Skocz do zawartości

Krzesimierz

Użytkownicy
 • Postów

  329
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Krzesimierz

 1. Prosiłem o screena dlatego, aby zobaczyć wykres. Im bardziej ciągły wykres tym lepiej :) Prędkości wyglądają bardzo dobrze.
 2. Parametry ze screena wskazują na dobrą kondycję dysku i jego pełną sprawność. Prędkości można sprawdzić w progranie HDTune. Wklej screen. To, że można otwierać pliki z innego dysku to jest normalne. Dlaczego Cię to zastanawia? Programy, jeśli nie wymagają instalacji, też można otwierać.
 3. Jak najbardziej można kupić nowy dysk i od razu na nim zainstalować windows. Możesz też nagrać na pendrive system typu live, np. WinPE strelec, zbootować z pendriva i zrobić diagnostykę dysku.
 4. W managerze zadań zakładka plik > nowe zadanie > wpisz explorer.exe Jaki jest skutek?
 5. Dzień dobry, Czarny ekran windows jako następstwo blue screena bardzo rzadko udaje się naprawić. W zdecydowanej większości przypadków potrzebna jest instalacja windowsa na nowo. Przyczyną często jest nieudana aktualizacja windows lub inny błąd windows więc problem raczej będzie po stronie windows a nie hardware, tym bardziej, że chkdsk nie znajduje błędów. Jeśli nie ma ważnych danych na obecnym dysku systemowym albo innych przeciwskazań to aby zaoszczędzić czas, najlepiej wziąć się za nową instalację windows. Dla próby naprawy podstawowo próbuje się z konsoli: chkdsk /f C: (gdzie C: to dysk systemowy) sfc /scannow link dism /online /cleanup-image /restorehealth Jeśli, któraś z nich nie dojdzie do końca lub wykryje błędy i próbuje je naprawiać, warto wykonać ją dwu-, trzy- krotnie Co do ewentualnego uszkodzenia fizycznego dysku, można to ustalić robiąc diagnostykę dysku, głównie S.M.A.R.T. Robi się to na załączonym systemie lub ewentualnie w BIOS jeśli masz taką opcję, zależy od komputera. Więc jeśli chcesz zdiagnozować dysk przed instalacją windowsa, to potrzeba uruchomić system z pendriva lub włożyć do innego komputera. Programy to np Victoria (Victoria HDD) lub HDTune.
 6. Krzesimierz

  Diagnostyka HDD

  Jest mnóstwo uszkodzonych sektorów. Powierzchnia dysku jest wysoce zniszczona. Najlepsze podsumowanie to cytat z logu: SMART overall-health self-assessment test result: FAILED! Drive failure expected in less than 24 hours. SAVE ALL DATA. Skopiuj potrzebne dane. Jeśli były na dysku prywatne dane to nadpisz powierzchnię dysku i/lub zniszcz dysk a kolejno do utylizacji.
 7. Hej, Dane odzyskujesz z dysku, w którym były dane. Czyli ten z którego wycinałaś. Na dysk, na który wklejałaś, dane nie skopiowały się prawidłowo więc raczej są niepełne (nie pojawiły się prawidłowe dane więc nie ma jeszcze czego odzyskać). Dysk, z którego odzyskujesz (a ściśle partycja, np C:) , powinien nie być nadpisywany po utraceniu danych, tzn. każde zapisywanie nowych danych może zapisać się w miejsce utraconych, uniemożliwiając ich odzyskanie. Czyli nie instalować programów na tym dysku, nie zapisywać nowych danych, działający system także ciągle zapisuje dane na dysku na którym jest zainstalowany. Do odzyskania polecam programy Testdisk, PhotoRec, DMDE (darmowy we wcześniejszych wersjach) lub Diskgenius (darmowy ma limit jak pamiętam). Po tych frazach możesz szukać na forum.
 8. Krzesimierz

