Skocz do zawartości

Najlepsze kodeki audio/video


Przemo15PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem nowego laptopa i wgrałem do niego Windows XP Professional SP3. Wszystkie sterowniki mam już zainstalowane, zostaje mi tylko wybór kodeków audio/video, żeby był obraz i dźwięk w filmach. Myślałem nad K-Lite Codec Pack Standard. Znacie jakieś inne dobre kodeki, żeby nie zamulały pracy systemu i nie wchodziły z nim w różne konflikty? Mają być w miarę lekkie dla systemu... Jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z własnego doświadczenia mogę polecić K-Lite Mega Codec Pack, chociaż wiem, że wiele osób się ze mną nie zgodzi. Korzystam z niego od kilku lat i nigdy nie miałem większych problemów, paczka zawiera praktycznie wszystko. Ręczne skombinowanie tego trwałoby stanowczo za długo.

 

Jeszcze zobacz to (zdecydowanie lżejsze): http://www.cccp-project.net/

Odnośnik do komentarza
Niech zgadnę... tylko i wyłącznie IE6

A właśnie nie... zależnie od komputera albo IE8 albo Firefox. Obecnie urzędy przechodzą na Windows 7, a pakietami biurowymi są OpenOffice - to jest na desktopach pracowników. Terminale idą sukcesywnie na śmietnik właśnie w związku z wprowadzeniem nowego Poltaksu.

Każdy pracownik ma dostęp do serwera aplikacji biurowych i aplikacji podatkowych, z którymi łączy się za pomocą pulpitu zdalnego. Każdy ma na serwerze swoje konto. System to oczywiście Windows XP.

Serwery są pod kontrolą systemu Linux.

 

Zabezpieczenia są dość absurdalne... wyłączone są wszelkie USB, napędy. Wszelkie aplikacje na których się pracuje są na serwerach zewnętrznych, żeby nie wyprowadzić danych. Każdy pracownik, musi wymyślić sobie 3 różne hasła. Po jednym do Poltaksu, do logowania na serwer i do uruchomienia aplikacji podatkowych. Hasło musi sie składać z minimum 8 znaków, posiadać duże, małe litery, liczby i znaki specjalne. Hasła zmienia się co 2 tygodnie i każde nowe hasło musi być inne od poprzedniego. Haseł nie można nigdzie zapisywać. Po każdorazowym braku aktywności ze strony użytkownika, dłuższym niż 3 lub 5 minut, jest on wylogowywany z serwera lub aplikacji. Praca dzięki temu jest jakąś masakrą. Ciągłe logowania, ciągłe zapamiętywanie tych haseł... Nie dość, że wpływa to na wydajnośc pracy, to jeszcze na... bezpieczeństwo. Bo każdy wymyśla durne hasła typu "dAwid123!@#" i zapisuje je gdzieś na kartkach (bo kto by to spamiętał).

 

Przy okazji - Panie Krysie z pasjansami to fikcja literacka. Systemy na desktopach są okrojone ze wszystkiego i z minimalnymi uprawnieniami. Nawet zegarka sobie nie można ustawić, dzięki czemu kiedyś na moim kompie spieszył się 40 minut ;)

Odnośnik do komentarza

"Przy okazji - Panie Krysie z pasjansami to fikcja literacka. Systemy na desktopach są okrojone ze wszystkiego i z minimalnymi uprawnieniami." Uprawnienia są od tego, żeby je obchodzić (pozdrawiam firmowego informatyka)- ciągłe batalie- znalazłem sposób- blokada- nowy sposób- blokada, zawsze 1:0 dla mnie :D Z grami prawda ale są gry online, flashowe. I teraz to jest pasjansem.

Odnośnik do komentarza
Z grami prawda ale są gry online, flashowe.

Pudło. Serwer aplikacji biurowych, jedyny który umożliwia przeglądanie zasobów sieciowych (z desktopów się nie da) nie ma zainstalowanego Flasha. Dotychczas nie miał nawet Javy, ale wymagania Poltax 2 zmusiły do jej instalacji.

Co więcej, większość popularnych serwisów jest zablokowana, a próby wejścia monitorowane i logowane. Nie da się korzystać m.in. z FB, NK - czyli kolejnych dwóch portali, na których podobno bez przerwy siedzą Panie Krysie ;) Nawet Imageshack jest zablokowany, przez co nie widać połowy obrazków w sieci.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...