Skocz do zawartości

Przeglądarki nie ładują/otwierają części stron - spowolniony Internet


bliciu87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem iż od pewnego czasu przeglądarki internetowe, których używałem (Firefox, Opera, Internet Explorer), nie ładują mi części stron internetowych. Przeważnie strona zaczyna się ładować, pojawia się biały ekran i tyle. Niekiedy ładuje się tekst bez obrazków, w miejscu których widzę białe prostokąty. Wina nie leży po stronie dostawcy internetu gdyż na innych komputerach w domu jest wszystko ok.

 

Posiadam system 64-bitowy. Poniżej wklejam logi z OTL oraz log z Security Check:

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.9

Windows 7 (UAC is enabled)

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Adobe Flash Player 10.0.45.2

Adobe Reader X (10.0.1) - Polish

Mozilla Firefox (3.6.3)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

``````````End of Log````````````

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Widzę próbę uruchomienia ComboFix. Nie tędy droga. W podanych tu raportach nie widzę podstaw do szukania infekcji, aczkolwiek nie odbyła się tu żadna weryfikacja pod kątem rootkitów.

 

 

Mam taki problem iż od pewnego czasu przeglądarki internetowe, których używałem, nie ładują mi części stron internetowych. Przeważnie strona zaczyna się ładować, pojawia się biały ekran i tyle. Niekiedy ładuje się tekst bez obrazków, w miejscu których widzę białe prostokąty. Wina nie leży po stronie dostawcy internetu gdyż na innych komputerach w domu jest wszystko ok.

 

Silny podejrzany z raportu = ESET Smart Security. Proszę przetestuj jak działa sieć, jeśli zostaną wyłączone wszystkie osłony ESET. Nie jest jednak możliwe wyłączenie całkowite ESET, taki nie budzący wątpliwości test tylko przez pełną deinstalację. Zresztą ten ESET i tak nie wygląda na najnowszy, datowanie sterowników na połówkę 2009 (nie mylić z aktualizacją baz antywirusowych), co jest wcześniejszą datą niż oficjalny release Windows 7.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem uruchomić combofixa, gdyż z dobre 3 lata temu miałem podobny problem i on pomół mi go rozwiązać. Nic jednak z tego nie wyszło. Posiadam na dysku instalkę z tamtego okresu i wystapił jakiś błąd podczas uruchamiania go pod win. 7.

 

Eset wywalony ale niestety żadnej poprawy nie widać. Masz jakieś inne propozycje????

 

z góry dziękuję za szybką odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Posiadam na dysku instalkę z tamtego okresu i wystapił jakiś błąd podczas uruchamiania go pod win. 7.

 

Nic dziwnego. "Sprzed trzech lat" = to byłaby katastrofa. Na szczęście ComboFix wygasa po 10 dniach.

 

 

Eset wywalony ale niestety żadnej poprawy nie widać. Masz jakieś inne propozycje????

 

ESET wywalony w jaki sposób? Pokaż nowy log z OTL, który ma poświadczać zmiany. Poza tym, wejdź do Panelu sterowania > Sieć i internet > Centrum sieci i udostępniania > Zmień ustawienia karty sieciowej > z prawokliku wywołaj Właściwości danego połączenia i sprawdź czy w używanych komponentach nie stoi żaden filtr ESET.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

TDSS nic nie znalazł.

 

Załączam log z net-loga.

 

Dzisiaj jeszcze dla pewności sprawdziłem pozostałe stanowsika w domu. Na wszystkich innych komputerach internet chodzi normalnie. Jednak po podłączeniu mojego laptopa pod dane stanowisko wszystko się chrzani. Wynika z tego iż wina musi leżeć po stronie mojego laptopa. Dodam jeszcze, że jakiś czas temu wszystko działało poprawnie :(

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo

 

adres sieciowy - nieobecna

bufor odbioru - 512

bufor transmisji - 128

large send offload (IPv4) - włączone

moderacja przerwania - włączone

priorytet i VLAN - włączony priorytet i VLAN

ramka jumbo - wyłączone

sterowanie przepływem - włączone

suma kontrolna bez obciążenia IPv4 - włączone Rx i Tx

suma kontrolna bez obciążenia TCP (IPv4) - włączone Rx i Tx

suma kontrolna bez obciążęnia UDP (IPv4) - włączone Rx i Tx

szybkość i dupleks - automatyczne negocjacje

wake on magic packet - włączone

wake on pattern match - włączone

wol i szybkość zamykania łącza - najpierw 10 Mbps

zamknięcie wybudzanie przy uaktywnieniu sieci - włączone

Odnośnik do komentarza

Jesteś w stanie zmienić na większą liczbę?

 

 

Ustaw na 10 Mbps, jeśli możliwe.

Jakie masz możliwości innych ustawień?

 

bufor transmisji - nie mogę dać więcej niż 128

w szybkości i duplexie moge wybrać - 1.0 Gbps full duplex

10 Mbps full duplex

10 Mbps half duplex

100 Mbps full duplex

100 Mbps half duplex

Odnośnik do komentarza

Niestety brak dostępu. Router był mojego starszego brata o obecnie dla mnie jest on niedostepny. Ja na studiach nie wnikałem w to jak on pracuje i cały sprzęt przejął młodszy brat. Jednak on nic nie wie na ten temat. Tak jak pisałem. U niego na komputerze wszystko śmiga. Po podłączeniu mojego laptopa pod jego kabel jest kicha ;/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...