Skocz do zawartości

Nie mogę połączyć się z Internetem - problem z kartą sieciową


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od znajomego stary komputer COMPAQ (zapewne pamiętacie te stare, odwrócone na płasko, odziane zółtawym plastykiem, małe obudowy) z Intel Pentium III 730MHz i 256Mb RAMu na pokładzie. Na komputerze zainstalowany jest XP z SP2. Wszystko działa i tylko z internetem nie mogę się połączyć. W Menadżerze urządzeń przy "Karty sieciowe" widać "Intel® PRO/100 VM Network Connection" z wykrzyknikiem w żółtym kółeczku czyli komputer widzi karte ale coś z nią nie tak. Kiedy klikne PPM i -> Właściwości w "Status" mam że "System Windows nie może załadować sterownika. Sterownik może być uszkodzony lub nie zainstalowany."

 

Ok, myśle sobie, ściągnę ze strony Intela i zainstaluje. Wyszukuje odpowiedni sterownik (w tym przypadku TEN i ściągam. Gdzieś przy 75% instalacji wyskakuje mi komunikat "Cannot install drivers. no intel r adapters are present in this computer®". Co jeszcze zauważyłem to to kiedy odpalam internet explorer to jako stronę domową miał ustawione "res://C:\Windows\system32\shdoclc.dll/dnserror.htm" (zmieniłem na moje standardowe Google).

 

Czy myślicie że coś nie tak z IP jest?

Jakie logi mam przygotować w takim wypadku?

 

Komputer się łączy się za pomocą kabla LAN (stary model - nie ma sieciówki) z routerem który jest podłączony do stałego łącza.

 

Proszę o wskazówki jak wybrnąć z tej sytuacji :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak rozumiem chodzi o zintegrowana kartę sieciową? Masz możliwość włożenia tam karty na PCI? To chyba byłoby najprostsze rozwiązanie. :rolleyes: Sterownik raczej nie ma nic do IP. Możliwe, że karta sieciowa padła. Spróbuj też wcześniej zaktualizować sterowniki do chipsetu płyty głównej, albo jakiś starszy sterownik do karty sieciowej zainstaluj.

Odnośnik do komentarza

Tak, karta sieciowa jest zintegrowana.

To są wejścia jakie posiada ta płyta główna

dsc02928.th.jpg

 

Nie wiem który to rodzaj wejść, całe szczęście że zawsze mogę kupić dodatkową kartę i będzie po problemie. Jednak narazie chciałbym sprawdzić co jest z tą zintegrowaną.

 

Jak sprawdzić co to za płyta główna żeby znaleźć sterowniki do jej chipsetu? Bo na płycie nie mogę znaleźć żadnego logo/napisu mówiącego mi o modelu..

 

P.S. Log załączony :)

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...