Skocz do zawartości

Router WRT54Gv7 - brak połączenia z Internetem


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer jest polaczony z Internetem przy pomocy modemu bezprzewodowego, i polaczenie funkcjionuje a strony sa otwierane normalnie. Jednak w trakcie instalacji rutera WRT54Gv7 z plytki instalacyjnej, na 8 ekranie pokazujacym postep instalacji - wyskakuje komunikat "Brak mozliwosci polaczenia z ruterem, sprawdz czy ruter jest podlaczony do komputera, i czy karta sieciowa ethernet pracuje normalnie?"

a/ - sprawdzilem w menedzeze urzadzen lokalna bezprzewodowa karta sieciowa pracuje normalnie.

b/ - w " polaczenia sieciowe " - polaczenia bezprzewodowe - IP Properties - IP i DNS na automacie

c/ - przewody sprawdzone - dzialaja.

Dlaczego mi ten komunikat wyskakuje i nie moge dalej kontynuowac instalacji?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pierwsza, najbardziej oczywista, możliwość - instalkę blokuje Ci jakiś antywirus / firewall / pakiet Internet Security.

Nie podałeś logów (Net-log i OTL), więc trudno mi cokolwiek więcej powiedzieć.

 

Podstawowe pytanie: po co korzystasz z tego kreatorka?

 

Odpinasz modem od komputera, wpinasz kabelek od modemu do pierwszego gniazda od lewej z tyłu routera, następnie łączysz kablem Ethernet komputer z tym Linksysem (gniazdo dowolne, od 1 do 4). Otwierasz przeglądarkę, wpisujesz adres http://192.168.1.1 i logujesz się (domyślnie user: admin, hasło: admin). Na pierwszej karcie, która Ci się otworzy, wprowadzasz dane od dostawcy Internetu, potem zapisujesz.

 

PS. Tak, pamiętam o Twojej propozycji poradnika o ISO, ale teraz zupełnie nie mam na to czasu...

Odnośnik do komentarza

Dziekuje, ze pamietasz o poradniku ISO, to dla mnie i wielu innych bedzie wspaniala pomoc.

Ale wracajac do problemow z WRT54gv7 to korzystam z RT73 Wireless USB Card, i musi byc wpieta do compa / bierze sie to z tego, ze modem z ruterem sa w jednym pokoju a PC w drugim i polaczenie bezprzewodowe/ Modem jest spiety standardowo z ruterem RJ45. Po przeniesieniu kompa do pokoju z modemem i ruterem i spieciu ich kablem w dalszym ciagu te same objawy.

Mam jeszcze pytanie jak powinnien wygladac wynik polecenia ipconfig /all w moim przypadku?

W miedzyczasie okazalo sie , ze Firefox plug-in NoScript uniemozliwial polaczenie ze strona do ktorej podales linka. Po wylaczeniu NoScript wszedlem na strone ale admin jako user i admin jako password nie dziala.

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Jak już widzę sam zauważyłeś, jeśli konfigurujesz router, to powinieneś być z nim połączony kablem.

 

Wynik ipconfig /all wygląda dobrze, wskazuje jednoznacznie na połączenie przez WiFi. Konfiguracja przez DHCP jest włączona, co wskazuje na połączenie przez router. Ale... (zawsze jakieś być musi) niektóre modemy (chociażby mój Siemens Speedstream) ma wbudowane pewne funkcje routera, a tylko jedno wyjście, więc nie będę wydawał sądów, jakie to dokładnie urządzenie.

 

Log wskazuje na poprawne działanie połączenia sieciowego, więc jeśli łączysz się teraz komputer ------> router ------> modem ------> reszta świata, to nie musisz już nic konfigurować.

Odnośnik do komentarza

Nasza korespondencja jest mozliwa dzieki bezprzewodowemu polaczeniu USB wireless adapter - wireless modem, teraz zalaczam plik loga z Net-loga /przepraszam ale tak wyszlo/ dla polaczenia kablowego.

Reset rutera do ustawien fabrycznych niewiele dal bo na stronie konfiguracyjnej CISCO jako pierwsze jest okienko gdzie trzeba podac stare haslo, a dopiero nastepnie nowe i je powtorzyc. Obawiam sie ze nie majac starego hasla do rutera, mozna go spokojnie wyrzucic?

