Skocz do zawartości

Połączenie 2 komputerów kablem crossover


bierni

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam router + 2 laptopy. oba lapki korzystają z wlan, który chodzi bez zarzutu.

 

taka sytuacja: chciałbym, aby lapek (master) odbierał neta bezprzewodowo i dostarczał neta do drugiego (slave) po połączeniu kablem crossover (master nie będzie połączony z routerem przez ethernet tylko wlan). niestety slave nie potrafi zidentyfikować sieci - ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

 

btw oba systemy win7

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co to znaczy, slave nie potrafi zidentyfikować sieci?

Musisz udostępnić neta na master dla sieci ethernet. Zatem IP ethernet mastera będzie na sztywno.

IP i DNSy slave ustawione automatycznie (dla karty ethernet oczywiście).

 

Jeżeli nadal będą kłopoty, w slave ustawić IP z zakresu takiego, aby z masterem były w jednej podsieci.

Musisz być pewnym, że masz kabel ethernet skrosowany. Bo jak nie, to się nie połącza, choćbyś nie wiem jak grzebał w ustawieniach.

 

edit

Możesz załaczyć wynik komendy "ipconfig" dla obu kompów.

Odnośnik do komentarza

1. Master, jak to nazwałeś, musi mieć ustawione udostępnianie połączenia sieciowego

2. Jeżeli Master ma adresy w klasie 192.168.0.*/24

to karta sieciowa kablowa powinna mieć adresy z innej klasy, np 192.168.1.*/24

3. Komputer łączący się kablem powinien mieć adresy z tej samej klasy co karta sieciowa kablowa w komputerze Master

4. Jako dnsy ustaw 8.8.8.8 i 8.8.4.4

 

sprawdź pingi na komputer Master, DNSy któ¶e ci podałem wyżej oraz na wp.pl

i wklej wyniki polecenia Start > uruchom > cmd > ipconfig /all

z obu komputerów

 

 

 

ps. zakup karty wifi jest łatwiejszy i szybszy..

Odnośnik do komentarza

więc dla tych kolegów co nie zrozumieli:

 

jest tak:

 

sytuacja1_78onh2.jpg

 

a ma być tak:

 

sytuacja2_YWkqew.jpg

 

sir reprezentant - obie wifi działają ale mam ukryte SSID i nie bardzo wiem jak mógłbym je skonfigurować pod archem bo jeszcze nie mam x-ów jako wlan0 dlatego chciałem, żeby komputer master posłużył jako taki router i połączył slave eth0.

 

a jak tylko minie mi kur*** to zaraz sprawdzę i wszystko powrzucam

Odnośnik do komentarza

Czemu nie napisałeś, że obie maszyny pod linuksem są.

 

W tym wypadku musisz ustawić maskaradę

 

echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

/sbin/sysctl -w net.ipv4.tcp_max_syn_backlog=1280

/sbin/sysctl -w net.ipv4.icmp_echo_ignore_broadcasts=1

/sbin/iptables -F -t nat

/sbin/iptables -X -t nat

/sbin/iptables -F -t filter

/sbin/iptables -X -t filter

/sbin/iptables -t filter -P FORWARD DROP

/sbin/iptables -t filter -A FORWARD -s 192.168.1.0/255.255.255.0 -d 0/0 -j ACCEPT

/sbin/iptables -t filter -A FORWARD -s 0/0 -d 192.168.1.0/255.255.255.0 -j ACCEPT

/sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.1.0/24 -d 0/0 -j MASQUERADE

 

tworzysz plik /bin/masq

chmod +x /bin/masq

dodajesz /bin/masq do /etc/rc.local

 

net udostępniany jest dla adresów 192.168.1.0/24. Zmienić możesz na jakie chcesz..

 

 

Komputer slave ustawiasz przy pomocy ifconfig. ifconfig eth0 192.168.1.6

 

sprawdź najpierw czy pingi między maszynami latają. jak to zadziała to kombinuj z masq

Odnośnik do komentarza

nie nie - oba kompy mają win7 ale slave dodatkowo posiada archa. sprawdzam najpierw połączenie na windach czy w ogóle pójdzie ale wywala LAN doesn't have a valid IP configuration więc wiadomo, że ma problem z pobraniem adresu IP - znalazłem w necie takie coś, stworzyłem to połączenie mostkowe ale też nie idzie. Muszę wyłączyć automatyczne pobieranie adresu i ustawić je ręcznie w protokole IPv4 czy 6?

 

btw postanowiłem sprawdzić czy arch nie będzie miał problemu z dhcp i uruchomiłem instalkę, dałem na konfigurację dhcp ale też wypluł, że nie może.

Odnośnik do komentarza

po co robić mostek ?

 

Wklej tutaj wynik polecenia Start > uruchom > cmd > ipconfig

z komputera który ma 2 karty sieciowe. Bardzo nam to ułatwi.

 

W sieciach LAN raczej IPv4 się używa.

 

Nie kombinuj z serwerem DHCP na więcej niż jedna maszyna bo powstanie bałagan. Niech dhcp zostanei tylko na routerze a do połączenia 2 komputerów ustawimy ręcznie adresy.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...