  dwie sieci WAN

  Witaj, Połączenie jest nawiązywane z maksymalnie jednego internetu i będzie miało jego cechy. Natomiast może Cię zainteresować usługa typu noip.com która nadaje sieci ze zmiennym IP, adres pseudo-publiczny. Polecam też forum https://eko.one.pl/forum poświęcone tematyce routingu, także bardziej zaawansowanego oraz nietypowych rozwiązań.
 9. CompatTelRunner czasem zużywa większe zasoby. Jest to telemetria więc można śmiało wyłączyć. Wyłącz i zaobserwuj efekty. Szczególnie jak temperatura procesora wzrasta przy użyciu prostych programów takich jak przeglądarka.
 10. Chłodzenie domyśle od producenta spokojnie starcza do prac biurowych. A start systemu i praca systemu bez obciążenia programami nie powinna generować wysokiej temperatury. Po załączaniu powinna być na poziomie 30-40 stopni. Jeśli jest większa to znaczy o niepoprawnym założeniu chłodzenia (np. jest nie przypięty do końca). Dopiero przy ciągłym obciążeniu programami liczącymi, np. grami czy programami graficznymi, temperatura wzrasta a z tym hałas wentylatora. Wtedy lepsze chłodzenie się przyda. Najlepiej szukać takie, które odprowadzi 200 TDP (można po tym filtrować w sklepie internetowym). np. SilentiumPC Fera. Im więcej 200 TDP odprowadzą tym będą wydajniejsze/cichsze a zarazem droższe. Ogólnie w chłodzeniach mało ważna jest marka, bo w budowie wszystkie są podobne. Ważne aby patrzeć, czy zmieści się do obudowy i jaki ma parametr TDP.
 11. Podobnie jak jessica nie widzę w logach nic ewidentnego. Często w takich przypadkach winny jest antywirus. Po automatycznej aktualizacji zaczynają się niezgodności czy problemy z funkcjonowaniem programu a objawy wtedy są dość drastyczne, jak ten tytułowy. W logach widać, że niedawno była aktualizacja F-Secure a windows zgłasza problem z F-Secure Odinstaluj F-Secure, kolejno użyj narzędzia F-Secure Uninstallation Tool https://www.f-secure.com/pl/home/support/tools narzędzie do odinstalowywania produktów z systemu windows, po restarcie komputera zobacz czy jest poprawa.
 12. Logi wyglądają w porządku. Widać natomiast narzędzie NTOD do wyszukiwania/generowania kluczy ESET, defender oznacza je jako zagrożenie. Pliki są na pulpicie i C:\Program Files (x86)\TNod\ Zaleca się stosowanie programów antywirusowych pobieranych jedynie ze strony producenta i podawanie kluczy pochodzących od producenta. W innym wypadku, bezpieczniejszym rozwiązaniem niż piracki program/klucz, będzie darmowy antywirus.
 13. Widać pirackiego ESET, windows nie potwierdza poprawności ESETa i ostrzega przed zagrożeniem. W pliku hosts jest zablokowany serwer sprawdzania licencji oraz aktualizacji ESET. C:\Users\Dawid\Desktop\ESET Smart Security Premium (64) (PL) (Licencja dożywotnia) [PairetBoy] CodeIntegrity: =============== Date: 2021-11-17 20:00:47 Description: Windows is unable to verify the image integrity of the file \Device\HarddiskVolume4\Program Files\ESET\ESET Security\eamsi.dll because file hash could not be found on the system. A recent hardware or software change might have installed a file that is signed incorrectly or damaged, or that might be malicious software from an unknown source. Piracki program antywirusowy może być zawirusowany, używanie takiego przyniesie więcej szkody niż pożytku. A o poprawnej aktualizacji pirackiego antywirusa też można zapomnieć więc szybko się zdezaktualni. Należy odinstalować ESET, użyć narzędzie ESET AV remover https://www.eset.com/pl/support/av-remover/ Kolejno usunąć blokadę w pliku hosts, uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Hosts: Zapisz zawartość notatnika. (Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S.) W FRST kliknij na Fix (NAPRAW). Uruchom ponownie system. Wklej świeże logi, zobaczymy czy się wszystko usunęło.
 14. Witaj, Jeśli system był instalowany na nowo lub przywracany do ustawień początkowych przez serwis, to nie masz się czego obawiać. Czy po odebraniu z serwisu system był w fazie zakładania nowego użytkownika, hasła, daty? Chodzi o ekrany początkowe, jak przy pierwszym uruchomieniu nowego urządzenia? Jeśli tak to system był "wyczyszczony" i nie ma zagrożenia (nic z poprzednich plików ani ukrytej partycji, nawet gdyby była, się samo nie uruchomi). Na tym forum zawsze możesz założyć temat w dziale pomocy doraźnej, zamieszczając logi FRST według reguł działu i zostaną one sprawdzone pod kątem infekcji.
