Skocz do zawartości

zbycho

Użytkownicy
 • Postów

  140
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

3 841 wyświetleń profilu
 1. Zajrzyj tu https://gregol.men/2020/01/23/jak-przywrocic-usunieta-partycje-efi-w-windows-10-7/ Przypuszczam ze chodzi o identyfikator GUID partycji. Na YT była naprawa istniejącej partycji a u ciebie to wyglada ze stworzyłes sobie partycje systemowa. Link powyższy dotyczy kasowania istniejacych partycji EFI i MSR i ich ponownego tworzenie wraz z nadaniem identyfikatora.
 2. https://forums.malwarebytes.com/topic/294932-resolved-how-do-i-uninstall-malwarebytes/ lub https://www.dobreprogramy.pl/malwarebytes-clean-uninstall-tool,program,windows,6628442459244673
 3. Być moze. Lecz zawsze jest jakies ale. Rejestr odbudowany ale czy to wystarczy/ Mozesz przejrzeć teksty z poniższych linków. Cześc tego juz robiłeś. https://www.thewindowsclub.com/windows-update-error-0x80080005 https://windowsreport.com/windows-10-error-0x80080005/ Nieraz naprawia. Mozna wykonac tzw. In-place Upgrade. https://www.tenforums.com/tutorials/16397-repair-install-windows-10-place-upgrade.html Potem pozostaje czysta instalacja a po niej stworzenie obrazu systemu by w razie problemów w ciagu paru minut przywrócic wszystko.
 4. Wielkośc pliku tekstowego ma wpływ na szybkośc ponieaż notatnik musi "przejść" przez cały tekst zanim cos dopisze, z tym ze dla paru megabajtów nie powinien być duzy. 35% obciazenie procesora przy pracy tylko z Notatnikem to sporo pod warunkiem ze jest to obciazenie stałe. Jesli jednostkowe w trakcie uruchamiania i ewentualnie jakis edycji to mozliwe do akceptacji. Radze sprawdzić czy te 35% dotyczy wyłacznie tego jednego procesu czy moze takze innych.
 5. Windows 7 jest systemem z którym miałem dawno do czynienia ale z tego co pamiętam to takie usługi jak Karta inteligentna. Jasnośc adaptacyjna Menadżer konfiguracji pulpitu zdalnego (jak z niego nie korzystamy) można było wyłaczyć. Proponuje poszukać w sieci które mozna a które sa niezbędne. W Podgladzie zdarzeń masz wyróznone błędy takich aplikacji jak CAD i AVG a dodatkowo systemowy regsvr32.exe gdzie w Identyfikatorach procesu powodującego błąd sa podane ich wartości PID Sprawdż czy to jednostkowe przypadki czy tez czesto powtarzające się. No i te błędy DCOM 1084 oraz 1086. Pierwszy zwiazany z VSS a drugi z BITS
 6. To dość niebezpieczne rozwiazanie bo moze narobić szkód w systemie. Jeśli po ukryciu usług microsoftu i kontroli tych zewnętrznych które zostały, problem pozostaje, to wtedy wyłącza się kolejne usługi Microsoftu. Tak bezpieczniej.
 7. Na poczatek przeskanuj system poleceniem "scannow" Uruchom wiersz poleceń jako administrator i wpisz sfc /scannow Potem uruchom System zostanie przeskanowany i uszkodzone pliki systemowe zostana wymienione na sprawne o ile te sprawne sa w bazie systemu. Niestety ale w Win 7 nie istnieje funkcja Restorehealth więc jesli skanowanie natrafi na uszkodzone pliki i nie będzie mogło ich naprawić, szybciej będzie ponownie zainstalować system niż szukać jego kopii i z niej wyodrębnić sprawne pliki. To na poczatek. Ponieważ w systemie awaryjnym wszystko działało to oznacza ze jakis dodatkowy proces powoduje problemy. Trzeba go poszukać. Musisz zrobić tzw. Czysty rozruch. To coś podobnego do Trybu awaryjnego ale gdy system jest w nim uruchomiony, todaje mozliwośc dodawania kolejno zatrzymanych procesów w celu wyłapania tego co powoduje problemy. Nie musi być jeden. Ponizej jest link jak i co robić. Próbuj. https://www.download.net.pl/co-to-jest-czysty-rozruch-i-jak-go-wykonac-w-windows-7-81-i-10/n/9830/
