Skocz do zawartości

firefox nie odtwarza html5


karolxt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

przeszedlem na Chrome, ale tu mam kolejny problem

Nazywa sie Google update

Wykasowalem z rejstru co sie dało, nie wiem czy poskutkowało

Chałabym zapytac czy jest jakas prosta mozliwość wyłaczenia "napisu powitalengo" na gorze strony po kazdym otwarciu programu

Napis na żóltym tle 

"Chrome nie bedzie sie akutalizował na tym komputerze bo nie jest zgody z Windows...".+ dalej nie widać 

Co zrobic żeby to sie nie pokazywało. Gdzie to wykasować?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

A działają wam filmy na YouTube? Cały weekend testowałem tą przeglądarkę. Dokładnie tą samą wersję, tyle że na Unixie, a nie Windows. Ale tak samo jak w XP, system nie udostępnia żadnych mechanizmów dla video HTML5, jest tylko to, co oferuje FF52. U mnie YouTube chodziło bez zarzutów, natomiast w innych serwisach filmy nie odtwarzały się. (Sprawdziłem PornHub, XHamster i XVideos.)

W dniu ‎2019‎-‎09‎-‎15 o 18:20, karolxt napisał:

przeszedlem na Chrome, ale tu mam kolejny problem

Nazywa sie Google update

Wykasowalem z rejstru co sie dało, nie wiem czy poskutkowało

Chałabym zapytac czy jest jakas prosta mozliwość wyłaczenia "napisu powitalengo" na gorze strony po kazdym otwarciu programu

Napis na żóltym tle 

"Chrome nie bedzie sie akutalizował na tym komputerze bo nie jest zgody z Windows...".+ dalej nie widać 

Co zrobic żeby to sie nie pokazywało. Gdzie to wykasować?

A próbowałeś wywalić Google Update? Nie mam Chrome, ale za to Google Earth i Google Drive. Oba aktualizowały mi się bez pytania, wywaliłem to świństwo i problem z głowy. Chrome nie jest aktualizowany przez ten sam mechanizm?

Odnośnik do komentarza

Z poleasingowym sprzętem komputerowym jest zupełnie jak z samochodami. Tutaj podzieliłem się opinią po ostatnim badaniu rynku: ranking polecanych laptopów. Co innego sprzęt używany, który nie jest już potrzebny właścicielowi. Na giełdzie, OLX można znaleźć urządzenia w dobrym stanie, niewyeksploatowane, za ułamek ceny firmy handlowej/leasingowej.

17 godzin temu, Krzychu58 napisał:

z nowym Windowsem w pakiecie

A jeśli już myślimy o zmianie Windowsa, polecam zostawić obecny sprzęt, a zmienić sam system. Po to software i hardware są rozdzielone, aby zmiana jednego mogła odbyć się niezależnie, bez zbędnych kosztów drugiego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, Krzychu58 napisał:

Jak cena orginalnego windowsa 10 do tego sprzetu?

Skoro googlowanie boli: Windows 10 Home: 630 zł, Pro: 1100 zł, Pro for Workstations oraz Server: od 1900 zł. Zawsze może pan zaoszczędzić kilkanaście złotych, udając się do swojej ulubionej firmy, upłynniającej towar poleasingowy.

3 godziny temu, Krzychu58 napisał:

Gwarantuje Pan działanie windows 10 na sprzecie, spod windowsa XP?

Z XP na 10 to skok o 6 wersji. Wczoraj XP był OK, a dzisiaj 5 kolejnych wydań jest be? fiu fiuuuu ...

