Skocz do zawartości

Problem z wczytywaniem stron www


rokkodecor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczytuje mi bardzo długo strony. Wykonałem czyszczenia rejestrów, oczyściłem pamięć cache wszystko co się dało. Komputer chodzi jak nigdy dotąd internet także mam 2 MB neostradę (innej opcji nie mam) działa od lat bez zastrzeżeń. Od kilku dni zaczął się mulić strasznie internet na stronkach. Nadmieniam, że próbowałem ściągać i idzie na maksa ale stron niestety wszystkich nie wypala jak wypalał. Np. allegro mam informację od administratora, że jest ok a ja czekam kilka minut żeby się zalogować nigdy tego nie miałem czy też inne strony z logowaniami. NIe wiem co mam zrobić bardzo proszę o pomoc. AA jakieś kilka dni temu miałem qooqlle w kompie ale to usunąłem dzięki temu forum poprzez porady udzielane innym. To chyba właśnie opóźnione wczytywanie stron nastąpiło po pojawianiu się tego qooqlle i wypalało jakieś cooliris. Nie bardzo wiem co to jest. Jeśli problem jest idiotyczny dla innych to z góry przepraszam ale ja mam problem poważny. POMOCY Zauważyłem, że na stronie forum też mieli a pliki tekstowe poniżej to z 2 minuty wrzucało jeden.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie dałeś obowiązkowego loga z Gmer więc dobrze będzie jak uzupełnisz. W tych logach nie widać czynnej infekcji. Do usunięcia jedynie drobne szczątki.

 

1. Odinstaluj Spybota, to pierwszy podejrzany w kwestii wczytywania stron www. To program w dzisiejszych czasach już kompletnie nieużyteczny więc nie masz czego żałować i niepotrzebnie go trzymasz. Odinstaluj też Bonjour aby pozbyć się filtrowania w Winsock:

 

O10 - NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000004 [] - C:\Program Files\Bonjour\mdnsNSP.dll (Apple Computer, Inc.)

 

2. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
[2010-12-29 21:32:03 | 000,000,000 | ---D | M] (uTorrentBar Community Toolbar) -- C:\Documents and Settings\admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\8rze5jun.default\extensions\{bf7380fa-e3b4-4db2-af3e-9d8783a45bfc}
[2010-12-29 21:32:01 | 000,000,000 | ---D | M] (Conduit Engine) -- C:\Documents and Settings\admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\8rze5jun.default\extensions\engine@conduit.com
[2010-12-23 17:03:32 | 000,000,863 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\8rze5jun.default\searchplugins\conduit.xml
[2011-01-21 21:25:56 | 000,001,860 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\8rze5jun.default\searchplugins\search.xml
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Możesz pokazać log powstały z usuwania.

 

3. Zaktualizuj oprogramowanie:

 

Internet Explorer (Version = 7.0.5730.13)

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216012FF}" = Java 6 Update 17

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A81200000003}" = Adobe Reader 8 - Polish

 

Internet Explorer 8 / Java 6 Update 23 / Adobe Reader X

 

 

Po tych czynnościach daj znać jaki rezultat.

 

 

Odnośnik do komentarza

Witam

Dzięki za odpowiedź. Usunąłem ten Bonjour ale programem nie dał się inaczej jakiś killbox i poszedł.

Instaluję aktualizację. I zrobiłem Loga z Gmer załączam go. Zaraz zrobię OTL tylko aktualizuje mi explorera

NIe mogę wrzucić pliku bo wyskakuje że nie mam uprawnień

poniżej treść loga

 

 

GMER 1.0.15.15530 - http://www.gmer.net

Rootkit scan 2011-01-24 23:22:56

Windows 5.1.2600 Dodatek Service Pack 3 Harddisk0\DR0 -> \Device\Ide\IdeDeviceP0T0L0-3 ST3250620NS rev.3.AEG

Running: 84p9yiuw.exe; Driver: C:\DOCUME~1\admin\USTAWI~1\Temp\aftdqpog.sys

 

 

---- System - GMER 1.0.15 ----

 

SSDT 89D57C90 ZwAssignProcessToJobObject

SSDT 89D58200 ZwDebugActiveProcess

SSDT 89D582F0 ZwDuplicateObject

SSDT 89D57590 ZwOpenProcess

SSDT 89D57800 ZwOpenThread

SSDT 89D57FD0 ZwProtectVirtualMemory

SSDT 89D580E0 ZwQueueApcThread

SSDT 89D57EC0 ZwSetContextThread

SSDT 89D57D90 ZwSetInformationThread

SSDT 89D54DA0 ZwSetSecurityObject

SSDT 89D57B90 ZwSuspendProcess

SSDT 89D57A80 ZwSuspendThread

SSDT 89D576E0 ZwTerminateProcess

SSDT 89D57A50 ZwTerminateThread

SSDT 89D586D0 ZwWriteVirtualMemory

 

---- Kernel code sections - GMER 1.0.15 ----

 

.text C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\nv4_mini.sys section is writeable [0xB8D90380, 0x2FF527, 0xE8000020]

.text C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\atksgt.sys section is writeable [0xB3CD1300, 0x3AE88, 0xE8000020]

.text C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\lirsgt.sys section is writeable [0xBA390300, 0x1B7E, 0xE8000020]

 

---- User code sections - GMER 1.0.15 ----

 

.text C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe[192] ntdll.dll!LdrLoadDll 7C9163C3 5 Bytes JMP 004013F0 C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe (Firefox/Mozilla Corporation)

