Skocz do zawartości

Obciążone łącze


misiek3510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam od jakiegoś czasu problem w pewnej sieci składającej się z 5 komputerów, 2 drukarek i jednego video rejestratora.

Łącze o prędkości 4 mbit zwolniło ostatnio, nie da się zdalnie pracować tak strasznie zamula się połączenie. Dzwoniłem dziś do operatora i stwierdzili, że cały czas mamy w tej sieci upload zajęty na 100%.

 

Bardzo mnie to zdziwiło bo nic mi nie wiadomo o tym, żebyśmy coś wysyłali świadomie cały czas.

Stąd moje podejrzenia o jakimś syfie na którymś z komputerów.

 

Załączam logi z 4 PC, 5 komputer to serwer plików na Debianie więc on odpada.

 

PC1

Extras.Txt

OTL.Txt

PC2

Extras.Txt

gmer.txt

OTL.Txt

PC3

Extras.Txt

Gmer.txt

OTL.Txt

PC4

Extras.Txt

OTL.Txt

 

Jeśli okaże się, że komputery są czyste, to jakim softem najlepiej sprawdzić sieć pod kątem sprawdzenia tego upload'u - co lub kto go generuje?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Sieci. Nie widzę żadnych śladów czynnej infekcji ani żadnej oczywistej pracującej tłowo aplikacji budzącej takie skojarzenia. Przy PC2 na moment mnie zastanowił dysk_z.bat (jaki cel? mapujący dysk Z widziany w spisie?) + aplikacja kopii zapasowych Retrospect - w jakich interwałach i gdzie wrzuca kopie zapasowe?

 

Nie zbadany za to piąty element, póki co na duszę i hasło wywoławcze "serwer plików" budzi moją zadumę. Na Debianach się nie znam, więc nie jestem w stanie bardziej pomóc.

 

 

PS. Na PC2 znajome objawy (kiedyś o tym gadaliśmy w innym temacie):

 

Error - 2011-08-02 12:18:46 | Computer Name = MARIAWLODARCZAK | Source = Service Control Manager | ID = 7022

Description = Usługa Usługa HP CUE DeviceDiscovery zawiesiła się podczas uruchamiania.

 

A na PC1 drobnostki do likwidacji (Ask Toolbar + przy okazji w menedżerze Firefox Norton Toolbar)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wireshark jako sniffer.

 

Z Windowsa do sprawdzenia transmisji Net-log z każdego komputera:

http://www.fixitpc.p...iguracji-sieci/

 

Zajmowane pasmo i inne ciekawe rzeczy z LAN:

NetLimiter

DU Meter

NetMeter

NetStat Live

NetPeeker

Bandwich Monitor Pro

Bandwich Monitor Extreme

Anasil

Lan SPEED

Look@Lan

MyVitalAgent

LanSpy

 

Jest tego masę....

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...