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panie Micorsofter, nie chciałbym karolxt narażać na koszty...
 Chciałem się odnosić do fragmentów Pana wypowiedzi, ale Pan właściwe i nie odpowiedział na jedno moje pytanie, a drugą kwestie Pan potwierdził.
Więc tylko jeszcze raz odpisze autorowi.
W kwestii doprowadzenia pełnej obsługi multimediów zgodnie ze standardami w 2020... W praktyce jest to niewykonalne.... Najlepsze co można mieć to ta wersja Chrome którą już masz..., komunikat nie stanowi problemu. Problemem jest przestarzały system operacyjny. 
Rozumiem podejście używam ile się da... wynika ono często z oszczędności czy braku pieniędzy na nowy sprzęt... ale ten stary dalej się zużywa i w końcu padnie.
Pan Microsofter zakłada, ze ten Windows XP jest zainstalowany na jakimś super nowym egzemplarzu... Nie wiemy tego co to za sprzęt, ale po tylu latach raczej jest to mało prawdopodobne. Możesz kupić nową licencję 10 z linku Micorsoftu legalnie (Super!) ale nie masz pewności, czy na twoim komputerze ruszy, ani jak długo ten komputer będzie jeszcze działał.
Z dużym prawdopodobieństwem skończy się zakupem dodatkowo nowego sprzętu.
Do zastosowań biurowych wystarczą proste konfiguracje i tu sprawdzona poleasingówka  PC kosztuje od 400 do 600 już z oryginalnym Windowsem 10 w środku.

Musisz przemyśleć jakie są Twoje realne potrzeby co do sprzętu i możliwości finansowe... Co trzyma Cię przy starym sprzęcie? Na czym Ci zależy?
Najlepszy sprzęt ma swoją trwałość i kiedyś się psuje, czy warto teraz kupować oddzielnie licencje, żeby potem kupować drugi komputer z licencją OEM w komplecie? To już sobie proszę samemu odpowiedzieć.... 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, co takiego miałem potwierdzić. Jeśli nie jesteś handlarzem, to piszesz rzeczy oderwane od rzeczywistości.

 

1. Propozycja zmiany Windows XP na 10, czyli przeskoku o 6 wersji, jest nonsensem, żeby nie powiedzieć głupotą. Jeśli ktoś dzisiaj używa XP, w zupełności wystarczy mu zmiana na Vistę. To system o 5 lat nowszy, z wieloma nowymi funkcjami i technologiami, na którym użytkownik XP osiądzie na kilka ładnych lat. W przeciwieństwie do 10, zadziała na tym samym sprzęcie co XP (poza ekstremalnymi sytuacjami), a licencję na niego można dziś kupić za grosze.

 

2. Ceny licencji, które podałem, są z oficjalnego sklepu Microsoftu. Można je kupić taniej u innych sprzedawców. Jakim cudem? Kupują od MS hurtowo i dlatego sprzedają taniej. To jak z olejami, np. Shell. Możesz go kupić na stacji Shell po 105 zł za litr, albo w lokalnym sklepie po 40 zł. Masz gwarancję, że ten pierwszy nie jest podrabiany, ale drugi powinien być identyczny. Tak samo klucze licencji u resellerów są dużo tańsze, a nie powinny być lewe.

 

3. Licencja licencji nie równa. I to bardzo. Ktoś tu nie łapie różnic. Podałem ceny za licencje retail (w oficjalnym sklepie MS, czyli najdroższe). Pozwalają one praktycznie mieć Windows na własność. Jeśli zmodyfikujemy komputer o nowe podzespoły, i Windows uzna, że został spiracony, wystarczy kilka minut rozmowy z panią z Microsoftu. Tak samo możemy kupić/złożyć cały nowy PC, zainstalować na nim ten Windows i, po jednym telefonie do MS, mamy go znów legalnego. I tak możemy powtarzać dowolną ilość razy, jedyny warunek to wykasowanie systemu ze starego sprzętu. A jeśli nie będziemy już potrzebować tego Windowsa, możemy nawet odsprzedać komuś taką licencję.

 

Co innego o wiele tańsza licencja OEM. Jest ona ściśle przywiązana do sprzętu. Handlarz daje ją nam za darmo, bo wie, że bez sprzętu na nic mu się nie przyda. Gdy taki sprzęt nam padnie, albo zmienimy więcej niż jeden podzespół, możemy taką licencją jedynie podetrzeć się. Mało tego, często te licencje są jednorazowe. System jet legalny, ale jeśli ulegnie uszkodzeniu i spróbujemy zainstalować go na nowo, klucz zostaje odrzucony. W Microsofcie jedyne co usłyszymy, to informacja, że musimy teraz kupić nową licencję - a jakże, retail.

