Skocz do zawartości

Dobry darmowy antywirus


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja od ponad pół roku korzystam z nowoczesnego antywira Panda Cloud i muszę powiedzieć, że nowa technologia chmury sprawdza się znakomicie. Antywirus po zainstalowaniu praktycznie nie wymaga ingerencji ze strony użytkownika >>> sam się aktualizuje oraz sam automatycznie usuwa i neutralizuje szkodliwe pliki. Jeżeli chodzi o wykrywalność to myślę, że jest bardzo dobra. Dodatkowo wcale nie odczuwam, aby antywirus spowalniał mi system, a sprawdził się nawet na komputerze z 256MB RAM i XP jako OS. Możesz zainstalować wersję FREE, ale producent udostępnia też wersje PRO na 6 miesięcy w promocji. Wystarczy, że polubisz Panda Cloud na Facebooku.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Czy polecilibyście jakiś w miarę dobry, darmowy program antywirusowy? Zazwyczaj korzystałem z avasta i nie miałem raczej z nim wielkich problemów. Co o nim sądzicie?

 

Avast to lekki i w przeciwieństwie do darmowej konkurencji także kompletny antywirus (osłona sieciowa, skanery HTTP, POP3, komunikatorów, P2P). Nie imponuje wspaniałą wykrywalnością ale także nie sypie nadmiernie fałszywymi alarmami. Bardzo dobrze współpracuje z leciutkim antywirusem w chmurze Immunetem Protectem FREE (bez ClamAV). Stosując te dwa AV jednocześnie, ochrona jest na wyższym poziomie. Jeśli używasz systemu starszego od Windows 7, to należy zastosować ochronę przed wirusami z pendrive'a np. Pandę USB Vaccine.

 

Jeżeli jesteś bardziej wymagający i posiadasz pewne zaawansowanie, to możesz zastosować dodatkowo znacznie skuteczniejszą ochronę stosując HIPS z piaskownicą i firewallem Defensewall Personal Firewall lub GeSWall Freeware z regułami Pro, ewentualnie firewall z HIPS Online Armor Free + piaskownica Sandboxie lub Comodo Firewall z Defense+ i sandboxem .

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...