Skocz do zawartości

Maksymalizacja okien narzędzi administracyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

System jak w stopce.

Okresowo kontroluję co się dzieje w usługach, zdarzeniach i innych elementach Narzędzi administracyjnych - szczególnie po aktualizacjach programów.

Oczywiście zawsze tam są niespodzianki (updatery i inne takie).

 

Problem polega na tym, że nie potrafię uzyskać efektu maksymalizacji okna po jego otwarciu lub efektu ostatniego wymiaru okna.

Zawsze zajmuje to u mnie około 1/5 ekranu z kolumnami o szerokości pokazującej tylko pierwsze litery lub kawałki wyrazu.

Jest to umęczliwe (powiększanie lub maksymalizacja okna a następnie poszerzanie kolumn).

 

Próbowałem różne kombinacje - utworzony układ + zamknij; maksymalizacja + zamknij lub X. Kicha.

Jedynie czasem zarządzanie komputerem wyświetla się w wersji zmaksymalizowanej.

 

Czy jest na to jakaś skuteczna metoda?

 

Tak to wygląda:

 

Okno.JPG

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wreszcie mam chwilę by się tym zająć (wiaterek w pracy załatwił mi 1 km kabla ziemnego 15 kV - zwarcie od linii napowietrznej. To tak dla uświadomienia jakie mogą być niespodzianki.)

 

@izaw

Na W7 x64 to nie działa o czym zresztą pisze TU @picasso.

Działa tylko po utworzeniu nowej przystawki z inną nazwą w tej samej lokalizacji.

 

Zanim zacznę działania proszę o potwierdzenie, że podana w powyższym linku metoda jest jedyną możliwą.

Wolałbym nie mieszać zbytnio w systemie tworząc zdublowane przystawki.

 

Trochę mnie dziwi brak takich możliwości modyfikacji wyglądu okna w nowej wersji systemu.

Przecież można było to umożliwić dla odpowiedniego poziomu użytkownika.

A tak wygląda to jak archaizm bo wymiar okna pozostał jako spadek po okresie gdzie standardem były małe monitory.

 

EDYTA

 

Wydaje mi się, że jest to możliwe po zmianie we właściwościach w zakładce Zabezpieczenia. I chyba wiem co. Oczywiście tylko na czas zapisania zmian.

Potem przywrócenie ustawień domyślnych.

 

Jeśli dobrze myślę proszę o info na PW co powinienem zmienić na ten moment (jestem świadom, że takie info nie powinno być publiczne z powodu ryzyka zastosowania przez nieświadomych userów).

 

Utworzyłem kopię przystawki z opcją "Kopiuj prawa NTFS" i tylko na niej chcę ewentualnie eksperymentować (zaznaczona ramką).

Ale narazie moje eksperymenty kończą się niepowodzeniem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Zanim zacznę działania proszę o potwierdzenie, że podana w powyższym linku metoda jest jedyną możliwą.

Wolałbym nie mieszać zbytnio w systemie tworząc zdublowane przystawki.

 

nie wiem czy jedyna, ale na pewno nic nie namieszasz.

 

Przecież można było to umożliwić dla odpowiedniego poziomu użytkownika.

A tak wygląda to jak archaizm bo wymiar okna pozostał jako spadek po okresie gdzie standardem były małe monitory.

 

Czy po ustawieniu przystawki i określeniu wymiarów okna dajesz opcje Zapisz?

Odnośnik do komentarza
Czy po ustawieniu przystawki i określeniu wymiarów okna dajesz opcje Zapisz?

 

Domyślam się, że piszesz o sytuacji po utworzeniu kopii przystawki.

W tym momencie to działa. A mnie chodzi o systemową. Tam ta opcja jest niedostępna.

Mam podejrzenia, że pojawią się dodatkowe (zdublowane) procesy a tego chcę uniknąć.

 

EDYTA

 

Poszukuję rozwiązania innego niż porada typu: "Potłucz Pan termometr to nie będziesz miał temperatury".

Zakładam, że to nie jest możliwe do wykonania. Ale czekam na potwierdzenie.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
W tym momencie to działa. A mnie chodzi o systemową.

nie ma

Mam podejrzenia, że pojawią się dodatkowe (zdublowane) procesy a tego chcę uniknąć.

masz złe podejrzenia

 

Poszukuję rozwiązania innego niż porada typu: "Potłucz Pan termometr to nie będziesz miał temperatury".

Zakładam, że to nie jest możliwe do wykonania. Ale czekam na potwierdzenie.

czekaj na potwierdzenie, może się doczekasz

Odnośnik do komentarza

W tym szaleństwie jest metoda.

 

Można zmienić zawartość pliku services.msc i wymusić na nim automatyczne maksymalizowanie się zaraz po uruchomieniu. Niestety jest to złamanie zasad użytkowania Windowsa, ale ponieważ spotkałem się z instrukcjami wprowadzania podobnych zmian w Internet Explorerze opublikowanymi gdzieś przez Microsoft MVP (oczywiście z zastrzeżeniem łamania licencji), pozwolę sobie opisać analogiczne rozwiązanie. Niestety, zmianę trzeba powtórzyć na każdym pliku .msc, który ma być maksymalizowany po uruchomieniu, czyli secpol.msc, lusrmgr.msc, diskmgmt.msc, gpedit.msc itd. Metodę sprawdzałem na Windows Vista Ultimate x86 SP2 PL i Windows 7 HP x64 PL, żadnych skutków ubocznych nie zauważyłem, co nie znaczy, że nie mogą kiedyś w przyszłości wystąpić. Tyle tytułem wstępu.

