Skocz do zawartości

Krzesimierz

Użytkownicy
 • Postów

  339
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Krzesimierz

 1. Według tego co napisałeś, obecnie komputer nie działa na żadnej konfiguracji, tak?
 2. Piszesz w pierwszym poście, że działająca konfiguracja była na procesorze A4 5300. Następnie zmieniłeś na A10 - nie działało i wróciłeś do A4. Od tego czasu jak wkładasz RAM do płyty to Ci ją "uwala" jak piszesz. Czy dobrze rozumiem?
 3. Na konfiguracji, która wcześniej działała, wkładasz działający RAM a wyjmujesz zepsuty, tak? W takim razie: tak, płyta pali RAMy. Czasem uszkadza się tylko część gniazd RAM, wtedy te wadliwe można zakleić i używać pozostałych.
 4. Jeśli problem pojawił się jakiś czas po instalacji windowsa to szukałbym przyczyny w aktualizacji windows lub w sterownikach, skoro czasowo z nimi kojarzysz problem. Odinstaluj wszystkie na raz sterowniki usb i restart systemu. Kolejno albo próba automatycznej instalacji przez windows albo zaraz po starcie systemu instalacja własnych z pliku. Podobnie możesz spróbować ze sterownikami chipsetu. Jeśli przyczyną jest aktualizacja windows, to spróbuj odinstalować ostatnie aktualizacje lub lepiej zrób przywracanie systemu do daty kiedy wszystko działało. Edit: Gdyby przyczyną problemu był bios czy RAM to pojawiłby się od razu po instalacji windowsa, na moją logikę.
 5. Wyszarzenie może świadczyć o problemie z systemem. Napisz kiedy zaczęły się problemy, czy korelują z jakimś zdarzeniem. Kiedy instalowany był system. Czy to jest upgrade z windowsa 10.
 6. Jeśli po deinstalacji i restarcie systemu jest sytuacja taka sama, to wiemy, że problem jest w obecnej konfiguracji sprzętowej. Odpadają inne podłączane urządzenia usb. Skoro wszystko działa, to problemem jest właściwie wyskakujące okienko. Co się stanie, jak wyłączysz, i załączysz główny koncentrator usb z pierwszego screena. Spróbuj wyłączyć sterownik Intel usb3.1... z pierwszego screena i uruchomić ponownie system. Spróbuj tego https://www.thewindowsclub.com/usb-selective-suspend-enable-disable
 7. Które porty w panelu działają, a które nie działają. Często czytnik kart psuje się jako pierwszy i może tylko on być uszkodzony. Ten delock z linka to tylko wyprowadzenie portu/przedłużka, do tego nie potrzeba sterownika.
 8. Cześć, Wygląda na panel przedni obudowy, oznaczany właśnie jako hub i potrzebujący swój sterownik, nawet jak nic nie jest pod niego podpięte. Zacznij od podstaw: odinstaluj urządzenie z wykrzyknikiem i restart systemu. Daj windowsowi czas na znalezienie i zainstalowanie sterownika samemu .
 9. Witam, W tej cenie proponuje szukać komputer oparty o procesor i5 czwartej generacji, np i5-4460. Dobry będzie poleasingowy Fujitsu, HP czy Dell z gwarancją i windowsem 10. np. taki https://allegro.pl/oferta/komputer-fujitsu-p720-i5-4460-8gb-256ssd-win10pro-11874608995
 10. Według tego co sprawdzałeś, wygląda na problem w systemie. Kiedy to się zaczęło dziać. Była infekcja systemu? Czy pinguje serwer DNS? Np 1.1.1.1 Czy w pliku hosts nie ma blokad serwerów DNS Spróbuj wyłączyć programy typu internet security, mogą stanowić problem. W ostateczności zostaje instalacja serwera DNS lokalnie na laptopie.
 11. Prosiłem o screena dlatego, aby zobaczyć wykres. Im bardziej ciągły wykres tym lepiej :) Prędkości wyglądają bardzo dobrze.
 12. Parametry ze screena wskazują na dobrą kondycję dysku i jego pełną sprawność. Prędkości można sprawdzić w progranie HDTune. Wklej screen. To, że można otwierać pliki z innego dysku to jest normalne. Dlaczego Cię to zastanawia? Programy, jeśli nie wymagają instalacji, też można otwierać.
 13. Jak najbardziej można kupić nowy dysk i od razu na nim zainstalować windows. Możesz też nagrać na pendrive system typu live, np. WinPE strelec, zbootować z pendriva i zrobić diagnostykę dysku.
 14. W managerze zadań zakładka plik > nowe zadanie > wpisz explorer.exe Jaki jest skutek?
 15. Dzień dobry, Czarny ekran windows jako następstwo blue screena bardzo rzadko udaje się naprawić. W zdecydowanej większości przypadków potrzebna jest instalacja windowsa na nowo. Przyczyną często jest nieudana aktualizacja windows lub inny błąd windows więc problem raczej będzie po stronie windows a nie hardware, tym bardziej, że chkdsk nie znajduje błędów. Jeśli nie ma ważnych danych na obecnym dysku systemowym albo innych przeciwskazań to aby zaoszczędzić czas, najlepiej wziąć się za nową instalację windows. Dla próby naprawy podstawowo próbuje się z konsoli: chkdsk /f C: (gdzie C: to dysk systemowy) sfc /scannow link dism /online /cleanup-image /restorehealth Jeśli, któraś z nich nie dojdzie do końca lub wykryje błędy i próbuje je naprawiać, warto wykonać ją dwu-, trzy- krotnie Co do ewentualnego uszkodzenia fizycznego dysku, można to ustalić robiąc diagnostykę dysku, głównie S.M.A.R.T. Robi się to na załączonym systemie lub ewentualnie w BIOS jeśli masz taką opcję, zależy od komputera. Więc jeśli chcesz zdiagnozować dysk przed instalacją windowsa, to potrzeba uruchomić system z pendriva lub włożyć do innego komputera. Programy to np Victoria (Victoria HDD) lub HDTune.
 16. Krzesimierz