 15. W logu brak oznak infekcji. Takie objawy pendrive to faktycznie uszkodzenie. Natomiast usbfix-a310, który linkujesz jest zainfekowany, oto skan https://www.virustotal.com/gui/file/5f5120b3a271d6187bfec64504e57389de7a9aa827414214880f340f8b64861e Dobrą praktyką jest skanowanie antywirusowe nowych programów przed ich uruchomieniem, Polecam online virustotal.com To infekcja usbfix była usuwana przez antywirusy. Posprzątamy, Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Zapisz zawartość notatnika. (Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S.) W FRST kliknij na Fix (NAPRAW). Pobierz i uruchom Adw-cleaner, kliknij na szukaj, po zakończeniu skanowania kliknij usuń Uruchom ponownie system. Co do chrome,, wejdź w rozszerzenia i usuń te o nazwie z błędu, który wyskakuje.
 16. Przeniesienie pagefile na zewnętrzny nośnik nic nie wniesie. Pagefile na dysku, na którym jest zainstalowany system (czyli tak jak domyślnie) to też najbezpieczniejsza konfiguracja.
 17. W systemie jest zainstalowane wiele aktywnych programów antywirusowych. Zaleca się mieć zainstalowany maksymalnie jeden, ponieważ gdy jest ich więcej, mogą blokować wzajemnie swoje funckje i doprowadzać do uszkodzeń systemu takich, jak tu obecny. Na czas naprawy usuń programy: Avast Free Antivirus AVG AntiVirus FREE Avira Security Avira System Speedup mks_vir Użyj także narzędzi do usuwania pozostałości (systemowy deinstalator przeważnie nie usuwa wszystkiego). W przeglądarkę wpisać nazwa_programu i remover lub narzędzie do deinstalacji lub uninstall tool, np. "Avast remover" Jeśli problem nadal będzie występował uruchom w konsoli komendy: sfc /scannow dism /online /cleanup-image /restorehealth Jeśli znajdą błędy lub nie ukończą się poprawnie uruchom dwu, trzykrotnie. https://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralności-plików-via-narzędzie-sfc/?tab=comments#comment-174102
 18. Kolejno Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Task: {E5DD1A26-F1E0-435D-B668-CE1C296F345C} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Maintenance\InstallWinSAT => Maintenance.vbs Zapisz zawartość notatnika. (Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S.) W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).
 19. Jeśli BIOS wykrywa 3,5 GB RAM, a zamontowane jest więcej, to znaczy, że BIOS ogranicza. uaktualni go https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-probook-455-g3-notebook-pc/7834637 Jeśli BIOS pokazuje poprawną wartość RAM a system windows 3,5 GB, to znaczy, że system jest 32 bitowy i on ogranicza.
 20. Tego nie zrozumiałem. Możesz jaśniej. Dla wyjaśnienia: re-start: uruchomienie ponowne komputera. re-set: wyzerowanie ustawień, przywrócenie do ustawień domyślnych. Można zrobić reset bios. Nie można zrobić resetu komputera. Z tego co dedukuję są problemy z biosem i trzymaniem ustawień bios po wyłączeniu komputera. W tym przypadku można flashować bios, wymieniać baterię i wgrać inny bios (inną wersję biosu od obecnego). Może być najnowszy. Może też być beta. Bios jest na płycie głównej. Więc jeśli chodzi o część komputera, która jest jest przyczyną problemów z biosem to właśnie płyta.
 21. To co napisałeś, innymi słowy: Problemem jest nietrzymanie ustawień bios, za każdym załączeniem komputera pokazuje się informacja, że bios został przywrócony do ustawień domyślnych (bios reset). Po zaakceptowaniu, system windows się uruchamia. Była próba flashowania bios Była próba aktywacji zapasowego bios (ponieważ to płyta dual bios) Była wymieniana bateria Czy dobrze rozumiem?
 22. Witaj, czy restartom towarzyszą jakieś dźwięki ze strony sprzętu, mignięcia diodek na płycie albo coś na ekranie? Czy przed modernizacją też się restartował? Zacznij od odłączenia wszystkich urządzeń USB, z nimi czasami jest problem. Czy bez nich też się restartuje. Kolejno reset biosu. Odłącz kabel od zasilania od zasilacza, Wyjmij baterię z płyty na kilka minut.
 23. Krzesimierz

