Skocz do zawartości

Program COM Surrogate przestał działać


Markiz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Od pewnego czasu przy każdym uruchomieniu komputera wyskakuje okienko z powyższym komunikatem. Po jego kliknięciu wszystko pracuje normalnie. Czasami - bardzo sporadycznie wyskakuje mi takie okienko podczas pracy ale bardzo rzadko. Przeszukałem Internet i zastosowałem porady jakie znalazłem. Pomogło tylko zaznaczenie opcji w pokazywaniu plików "zawsze pokazuj ikony a nigdy miniatury" Ale jednak chciałbym, aby pokazywały mi się miniatury plików graficznych bo bez tego wyszukanie odpowiedniego pliku trwa bardzo długo.....

Czy można coś na to poradzić?

Znalazłem poradę, że potrafi to zrobić program Reimage ale w Necie są tylko darmowe wersje a do tego by była potrzebna pełna. A może jakiś inny program by sobie poradził?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety, w logach nie widzę przyczyny powstawania problemu.

Teoretycznie może powodować go "Honeygain" lub:

Cytat

R2 KMService; C:\Windows\SysWOW64\srvany.exe [8192 2021-12-04] () [Brak podpisu cyfrowego]

ale to tylko teoria.

 

Tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. 
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) - FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym

Spoiler

START::
Task: {044C0ECB-D77C-4D85-A7C5-01275585901D} - \Microsoft\Windows\Autochk\Proxy -> Brak pliku <==== UWAGA
U4 dmwappushservice; Brak ImagePath
S4 nvvad_WaveExtensible; \SystemRoot\system32\drivers\nvvad64v.sys [X] 
EmptyEventLogs: 
S3 BraveElevationService; "C:\Program Files\BraveSoftware\Brave-Browser\Application\108.1.46.140\elevation_service.exe" [X]
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
GroupPolicyScripts: Ograniczenia <==== UWAGA
Policies: C:\ProgramData\NTUSER.pol: Ograniczenia <==== UWAGA
EmptyTemp:
END::


W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Honeygain mam od ponad 2 lat więc to nie to.

KMService też nie :-)

Zaraz uruchomię FIRSTA i zobaczymy.

Dodam jeszcze, że ostatnio dokonałem dość dużej zmiany jeśli chodzi o kartę graficzną - nie wiem czy właśnie od tego momentu ten błąd nie zaczął wyskakiwać....

Co prawda wymieniłem GeForce`a na GeForce`a ale po drodze testowałem jeszcze jakiegoś Radeona przy którym mi system troszkę fiksował aż musiałem go zwrócić do sprzedawcy. Znaczy tego Radeona.

2 godziny temu, jessica napisał:

 

Edytowane przez Markiz
Poprawa odpowiedzi
Odnośnik do komentarza

Ok.

Uruchomiłem program DDU a potem zainstalowałem sterowniki grafiki ze strony Nvidii ale inne niż były - oczywiście też kompatybilne z moją kartą NVIDIA GeForce GTX 750 Ti.

Jedyną zmiana po tym wszystkim jest fakt, że teraz komunikat wyskakuje dwukrotnie po uruchomieniu komputera.

Możemy spróbować jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...