 

Potrzebujemy jakiegoś prostego edytora tekstowego bez formatowania (tak więc Word odpada) lub edytora hex; może być systemowy Notatnik, ja wykonywałem to przy pomocy Notepad++, który bardzo polecam jako zamiennik do windowsowego Notepada.

 

Należy skopiować plik services.msc (bądź inny wybrany do tego działania) z katalogu C:\Windows\system32 (korzystając ze zmiennych środowiskowych: %SystemRoot%\system32) i otworzyć go wybranym edytorem.

 

W piątej linii znajduje się zapis

 

services1.png

 

Jest to instrukcja odpowiadająca za wyświetlenie okna (dodatkowe materiały: KLIK).

 

Należy zmienić SW_SHOWNORMAL na SW_SHOWMAXIMIZED

 

services2.png

 

Następnie zapisać zmiany i przenieść (według instrukcji: KLIK) plik do C:\Windows\system32. Przypominam o zapisaniu, na wszelki wypadek, kopii niemodyfikowanego pliku.

Odnośnik do komentarza

Dawid wielkie dzięki, działa wyśmienicie, od dłuższego czasu myślałem czy właśnie możliwa jest taka modyfikacja przystawek by otwierały się zmaksymalizowane i udało się :thumbsup:, potwierdzam to także jako posiadacz XP i tu też działa. Hmm, a mógłbyś może mi jeszcze obiaśnić jakiej zmiany dokonać by po kliknięciu na ikonę Mój Komputer uruchamiało się okno explorera ale z drzewkiem po lewej stronie,teraz muszę ciągle naciskać na pasku Foldery by drzewko się pokazało, z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza

Zaznaczam, że chodzi o W7 x64 Pro.

 

Jestem świadom tego, że jak pisał @Dawid jest tu temat złamania licencji (ale czy tak straszny?).

 

Dzięki @Izaw za naprowadzenie na kierunek kombinacji (dużo pomogło ale nie do końca).

Porada zacytowana przez @Belfegora chyba robi protezę i jest trochę niewygodna (czytaj niżej - bo w różnych miejscach będzie różnie).

Porada @Dawida jest dobra ale ja szukam czegoś lepszego (brak konfiguracji kolumn).

Mam w Menu ustawione Pokaż narzędzia administracyjne - Wyświetl w Menu Programy i w Menu Start. Dodatkowo ten zestaw występuje w Panelu sterowania.

 

Eksperymenty (Ufff) doprowadziły mnie do uzyskania takiego obrazka (celowo maciupki i nieczytelny):

 

 

 

Okno jest w pełnym wymiarze (1920x1165).

Kolumny ustawione wg potrzeb.

Zmiany w usługach (świadome dla testu) skutkują reakcją systemu!!!! (Właściciel .......TrustedInstaller).

Zmiany w usługach w oryginalnej przystawce działają identycznie.

Przystawka jest jeszcze w innym miejscu na dysku (E:\).

 

1. Proszę o ocenę czy dobrze kombinuję.

2. Proszę o poradę na PW w temacie poprawnego skopiowania tej przystawki do właściwego katalogu C:\Windows\System32\. Chyba wiem jak ale proszę o info.

3. Wiem, że powinienem zachować kopię oryginału.

4. Jeżeli uzyskam pełny efekt to czy mogę to opisać - tu prośba do Admina.

 

Myślę, że temat jest ciekawy i będzie pożyteczny dla innych.

 

Liczę bardzo na pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jestem świadom tego, że jak pisał @Dawid jest tu temat złamania licencji (ale czy tak straszny?).

Złamanie licencji nastąpi tylko w przypadku grzebania w kodzie, ja bym się tym nie przejmował. :)

 

1. Proszę o ocenę czy dobrze kombinuję.

Wygląda na to, że poprawnie, ale opis działań jest bardzo skrótowy.

 

2. Proszę o poradę na PW w temacie poprawnego skopiowania tej przystawki do właściwego katalogu C:\Windows\System32\. Chyba wiem jak ale proszę o info.

Pozwolę sobie odpowiedzieć tutaj. Forum jest z założenia dostępne dla wszystkich, wszystkie porady mogą być publikowane, jeśli nie ma ku temu znaczących przeciwwskazań (co wyklucza pseudo-techniczne teksty z grupy "Jak się włamać do komputera kolegi?" Jeśli znasz się na tym - poradzisz sobie. Jeśli się na tym nie znasz - poszukaj, poczytaj, kiedyś się dowiesz.) Działania niosące potencjalne ryzyko, którym przyświecają dobre intencje oczywiście mogą mieć miejsce. Nie ma co popadać w skrajności i nie publikować trudniejszych instrukcji, bo ktoś może sobie coś zrobić. Wystarczy stosowne ostrzeżenie.

 

Czy opis, przykładowo, Konsoli odzyskiwania Windows 2000/XP/2003 nie jest niebezpieczny przy niewłaściwym zastosowaniu? Oczywiście, że jest. Ale poprawnie zinterpretowany i zastosowany może przynieść wymierne korzyści. Podobnie jest w tym przypadku.

 

Wystarczy podmiana pliku według metody 1. z tego tekstu: KLIK.

 

4. Jeżeli uzyskam pełny efekt to czy mogę to opisać - tu prośba do Admina.

I po raz kolejny pozwolę sobie odpowiedzieć na postawie obserwacji działalności forum i mojego skromnego w nim udziału. Oczywiście, instrukcja może być opublikowana, chociażby ponieważ:

 

Myślę, że temat jest ciekawy i będzie pożyteczny dla innych.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...