  Diagnostyka HDD

  Jest mnóstwo uszkodzonych sektorów. Powierzchnia dysku jest wysoce zniszczona. Najlepsze podsumowanie to cytat z logu: SMART overall-health self-assessment test result: FAILED! Drive failure expected in less than 24 hours. SAVE ALL DATA. Skopiuj potrzebne dane. Jeśli były na dysku prywatne dane to nadpisz powierzchnię dysku i/lub zniszcz dysk a kolejno do utylizacji.
 17. Hej, Dane odzyskujesz z dysku, w którym były dane. Czyli ten z którego wycinałaś. Na dysk, na który wklejałaś, dane nie skopiowały się prawidłowo więc raczej są niepełne (nie pojawiły się prawidłowe dane więc nie ma jeszcze czego odzyskać). Dysk, z którego odzyskujesz (a ściśle partycja, np C:) , powinien nie być nadpisywany po utraceniu danych, tzn. każde zapisywanie nowych danych może zapisać się w miejsce utraconych, uniemożliwiając ich odzyskanie. Czyli nie instalować programów na tym dysku, nie zapisywać nowych danych, działający system także ciągle zapisuje dane na dysku na którym jest zainstalowany. Do odzyskania polecam programy Testdisk, PhotoRec, DMDE (darmowy we wcześniejszych wersjach) lub Diskgenius (darmowy ma limit jak pamiętam). Po tych frazach możesz szukać na forum.
 18. Krzesimierz