Przed chwila ZNALAZLEM STRONE http://www.lanpolis.pl/2008/03/20/domyslne-hasla-routerow/ dla osob, ktore maja taki wlasnie problem.

i jeszcze prosciej: http://www.phenoelit-us.org/dpl/dpl.html

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Aktualnie jest nastepujaca sytuacja: karta bezprzewodowa wykrywa dwie sieci: ta BEZ rutera, gdzie wpisanie w pasku adresu podanego przez Ciebie linku skutkuje otwarciem okna logowania , gdzie pierwsze okno domaga sie starego hasla, nawet po resecie i roznych kombinacjach z "adminem" Jedyna wada tej sieci jest brak mozliwosci kontynuowania konfiguracji rutera, strony internetowe sa otwierane bezblednie, no i ta druga siec Z ruterem gdzie w/g Wireless Zero Configuration : jest connected, sila i szybkosc sygnalu sa znakomite tylko przy probie otwarcia strony przekroczony zostaje limit czasu i wywala komunikat, ze nie moze znalezc servera wybieranej strony. No i badz tu madry czlowieku. Tak sobie mysle ze czegos brakuje w konfiguracji rutera lub modemu lub wireless USB adapter.

W sieci Z ruterem wszedlem w administracje i tam przywrocilem ustawienia fabryczne, ale to tez nie zmienilo sytuacji.

Na dowod przesylam screen z polaczenia w sieci Z ruterem.

post-1018-0-74453500-1313433984_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Przestaję Cię rozumieć. Sieć bez routera, czyli łączysz się z internetem przez modem, tak? No to jaki jest sens próby dostania się do konfiguracji routera (http://192.168.1.1), kiedy router nie jest podpięty? Zresetowałeś hasło i możesz się do routera dostać, co sam potwierdzasz załączonym obrazkiem.

 

Jeśli dobrze sądzę: przy połączeniu komputer -> router -> modem -> świat możesz się dostać do konfiguracji routera, ale nie możesz wejść na żadną stronę "zewnętrzną", chociażby forum czy Google. Pozostaje konfiguracja routera (Setuo -> Basic Setup). Nie wiem, jakiego masz dostawcę Internetu i jaką ma konfigurację, więc tu trudniej będzie mi pomóc. Niemniej jednak, jeśli przez modem wszystko działa, a na komputerze nie masz żadnych aplikacji od łączenia się - a więc po prostu wpinasz kabel i wszystko działa - to wystarczy tylko ustawić odpowiednio Linksysa.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie tak jest moge: 1/ otwierac strony i nie moge konfigurowac rutera - siec BEZ rutera, 2/moge konfigurowac ruter /wszystkie okna aktywne/ ale nie moge wyjsc " na zewnatrz".- siec Z ruterem.

Jak powinien byc skonfigurowany ruter w sirci bezprzewodowej aby umozliwial kontakt z Internetem? Albo inaczej: jak sprawdzic czy ruter nie blokuje kontaktu z Siecia? Co oznacza "odpowiednie ustawienie Linksysa? " Brak kontaktu z Siecia jest tu glownym problemem. Sprawdzalem ruter w/g schematu 10 krokow /link w poprzednich postach/ i zarowno software jak hardware sa sprawne.

Przy okazji: jak sie robi zzut aktywnego okna z cmd? To bede mogl przeslac wynik komendy ipconfig/all. Moze to cos wyjasni.

Przesylam wynik komendy ipconfig/all.

post-1018-0-58143100-1313438469_thumb.png

Odnośnik do komentarza

ipconfig już nic nie daje. To jest konfiguracja na linii komputer - router, nie dalej.

 

Wiele jest tutaj niejasne:

- kto jest Twoim dostawcą Internetu?

- czy masz jakieś wytyczne konfiguracyjne od w.w.?

- jaka jest konfiguracja połączenia z "zewnętrzem" teraz?

 

Pokaż screen z Setup -> Basic setup.

 

Przy okazji: jak sie robi zzut aktywnego okna z cmd?

Nie łapię...

Szukasz mechanizmu skryptowego robienia screenów?

Odnośnik do komentarza

ipconfig już nic nie daje. To jest konfiguracja na linii komputer - router, nie dalej.

 

Wiele jest tutaj niejasne:

- kto jest Twoim dostawcą Internetu?

- czy masz jakieś wytyczne konfiguracyjne od w.w.?

- jaka jest konfiguracja połączenia z "zewnętrzem" teraz?

 

Pokaż screen z Setup -> Basic setup.

 

 

Nie łapię...

