Skocz do zawartości

Windows 10 i komunikat Brak połączenia z siecią


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Trafił do mnie komputer z Windows 10 Pro 1909, który jak wynika z opinii użytkownika kilka dni temu po zainstalowaniu aktualizacji z Windows Update zaczął wysypywać blue screeny i restartować po kilka razy dziennie. Diagnostyka memtestem wskazała na uszkodzoną pamięć RAM, po wymianie restarty już nie występują. Ale zauważyłem inny problem, być może do zbieg okoliczności, ale:

 

Komputer podłączony do sieci, dostaje adres IP, bramę, DNSy, ale stan sieci po wywołaniu "Otwórz ustawienia sieci i Internetu" to "Brak połączenia". Połączenie sieciowe Ethernet zamiast statusu identyfikacja ma status "Włączone". Mimo wszystko strony www w przeglądarce otwierają się, pingi wracają, ale podczas wyszukiwania nowych aktualizacji Windows występuje błąd połączenia z internetem. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Zauważyłem, że wyłączona jest usługa "Autokonfiguracja urządzeń podłączonych do sieci" (NcdAutoSetup) i nie można jej uruchomić, stąd pewnie problem z identyfikacją sieci.

 

Ponadto nie działa wyszukiwanie po kliknięciu w ikonę Start. Ponoć jakaś aktualizacja to psuje. Niestety w tej sytuacji nie mogę pobrać nowych.

 

Załączam screeny pokazujące jak zachowuje się system oraz logi FRST, które może pomogą w namierzeniu przyczyny problemu.

Będę wdzięczny za pomoc, ponowna instalacja systemu to tutaj ostateczność.

 

Pozdrawiam

2.png 3.png

FRST.txt Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
W dniu 7.03.2020 o 18:25, bartos89 napisał:

Trafił do mnie komputer z Windows 10 Pro 1909, który jak wynika z opinii użytkownika kilka dni temu po zainstalowaniu aktualizacji z Windows Update zaczął wysypywać blue screeny i restartować po kilka razy dziennie. Diagnostyka memtestem wskazała na uszkodzoną pamięć RAM, po wymianie restarty już nie występują. Ale zauważyłem inny problem, być może do zbieg okoliczności, ale:

Ram i aktualizacja. To może być "nieszczęsny" przypadek.  Ostatnia opcjonalna ( KB 45 35 996 ) u niektórych powoduje dziwne problemy.  Sprawdż czy to ta. 

Ja odinstalowałbym ostatnia aktualizację. Jeśli niemożliwe to użyłbym Restore point. i sprawdził co się dzieje. Najprościej

Co do tej metody z linku to tam nie tylko trzeba zresetować pierwsza usługę ale i wszystkie od niej zależne (pogrubione linki)

Jesli nie ma tej mozliwosci to moze w trybie awaryjnym to

https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/how-to-fix-windows-update-when-it-gets-stuck-or-frozen.html

od "Napraw Windows Update przez ręczne usunięcie jego pamięci podręcznej"

Przy okazji 

 

" Po zainstalowaniu aktualizacji z Windows Update zaczął wysypywać blue screeny . "

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...