Skocz do zawartości

Wysokie obciążenie procesora przez svchost.exe (BFE, MpsSvc)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wiem że jest to jeden z elementów zapory windows ale często obciąża procesor do 90% co uniemożliwia swobodne korzystanie z komputera. Wyłączenie procesu w managerze zadań powoduje nie otwieranie się stron w przeglądarce mimo że połączenie z internetem jest. Co może powodować takie obciążenie przez zaporę?

Szukałem jakiś wiadomości na ten temat ale rozwiązania ani satysfakcjonującej odpowiedzi nie znalazłem, proces ten używa PID 1324 lub 1268, skanery nie wykazują infekcji. Na chwilę obecną mając włączoną zaporę na routerze wyłączyłem Zaporę systemową w Usługach a mimo to wspomniany svchost jest uruchamiany i obciąża procesor. Czy zapora w Windows 7 jest na tyle poprawiona że warto ją mieć włączoną czy można się bez niej obejść i wystarczy włączona na routerze?

 

Windows7 Ultimate SP1 32bit

NOD - podstawowa ochrona

MBAM - uruchamiany z systemem

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1.Odinstaluj całkowicie wszystkie softy ochronne

2.Sprawdź rezultaty na czystym rozruchu http://support.microsoft.com/kb/331796

 

EDIT

Znalazłem też taki temat http://windows7forums.com/windows-7-support/45939-svchost-bfe-dps-mpssvc-eating-up-50%25-processor.html

 

Jeśli żadna z tych metod nie przynosi efektu to użyj narzędzia Windows Performance Tools (WPT) - temat z użyciem tego narzedzia https://www.fixitpc.pl/topic/3994-wysokie-zuzycie-cpu-przez-svchostexe-i-operaexe/

Odnośnik do komentarza

Chyba znalazłem winowajcę sprawdzając elementy zapory i ich powiązania z usługami i programami.

Oczywiście na czystym rozruchu jest wszystko OK gdyż usługi, zabezpieczenia i programy nie są uruchomione ale w trybie normalnym mimo wyłączenia zapory systemu nadal działa jej element czyli Podstawowy aparat filtrowania (jest to właśnie ów nieszczęsny svchost.exe BFE). Jak się okazało pod tą usługę (czyli Podstawowy aparat filtrowania) jest podpięty sterownik Nod-a epfwwfpr i to chyba on sprawia problem.

W związku z czym moje pytanie jest czy go odhaczyć w autoruns, usunąć czy pozostawić?

A może są inne sugestie lub sposoby na odciążenie systemu?

Odnośnik do komentarza
Jak się okazało pod tą usługę (czyli Podstawowy aparat filtrowania) jest podpięty sterownik Nod-a epfwwfpr i to chyba on sprawia problem.

W związku z czym moje pytanie jest czy go odhaczyć w autoruns, usunąć czy pozostawić?

 

Tu nie podziałasz. Z moich testów wynika, że nie jest możliwe wyłączenie tego sterownika standardową metodą: zmieniona wartość Start na 4 (wyłączone) po restarcie jest przestawiana na 2 (Auto). Najwyraźniej to samoobrona ESET przed rekonfiguracją zewnętrzną. Baza ESET ma (pod inne platformy) rzeźnicze obejście polegające na zmianie nazwy pliku: KLIK.

 

Raczej rozważ usunięcie ESET z systemu, skoro są problemy wydajności.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na próbę wyłączyłem sterownik epfwwfpr w autoruns domyślając się jakie będą skutki ale przekonanie się było silniejsze. Wyłączona ochrona dostępu do stron internetowych w Nod-zie a co za tym idzie brak możliwości otworzenia jakiejkolwiek strony mimo posiadanego połączenia czyli całkowita blokada dostępu do sieci.

Na chwilę obecną przeboleję to kilkunastominutowe obciążenie bo pomysły na dobry i bezproblemowy antywirus już mi się powoli kończą, może w niedługim czasie firma rozwiąże ten problem.

Ważne że znam przyczynę problemu i brak rozwiązania a z resztą sobie poradzę.

Dzięki wielkie za pomoc i temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...