 8. https://docs.microsoft.com/pl-pl/windows/powertoys/?WT.mc_id=twitter-0000-docsmsft Microsoft PowerToys, sekcja FancyZones
 9. Bo to już obecnie niemożliwe. Nie jest zgodny z Win 10 a jego ustawienia blokują działanie po listopadzie 2019 roku. Podobno jak sie ustawi w systemie i bios datę na sprzed listopad 2019 to można go uruchomić w trybie awaryjnym na starszych systemach.
 10. Prtzeczytaj całość postów. Nie mam tego ale ponoć tu jest rozwiazanie problemu. https://community.synology.com/enu/forum/1/post/128684 Skoncentruj się na tym poscie. Hello. There is no need to uninstall Synology Drive client, just change the registry settings. When you find the Synology Drive key within HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\, just change the System.IsPinnedToNameSpaceTree value to 0 (zero). No restart required.
 11. Cześć. Ten post jest skierowany raczej do Picasso a dotyczy ciekawego "zjawiska" z jakim natknąłem sie na pewnym forum. Proszący o pomoc wstawił logi frst i addition z prośbą o pomoc. W odpowiedzi otrzymał zalecenie by zaktualizował swój system z Windows 8 przynajmniej do Windows 8.1. Proszący stwierdził ze nie ma ósemki lecz Windows 10. Wywiązała sie krótka dyskusja w której na podstawie nagłówka z frst.txt pokazano mu wyrażnie że FRST tak widzi jego system. W trakcie dyskusji przemknęło stwierdzenie ze ponieważ FRST nie potrafił sie uruchomić, delikwent uruchomił go w trybie zgodności z Windows 8. Postanowiłem to sprawdzić na sobie. Przeskanowałem raz w trybie zwykłym a raz w trybie zgodności z Windows 8. I o to co zobaczyłem w nagłówkach. Dalej nie porównywałem. Tryb zwykły: Rezultaty skanowania Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x64) Wersja: 25-05-2021 Uruchomiony przez zbycho (administrator) ZBYCHO (Gigabyte Technology Co., Ltd. B85M-D3H) (26-05-2021 01:39:55) Uruchomiony z C:\Users\zbycho\Desktop Załadowane profile: zbycho Platform: Windows 10 Home Wersja 20H2 19042.985 (X64) Język: Polski (Polska) Domyślna przeglądarka: Vivaldi Tryb startu: Normal Tryb zgodnosci z Windows 8: Rezultaty skanowania Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x64) Wersja: 25-05-2021 Uruchomiony przez zbycho (administrator) ZBYCHO (Gigabyte Technology Co., Ltd. B85M-D3H) (26-05-2021 01:36:47) Uruchomiony z C:\Users\zbycho\Desktop Załadowane profile: zbycho Platform: Windows 8 Pro (X64) Język: Polski (Polska) Domyślna przeglądarka: Vivaldi Tryb startu: Normal To że FRST nie uruchamia sie w żadnym trybie zgodności pomijam, nie to sygnalizuje. Pozdrawiam.
 12. Zaczynałem identycznie. Windows 8.1 z kluczem, zaktualizowany do Win 10. Mam konto Microsoft. Na tym koncie identyczne informacje co ty, plus nazwa płyty głównej no ale ja mam pudło a nie laptop. Mam konto powiązane z licencja cyfrową. Widziałeś na foto. Powiązał to system ponieważ logowałem do systemu się poprzez konto microsoft. Ostatecznie wyszukaj przedstawicielstwo Microsoftu w Polsce i zadzwoń. I jeszcze raz popatrz.
 13. Dostałeś jednoznaczna odpowiedz. Dostałes linki do stron Microsoftu gdzie to jest dokładnie opisane. Czytaj dokładnie. Aby przygotować się do zmian sprzętu, upewnij się, że konto Microsoft zostało skojarzone z licencją cyfrową. To skojarzenie umożliwi ponowne aktywowanie systemu Windows za pomocą Narzędzia do rozwiązywania problemów z aktywacją w przypadku późniejszego wprowadzenia istotnej zmiany sprzętowej. Na poprzednim sprzęcie trzeba skojarzyć to konto
×
×
 • Dodaj nową pozycję...