.text C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe[1812] kernel32.dll!SetUnhandledExceptionFilter 7C84495D 4 Bytes [C2, 04, 00, 00]

 

---- Devices - GMER 1.0.15 ----

 

AttachedDevice \FileSystem\Ntfs \Ntfs eamon.sys (Amon monitor/ESET)

AttachedDevice \Driver\Tcpip \Device\Tcp epfwtdir.sys (ESET Antivirus Network Redirector/ESET)

 

---- EOF - GMER 1.0.15 ----

 

WRZUCAM OTL po wykonaniu skrypta

Jednak dalej muli wczytuje minutami np allegro hm na innym kompie w sieci chodzi dobrze a więc chyba jest coś problem z tym właśnie podejrzewam, że to przez ten qooqlle że coś się namieszało.

Już porobiłem aktualizację i lipa coś

01242011_234815 otl.txt

Odnośnik do komentarza
Usunąłem ten Bonjour ale programem nie dał się inaczej jakiś killbox i poszedł.

 

Tego się w taki sposób nie usuwa! To plik w łańcuchu Winsock i nie wolno go kasować na żywca nie wypinając w pierwszej kolejności z łańcucha. To może się skończyć trwałym odcięciem od sieci. Naprawiaj co nabroiłeś.

 

1. Start > Uruchom > regedit i skasuj klucz dostawcy Bonjour:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinSock2\Parameters\NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000004

 

Skoryguj liczbę dostawców w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinSock2\Parameters\NameSpace_Catalog5

 

Dwuklik w wartość Num_Catalog_Entries i zamień figurującą tam aktualnie liczbę 4 na 3.

 

2. Po tej operacji zresetuj system.

 

Wczytuje mi bardzo długo strony. (...) Jednak dalej muli wczytuje minutami np allegro hm na innym kompie w sieci chodzi dobrze a więc chyba jest coś problem z tym właśnie podejrzewam, że to przez ten qooqlle że coś się namieszało.

 

Jako główni podejrzani się nasuwają:

 

  • ESET NOD32 Antivirus. Akurat nie podejrzewałabym tu Spybota (niższy poziom ingerencji niż ESET), bo nie było modyfikacji pliku HOSTS, która zwykle stanowi problem.
  • uTorrent - Klienty torrent tworzą ogromną liczbę połączeń (nie chodzi o ilość pobierań) i skutkiem może być zatkanie innej komunikacji

Czyli sprawdzić jak chodzą strony w sytuacji: sam ESET bez uTorrent włączonego, sam uTorrent bez ESET włączonego, system całkowicie pozbawiony ESET. Zwracam też uwagę, że NOD nie jest najnowszy.

 

(...) i wypalało jakieś cooliris. Nie bardzo wiem co to jest

 

Nie rozumiem. Cooliris to rozszerzenie Firefox, jest u Ciebie zainstalowane (i musiałeś to zrobić ręcznie, względnie instalacja nieuważna w grupie innych rzeczy):

 

FF - prefs.js..extensions.enabledItems: piclens@cooliris.com:1.12.0.36949

Wyjaśnij o co Ci chodzi ....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam

Nod32 mam już jakiś czas - aktualizuje się zaraz będzie nowy bo licencja sie kończy. Ale z nim wcześniej chodziło ok. Na innych kompach w pracowni chodzi wszystko szybko a więc nie jest to łącze.

Miałem ten syf qooqlle i właśnie wtedy jak mi przekierowywało strony to ładowała się cooliris.

Hm nie wiem czy dam radę z tym co na żywca usunąłem ale postaram się. Nie mniej jednak i tak mnie dziwi to zachowanie nie wiem właśnie czy nie postawić na nowo systemu mam obraz dysku. Czy dalej walczyć ale nie wiem czy to nie walka z wiatrakami. Torrentyami nic nie ściągam wczuciłem żeby łącze sprawdzić ale też się nic nie działo jak był wcześniej a więc już zgłupiałem doszczętnie. Czy może jedna najlepsze rozwiązanie to stawiać od nowa system.

Czy coś poradzicie może totalną rewolucje i tak już nic się gorzej stać nie może. Najgorzej sprzedaż mamy przez net prawie w całości i to mulenie nie daje pracować

 

pozrawiam Artur

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie na wtrącenie się do tematu.

Kolejność czynności ma znaczenie:

 

Wykonaj z wiersza poleceń z uprawnieniami administratorskimi:

netsh int ipv4 reset C:\resetlog.txt

netsh int ipv6 reset

netsh winsock reset

netsh firewall reset

 

Uruchom ponownie komputer.

 

Załącz do posta C:\resetlog.txt

 

Teraz wykonaj log tym:

https://www.fixitpc.pl/topic/2394-diagnostyka-ogolny-raport-konfiguracji-sieci/

 

Od kilku dni zaczął się mulić strasznie internet na stronkach. Nadmieniam, że próbowałem ściągać i idzie na maksa ale stron niestety wszystkich nie wypala jak wypalał.

Silnie sugeruje problem z firewallem.

 

Przez co się łączysz z Internetem: modem, Liveboksa, jakiś własny router?

 

gdzie zmienić tą liczbę i gdzie tego szukać

Wyeksportuj z rejestru klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinSock2

Otwórz powstały plik notatnikiem (nie uruchamiaj go!) i skopiuj zawartość do posta.

Edytowane przez picasso
26.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...