7016661_b.pdf i wszystko jasne. Zasugerowalem sie opinia otoczenia, wszyscy zawsze mowili "modem" a ja nie sprawdzilem. Teraz wszystko jasne. Mam 2 mozliwosci, pierwsz to zostawic jak jest a druga to spiac je co mysle nie jest najlepszym pomyslem. Wielkie podziekowania za wsparcie ktorego mi udzielales w trakcie dochodzenia do jakis sensownych wnioskow. Dziekuje "DawidS28" !

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się dokładnie sprawdzać specyfikacji WRT54Gv7 i możliwości przy standardowym oprogramowaniu, ale ten router (gwoli ścisłości: z wbudowanym modemem) od Cisco posiada więcej funkcji od Linksys WRT54G (notabene Linksys stał się po przejęciu oddziałem Cisco) i nie ma sensu podpinać drugiego routera do tego. Oczywiście, można to zrobić i możliwości konfiguracji - w zależności od specyfiki wykorzystywania - jest wiele, ale według mnie nie ma to w tym momencie sensu. Jeśli chcesz, to mogę to dokładnie opisać.

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się dokładnie sprawdzać specyfikacji WRT54Gv7 i możliwości przy standardowym oprogramowaniu, ale ten router (gwoli ścisłości: z wbudowanym modemem) od Cisco posiada więcej funkcji od Linksys WRT54G (notabene Linksys stał się po przejęciu oddziałem Cisco) i nie ma sensu podpinać drugiego routera do tego. Oczywiście, można to zrobić i możliwości konfiguracji - w zależności od specyfiki wykorzystywania - jest wiele, ale według mnie nie ma to w tym momencie sensu. Jeśli chcesz, to mogę to dokładnie opisać.

Podobno znacznie lepszym softem od Firmware jest " Tomato " http://www.polarcloud.com/tomato i wszyscy robia update. Wiem ze jest " pomidorek " do Versji czwartej WRT54G, a czy jest do siodmej to nie wiem. Gdybys byl uprzejmy zrobic przystepny opis konfiguracji tych dwoch ruterow to byloby swietnie, poniewaz jest to dla mnie manual jaka jest logika, sporzadzania takich ukladow ruter - ruter. Jeszcze raz podziekowania za caloksztalt, pozdrawiam. Kaczak

Edytowane przez DawidS28
Ok, ale to już jutro, bo dzisiaj padam...
Odnośnik do komentarza

ba10 - Ameryki nie odkryłeś. Wiem o tym od paru postów. Tylko nawet o tym nie pisałem, bo nie ma to znaczenia, dopóki nie zepnie się dwóch routerów. Jeśli dokładnie przeczytasz temat, to fakt, że urządzenie Cisco jest routerem, wyszło dopiero po screenach, które wyżej zaprezentowałeś, i informacji o producencie i modelu. Zwłaszcza, że przez pewien czas nie byłem świadom, do czego aktualnie autor tematu się loguje...

 

Owszem, trochę mój błąd, bo o tym, że mamy do czynienia z dwoma routerami, powinienem się po tych screenach zorientować, a nie dopiero po podaniu specyfikacji.

 

Myślę, że zmiana podsieci na routerze Linksysa powina rozwiązać problem.

Ale jeśli zostawisz Linksysa w trybie bramy, to stracisz prosty dostęp do konfiguracji znowu tego od Cisco.

Odnośnik do komentarza

@DawidS28

Kiedy modem się włącza po złapaniu sygnału dosyłowego i zwrotnego pobiera konfig ( w dużym uproszczeniu) i tam międzyinnymi ISP blokuje dostęp do zawansowanych opcji tego routera/modemu/bramy ( przynajmniej ci bardziej rozgarnięci) i można sobie tylko "stronę startową" przegladać, więc za dużo to się nie traci. Screeny które podałem są z WRT54Gv7, całkowicie inaczej to wygląda na epc2425 (epc to nie Linksys lecz Scientific-Atlanta notabene też przejęte przez Cisco, lekko "ztuningowane" i przebrandowane na Cisco ). Ameryki nie muszę odkrywać, ważne, że jest to rozwiązanie problemu, dlaczego komputer nie ma dostępu do internetu podłączony do routera WRT54Gv7, a on z koleji do EPC 2425 .

Racja jest taka, że autor dokładnie nie opisywał co robi, gdzie się loguje itd. co wprowadzało Ciebie w błąd i musiałeś wyciagać od niego wszystko, a do tego próbować rozwiązać problem po omacku.

@kaczakkkk

Jak chcesz koniecznie zmieniać frimware w tym linksyssie to dd-wrt powinno być tym czego poszukujesz. Musisz tylko wiedzieć, którą dokładnie wersje posiadasz czy v7.0 czy v7.2. Oczywiście wszystko to robisz na swoją odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza

Screeny które podałem są z WRT54Gv7, całkowicie inaczej to wygląda na epc2425 (epc to nie Linksys lecz Scientific-Atlanta notabene też przejęte przez Cisco, lekko "ztuningowane" i przebrandowane na Cisco ).

W zakładce Status widocznej na którymś z tych screenów jest przyznany adres 192.168.1.13 i to już powinno mi dać do myślenia. A że nie dało, to inna sprawa...

Odnośnik do komentarza

@DawidS28

Kiedy modem się włącza po złapaniu sygnału dosyłowego i zwrotnego pobiera konfig ( w dużym uproszczeniu) i tam międzyinnymi ISP blokuje dostęp do zawansowanych opcji tego routera/modemu/bramy ( przynajmniej ci bardziej rozgarnięci) i można sobie tylko "stronę startową" przegladać, więc za dużo to się nie traci. Screeny które podałem są z WRT54Gv7, całkowicie inaczej to wygląda na epc2425 (epc to nie Linksys lecz Scientific-Atlanta notabene też przejęte przez Cisco, lekko "ztuningowane" i przebrandowane na Cisco ). Ameryki nie muszę odkrywać, ważne, że jest to rozwiązanie problemu, dlaczego komputer nie ma dostępu do internetu podłączony do routera WRT54Gv7, a on z koleji do EPC 2425 .

Racja jest taka, że autor dokładnie nie opisywał co robi, gdzie się loguje itd. co wprowadzało Ciebie w błąd i musiałeś wyciagać od niego wszystko, a do tego próbować rozwiązać problem po omacku.

@kaczakkkk

Jak chcesz koniecznie zmieniać frimware w tym linksyssie to dd-wrt powinno być tym czego poszukujesz. Musisz tylko wiedzieć, którą dokładnie wersje posiadasz czy v7.0 czy v7.2. Oczywiście wszystko to robisz na swoją odpowiedzialność.

Mam na pewno wersje WRT54G v7 a jak z tego wynika zmiana firmware na dd-wrt jest niemozliwa. A dlaczego nie moge na " Pomidora "? Tez nie wspiera tego modelu rutera w tej wersji? Moze jeszcze inaczej: Jaka zmiana spftware byla by w tej sytuacji najlepsza?

A swoja droga jestem pelen uznania i wdziecznosci dla DawidaS28 ze pomimo moich nieprecyzyjnych wypowiedzi staral sie mi pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...