  Infekcja

  M.in usługa przywracania jest wyłączona. Czy była czy uległa awarii to inna kwestia. System jest uszkodzony, wiele usług nie działa. Skoro powyższe operacje nie przyniosły żadnego skutku to naprawa będzie niemożliwa bądź długotrwała. Na tyle długotrwała, że szybciej będzie przywrócić system z kopii czy zainstalować od nowa. Co do dysku to jest to SSD, a producenci SSD nie stosują się do norm i diagnostykę S.M.A.R.T. traktują wybiórczo. Jeśli parametry S.M.A.R.T. byłyby poprawne to wartość B5 Program Fail Count wskazuje, że dysk jest niesprawny. Co na pewno można powiedzieć, to temperatura 50 stopni to za dużo, a czujnik temperatury akurat dobrze wskazuje. SSD rzadko przekracza 35 stopni. ADATA SU 650 to też "budżetowy" dysk, który nawet po roku czy dwóch może się już kończyć. Zobacz jeszcze co powie program ADATA SSD ToolBox. Jeśli wina okaże się dysku to nie ma co próbować ratować tego windowsa. A nowego instalować na innym dysku.
 24. Krzesimierz

  Infekcja

  Poprawka, HDTune zakładka kondycja
 25. Krzesimierz

  Infekcja

  W systemie nie widać infekcji, w prawdzie jest w systemie aktywator KMS, ale to nie od powinien być przyczyną, jeśli nie ma korelacji daty jego instalacji i wystąpienia problemu. Natomiast system wygląda na uszkodzony, kilka usług się nie załącza i nie widzi sieci Spróbujemy kilka operacji. Z Kasperskiego są wpisy zarówno Kaspersky Internet Security jak i Free Antivirus, jest możliwość, że to on wpływa na działanie systemu. Odinstalujemy je na czas szukania przyczyny. Użyj kavremover tool https://support.kaspersky.com/common/uninstall/1464 Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Zapisz zawartość notatnika. (Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S.) W FRST kliknij na Fix (NAPRAW). Uruchom ponownie system. Kolejno użyj narzędzia avastclear https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility aby posprzątać po Avast Pobierz i uruchom Adw-cleaner, kliknij na szukaj, po zakończeniu skanowania kliknij usuń Wklej logi uruchomionych serwisów windows FSS https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-service-scanner/ Podejrzewam uszkodzenie dysku, jest prawie pełny, zaleca się trzymanie minimum 10% wolnej przestrzeni na każdej partycji. Dodatkowo nagłe problemy w takiej skali jakie wyskoczyły też zdarzają się właśnie na skutek uszkodzenia dysku. Potrzebny status S.M.A.R.T. dysku. Z programu Victoria Hdd zakładka S.M.A.R.T lub programu HDTune zakładka info, wklej log lub zrzut ekranu Napisz jakie jest działanie systemu po wprowadzony operacjach
×
×
 • Dodaj nową pozycję...