 

4. Handlem sprzętem poleasingowym zajmują się podmioty, które z tego żyją. Ceny takiego sprzętu są wyśrubowane do granicy opłacalności (o czym pisałem w podlinkowanym temacie). Taki sam sprzęt można kupić o wiele taniej od osoby, która zwyczajnie chce go zmienić na inny i dlatego sprzedaje. Często to jest pół ceny u handlarza, a nierzadko jeszcze taniej. Wystarczy poświęcić trochę czasu na poszukanie.

 

Wiele osób, które biorą sprzęt w leasing i z góry zakładają, że go oddadzą, nie dbają o niego. Nie sposób nie dostrzec analogii do poleasingowych samochodów. Komputery poleasingowe są często podobnie zajechane (dyski, nagrywarki, SSD, baterie padają na drugi dzień lub wkrótce po ,,gwarancji"), po upadkach, z różnymi wadami ukrytymi. Pękła obudowa w laptopie? Nie ma problemu, wymienimy na tą z tego zalanego i jakiś jeleń się skusi. Często jedno urządzenie jest składane z kilku, z części dosłownie wziętych ze śmietnika. Nie przeczę, że czasem możemy też trafić na dobry egzemplarz, który będzie służył nam bezawaryjnie. Ale gros sprzętu poleasingowego to jest po prostu wypicowany chłam. I za ten chłam sprzedawca żąda niewspółmiernie gruby hajs!

W dniu 24.01.2021 o 14:11, Krzychu58 napisał:

Pan Microsofter zakłada, ze ten Windows XP jest zainstalowany na jakimś super nowym egzemplarzu... 

Nic podobnego.

W dniu 24.01.2021 o 14:11, Krzychu58 napisał:

Możesz kupić nową licencję 10 z linku Micorsoftu legalnie (Super!) ale nie masz pewności, czy na twoim komputerze ruszy [...]
Z dużym prawdopodobieństwem skończy się zakupem dodatkowo nowego sprzętu.

Naprawdę? Naprawdę tak twierdzisz??? Głupota miesiąca twoja. Najpierw sprawdza się, a dopiero potem kupuje licencję.

W dniu 24.01.2021 o 14:11, Krzychu58 napisał:

jak długo ten komputer będzie jeszcze działał

 

W dniu 24.01.2021 o 14:11, Krzychu58 napisał:

Najlepszy sprzęt ma swoją trwałość i kiedyś się psuje

A no właśnie. Dlatego w dalszej perspektywie, licencja retail wcale nie jest taka droga. Nie leci do śmietnika razem ze sprzętem. A najważniejsze, to podjąć mądrą decyzję, gdzie kupić sprzęt. Powyższe posty pisałem z komputera, który mam prawie 20 lat. Cały czas działa i ma się dobrze (musiałem wymieniać jedynie zasilacz). Tylko że to markowy sprzęt, a przede wszystkim, nie kupiłem go od handlarzyny.

 

Mam nadzieję, że zrozumieliśmy się, bo z mojej strony to wszystko. Powodzenia w zakupach.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

no co chcesz.. Chcesz używać =płać... taka kolej rzeczy, większość działa, ale ie wszystko. MS z czegoś musi żyć, to licencję owe muszą być. Mi najbardziej przeszkadza brak Flasha, bo się dopiero okazało ile programów było na nim opartych np. program do drukarki. Mi tu wszystkko chodzi. Teamsa możesz spróbować zainstalować starszą wersję. tylko nie z jakiś podejrzanych źródeł

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.03.2021 o 20:01, Igle napisał:

No w tej chwili pytam głównie o html5 czyli streamy, filmy na portalach itp.

 

Różnie, nie ma reguły z przegladarek sprawdzało się chrome 36, ale czy wszystko ruszy nie obiecam . W sumie teraz używam z przymusu win 7 pro wszystko działa. Yeamsa nie uzywam, ale chrome dziala i zoom tez google meet przz przrgladarke to samo discord. Pojawiaja sie problemy z certyfikatsmi czyli przez https niektore strony pojawiaja się jako niezabezpieczone i trzeba kliknac.  przejdz dalej itp. antywirusa nie moge zainstalować, ale to chyba pytanie do dzialu win 7?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...