Skocz do zawartości

IE9 - Netiaonline i problemy


Rekomendowane odpowiedzi

System jak w stopce. IE9 RC od 14.02.2011. Może tu jest problem ale wątpię bo na IE9 Beta od paru miesięcy bez problemu pobierałem te dane i takich efektów nie miałem.

 

Wydaje mi się, że w ostatnim miesiącu zmienili wygląd strony ale nie dam sobie uciąć.

Loguję się na tej stronie, próbuję pobrać obraz faktury i kiszka.

Dodatkowo po wylogowaniu i zmianie strony np. na fixitpc.pl mam taki kwiatek:

 

 

Niby mogę przeglądać stronę i posty ale już edycja jest niemożliwa i ciągle mam powyższy obrazek mimo odświeżenia strony.

Czy to może być problem z ich stroną? Na chatcie z konsultantem otrzymałem poradę - proszę sprawdzić swój komputer - cokolwiek miałoby to znaczyć.

 

Logowanie na innych podobnych stronach (pioneer, aviwa, cyfraplus itp) nie powoduje takich efektów.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie używam FF. Poczekam do 14.03.

Jak pisałem wyżej problem jest od (w trakcie miesiąca). Na IE9 Beta nie było problemów. Zmienili w tym czasie widok strony - ale co w tym temacie tego nie wiem.

Nigdy nie miałem takiego efektu, że w zakładce wisi poprzednia strona. Tak jest tylko w przypadku netiaonline. Na innych stronach z tą samą przeglądarką jest OK.

Odświżenie (F5) niczego nie zmienia. Nadal w zakładce jest Netia a treść strony to fixitpc. Normalne czary.

 

Co może powodować taki efekt?

 

EDYTA

 

Wczoraj na Chatcie poradziłem konsultantowi sprawdzenie tej strony.

Dzisiaj o 21:30 efekt występował. W tej chwili sprawdziłem ponownie i już znikł ale nadal nie mogę pobrać obrazu faktury.

Znaczy wciskają mi kit i problem jest po ich stronie.

 

Pytanie:

 

Co mogło powodować taki efekt - to tak na przyszłość aby najmądrzejsi konsultanci nie próbowali ze mnie robić idioty?

 

EDYTA2

 

22:35 Problem ponownie aktualny. Znaczy coś rzeźbią.

W nagłówku strony fixitpc mam netiaonline.

 

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem wersję finalną IE9.

Problem dla tej strony powtarza się zarówno dla wersji x86 jak i x64. Również w trybie zgodności.

 

Tak jak pisałem wyżej w międzyczasie zmieniła się ich strona.

Wydaje mi się, że powinienem to zgłosić do Netii. Proszę tylko o potwierdzenie.

 

Najbardziej dziwią mnie te efekty na obrazkach w postach powyżej.

Czy ktoś mógłby mnie trochę naprowadzić co może być ich przyczyną - chcę to podać w zgłoszeniu.

Odnośnik do komentarza

Zgaduję, nie mam możliwości sprawdzenia tego: Netia prawdopodobnie wykorzystuje zmienianie tytułu okna przy pomocy JavaScript lub innych podobnych technologii i popełnili jakiś błąd (ewt. bug jest w IE). Nie sprawdzę tego, gdyż IE9 zaraz po zainstalowaniu u mnie robi to, co owej przeglądarce przystało - zawiesza się po kilku sekundach. Powodem jest pasek Binga.

 

Problem oczywiście do zgłoszenia Netii.

 

//EDIT

 

Nie mam tego problemu w IE9, natomiast nie posiadam tam konta.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Problem zgłoszony do Netii i nadal aktualny - IE9.

 

Ale zauważyłem pewne prawidłowości i mam pytanie co może być przyczyną?

 

1. Próba logowania na konto z wyłączonym Adobe Schockwave Flash Object udaje się lecz mimo https znika symbol kłódki. Brak możliwości pobrania obrazu faktury.

2. J.w. lecz z włączonym ASFO trwa baaaardzo długo i mimo pojawienia się ekranu kółko odświeżania strony cały czas jest aktywne.

3. Jeżeli nawet jestem na swoim koncie to w zależności od wybranej opcji Menu kłódka pojawia się lub znika - w opcji Faktury zawsze znika i mam komunikat, że wyświetlana jest tylko bezpieczna zawartość.

4. Pomijam już błędne informacje o certyfikacie (dwa różne) - info na stronie i info z kłódki (jeżeli już jest dostępna).

 

EDYTA

A to jest z Lisa4:

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Niestety temat nadal aktualny.

Odpowiedź po monicie:

 

Odpowiadając na temat serwisu Netia Online informuje, że nieprawidłowość po stronie przeglądarki IE9 i występuje przy pobieraniu plików ze stron dostępnych przez SSL.

Rozwiązanie: należy wyłączyć w ustawieniach przeglądarki opcję "Nie zapisuj zaszyfrowanych stron na dysku" (można ją znaleźć w opcjach internetowych, zakładka "zaawansowane").

Po wyłączeniu opcji przeglądarka będzie w stanie pobierać pliki ze stron dostępnych przez połączenie szyfrowane

 

Dodatkowo przysłano zrzut ekranu certyfikatu bezpieczeństwa wystawiony przez RapidSSL CA.

 

Problemy jak w poście wyżej.

O co tu chodzi? I jak to należy rozumieć?

 

Ewentualnie pytanie jest takie? Co i jak sprawdzić na tej stronie aby nie odbijano piłeczki?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...