Szukasz mechanizmu skryptowego robienia screenów?

Przepraszam za zwloke ale zaniedbalem sie wczoraj w pracy, i dano mi niejednoznacznie do zrozumienia, ze jezeli ........... itd, itd.

Moim dostawca szerokopasmowego Internetu kablowego jest UPC.

Zadnych wytycznych konfiguracyjnych nie dostalem.

Teraz jest konfiguracja polaczenia " z zewnatrz " za pomoca bezprzewodowych adaptera i modemu. Z ominieciem sieci utworzonej przez ruter.

Najprostsza metoda robienia screenow z wiersza polecenia ktore sa akceptowane do transferu na forum.

Moze na skutek znuzenia nie dostrzegam oczywistego rozwiazania i byloby dobrze zrobic dzien, dwa przerwy.

Zrobilem wszystko z tej: http://tomaszwisniewski.com/linksys-tutorial-konfiguracja-routera/ strony. Bez rezultatu. Czarna rozpacz. Zrobie przerwe.

Odnośnik do komentarza

ipconfig już nic nie daje. To jest konfiguracja na linii komputer - router, nie dalej.

 

Wiele jest tutaj niejasne:

- kto jest Twoim dostawcą Internetu?

- czy masz jakieś wytyczne konfiguracyjne od w.w.?

- jaka jest konfiguracja połączenia z "zewnętrzem" teraz?

 

Pokaż screen z Setup -> Basic setup.

 

 

Nie łapię...

Szukasz mechanizmu skryptowego robienia screenów?

Przepraszam za opoznienie ale zaniedbalem sie w pracy, przez wczorajsza korespondencje i dzisiaj mialem " wyscig szczurow" po slownej mobilizacji przelozonego.

Dostawca mojego szerokopasmowego Internetu kablowego jest UPC.

Zadnych wytycznych konfiguracyjnych nie dostalem.

Teraz polaczenie skonfigurowane jest przez bezprzewodowy adapter i modem.

Jaki jest najprostszy sposob robienia screenow z wiersza polecenia , zeby przesylac na forum.

Czasami mysle ze na skutek znuzenia nie widze oczywistego rozwiazania problemu i pare dni przerwy dobrze by zrobilo

Zastosowalem sie do tego tutoriala: http://tomaszwisniewski.com/linksys-tutorial-konfiguracja-routera/ . Niestety bezowocnie. Czarna rozpacz.

Jeszcze raz przesylam loga z sieci Z ruterem, dzie jestem blokowany haslem i dodatkowo nie mam wyjscia " na zewnatrz "

Niezaleznie od wyniku chyle czola z wdziecznoscia wobec tych wspanialych ludzi ktorzy bezinteresownie staraja sie mi pomoc.

post-1018-0-53963300-1313517016_thumb.png

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Screeny, proszę, nie jestem tak w stanie nic powiedzieć.

Zrób zrzuty ekranu ze wszystkich kart w Status w konfiguracji routera.

 

Masz w ustawieniach routera gdzieś MAC Address Clone (prawdopodobnie podlega pod Status)?

 

Zaznacz tam Enable, kliknij na dole przycisk Clone, czy coś w tym stylu.

Potem spróbuj się ponownie połączyć.

 

W Administration -> Diagnostics powinieneś mieć możliwość pingowania świata zewnętrznego z routera. Wpisz adres 194.109.6.97 i podaj wyniki na forum w postaci zrzutu ekranu.

 

Najprostsza metoda robienia screenow z wiersza polecenia ktore sa akceptowane do transferu na forum.

Może nie screenów, ale według mnie rozwiązanie jest jeszcze lepsze.

 

Wpisujesz dowolną komendę i kończysz ją > C:\cmd-raport.txt przykładowo: ipconfig /all > C:\cmd-raport.txt Wtedy wyniki polecenia znajdziesz w pliku C:\cmd-raport.txt, które możesz bezpośrednio skopiować na forum. Możesz także zastosować poniższą konstrukcję: ipconfig > C:\cmd-raport.txt 2>&1 Przy wcześniejszej metodzie wszelkie błędy wyświetlają się w oknie CMD. Teraz są one przesyłane do pliku. Zamiast > jest dopuszczalne wstawienie >> - operator ten nie nadpisuje zawartości pliku, tylko "dokleja" nowe dane. No dobra, bo zaczynam tworzyć poradnik obsługi Wiersza poleceń, a nie o to tutaj chodzi...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...