  dwie sieci WAN

  Witaj, Połączenie jest nawiązywane z maksymalnie jednego internetu i będzie miało jego cechy. Natomiast może Cię zainteresować usługa typu noip.com która nadaje sieci ze zmiennym IP, adres pseudo-publiczny. Polecam też forum https://eko.one.pl/forum poświęcone tematyce routingu, także bardziej zaawansowanego oraz nietypowych rozwiązań.
 19. CompatTelRunner czasem zużywa większe zasoby. Jest to telemetria więc można śmiało wyłączyć. Wyłącz i zaobserwuj efekty. Szczególnie jak temperatura procesora wzrasta przy użyciu prostych programów takich jak przeglądarka.
 20. Chłodzenie domyśle od producenta spokojnie starcza do prac biurowych. A start systemu i praca systemu bez obciążenia programami nie powinna generować wysokiej temperatury. Po załączaniu powinna być na poziomie 30-40 stopni. Jeśli jest większa to znaczy o niepoprawnym założeniu chłodzenia (np. jest nie przypięty do końca). Dopiero przy ciągłym obciążeniu programami liczącymi, np. grami czy programami graficznymi, temperatura wzrasta a z tym hałas wentylatora. Wtedy lepsze chłodzenie się przyda. Najlepiej szukać takie, które odprowadzi 200 TDP (można po tym filtrować w sklepie internetowym). np. SilentiumPC Fera. Im więcej 200 TDP odprowadzą tym będą wydajniejsze/cichsze a zarazem droższe. Ogólnie w chłodzeniach mało ważna jest marka, bo w budowie wszystkie są podobne. Ważne aby patrzeć, czy zmieści się do obudowy i jaki ma parametr TDP.
 21. Podobnie jak jessica nie widzę w logach nic ewidentnego. Często w takich przypadkach winny jest antywirus. Po automatycznej aktualizacji zaczynają się niezgodności czy problemy z funkcjonowaniem programu a objawy wtedy są dość drastyczne, jak ten tytułowy. W logach widać, że niedawno była aktualizacja F-Secure a windows zgłasza problem z F-Secure Odinstaluj F-Secure, kolejno użyj narzędzia F-Secure Uninstallation Tool https://www.f-secure.com/pl/home/support/tools narzędzie do odinstalowywania produktów z systemu windows, po restarcie komputera zobacz czy jest poprawa.
 22. Logi wyglądają w porządku. Widać natomiast narzędzie NTOD do wyszukiwania/generowania kluczy ESET, defender oznacza je jako zagrożenie. Pliki są na pulpicie i C:\Program Files (x86)\TNod\ Zaleca się stosowanie programów antywirusowych pobieranych jedynie ze strony producenta i podawanie kluczy pochodzących od producenta. W innym wypadku, bezpieczniejszym rozwiązaniem niż piracki program/klucz, będzie darmowy antywirus.
 23. Widać pirackiego ESET, windows nie potwierdza poprawności ESETa i ostrzega przed zagrożeniem. W pliku hosts jest zablokowany serwer sprawdzania licencji oraz aktualizacji ESET. C:\Users\Dawid\Desktop\ESET Smart Security Premium (64) (PL) (Licencja dożywotnia) [PairetBoy] CodeIntegrity: =============== Date: 2021-11-17 20:00:47 Description: Windows is unable to verify the image integrity of the file \Device\HarddiskVolume4\Program Files\ESET\ESET Security\eamsi.dll because file hash could not be found on the system. A recent hardware or software change might have installed a file that is signed incorrectly or damaged, or that might be malicious software from an unknown source. Piracki program antywirusowy może być zawirusowany, używanie takiego przyniesie więcej szkody niż pożytku. A o poprawnej aktualizacji pirackiego antywirusa też można zapomnieć więc szybko się zdezaktualni. Należy odinstalować ESET, użyć narzędzie ESET AV remover https://www.eset.com/pl/support/av-remover/ Kolejno usunąć blokadę w pliku hosts, uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Hosts: Zapisz zawartość notatnika. (Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S.) W FRST kliknij na Fix (NAPRAW). Uruchom ponownie system. Wklej świeże logi, zobaczymy czy się wszystko usunęło.
 24. Witaj, Jeśli system był instalowany na nowo lub przywracany do ustawień początkowych przez serwis, to nie masz się czego obawiać. Czy po odebraniu z serwisu system był w fazie zakładania nowego użytkownika, hasła, daty? Chodzi o ekrany początkowe, jak przy pierwszym uruchomieniu nowego urządzenia? Jeśli tak to system był "wyczyszczony" i nie ma zagrożenia (nic z poprzednich plików ani ukrytej partycji, nawet gdyby była, się samo nie uruchomi). Na tym forum zawsze możesz założyć temat w dziale pomocy doraźnej, zamieszczając logi FRST według reguł działu i zostaną one sprawdzone pod kątem infekcji.
 25. W logu brak oznak infekcji. Takie objawy pendrive to faktycznie uszkodzenie. Natomiast usbfix-a310, który linkujesz jest zainfekowany, oto skan https://www.virustotal.com/gui/file/5f5120b3a271d6187bfec64504e57389de7a9aa827414214880f340f8b64861e Dobrą praktyką jest skanowanie antywirusowe nowych programów przed ich uruchomieniem, Polecam online virustotal.com To infekcja usbfix była usuwana przez antywirusy. Posprzątamy, Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Zapisz zawartość notatnika. (Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S.) W FRST kliknij na Fix (NAPRAW). Pobierz i uruchom Adw-cleaner, kliknij na szukaj, po zakończeniu skanowania kliknij usuń Uruchom ponownie system. Co do chrome,, wejdź w rozszerzenia i usuń te o nazwie z błędu, który wyskakuje.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...