Skocz do zawartości

Monitor CRT czy LCD ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To zależy do czego byłby mi potrzebny. Ja wybrałem LCD:

- mniejsze wymiary,

- mniejszy pobór prądu,

- lepszy kontrast,

- lepsza ostrość,

- lepsza geometria,

- mniejsza szkodliwość,

- panoramiczne proporcje.

Wady w postaci mniejszych kątów, szybkości reakcji (choć nie narzekam) czy bardziej zakłamanych kolorów jakoś zniosę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli komuś nie zależy na: prądzie (różnica w stosunku do LCD podświetlanych CFL to ok. 100w w przypadku LED jeszcze większa) zajmowanym miejscu, promieniowaniu, i np. dużo gra w CS'a itp. gierki, zajmuje się w miarę zawodowo grafiką, a ma ograniczony budżet to dlaczego nie. Sam uważam, że do domowych zastosowań na dzień dzisiejszy jego czas zupełnie minął.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy monitor LCD kupiłem w 2004 r., kiedy to była jeszcze stosunkowo nowa sprawa. Byłem z niego zadowolony - służył mi 5 lat, teraz już z niego nie korzystam, chociaż jest dalej sprawny. Powody są dwa: niska rozdzielczość (1024/768) oraz fakt, że mam lapka, który zastąpił bardzo wysłużony sprzęt ;)

 

Monitor CRT wybrałbym tylko w przypadku obróbki grafiki.

 

Pomyśleć, że kiedyś były tylko CRT-ki, które wyświetlały białe napisy na czarnym/niebieskim tle. To były czasy :D

Odnośnik do komentarza

W przypadku grafiki i ograniczonego budżetu, to faktycznie jedynym wyjściem jest CRT. Dobre monitory LCD to koszt minimum 2 000 zł.

 

Z innej beczki - te zakłamania LCD i ich niezdolność do wykorzystania w grafice to fakty nieco naciągane. Przy tych wszystkich ograniczeniach w stosowaniu kolorów, i tak koloruje się po tym co jest dane a nie po tym co się chce. Materiały od klienta = skopiowanie kodu koloru z tego co dali. A nawet jak już sa jakieś wymagania, to lekkie zmiany kolorystyki i tak są nie do wykrycia, biorąc pod uwagę złą kalibrację monitora, zakłamania drukarki, odbarwienia od papieru, kiepskiego światła itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli stawiasz na gry typu Counter-Strike/ Call of Duty typowe strzelanki przez sieć gdzie liczy się każdy ms reakcji to stawiałbym na CRT. Sam kupe lat grałem w Csa w różnych ligach i te monitory mają mniejsze opóźnienia, choć są bardzo proste. Do oglądania filmów się nie nadają . Gorsza jakość kolorów itp, brzydsze . Ogólnikowo jeśli potrzebny Ci monitor do wielu zadań chcesz,aby był wszechstronny do różnych zadań to kup LCD, do gier typowo FPS to CRT:)

Odnośnik do komentarza

Otóż, z cała powagą na jaka mnie stać stwierdzam - monitor jest gruby, ale ładny.

Pozdrawiam Wszystkich

Pełna zgoda,wygląda z przodu na gruby,jak ja,tył ma czarny,tak więc na czarnym biurku z czarną obudową komputera nieźle komponuje się.

Nie stawiałem na wygląd,lecz raczej cenę i jakość,bo wtedy budżet był ograniczony.A i okazja kupna też kusiła.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza

A ja do tej pory mam Eizo T565 o ile to coś komuś mówi -franca nie chce się zepsuć, a obraz jak na złość dalej dobry.. Jest pewna zaleta z posiadania monitora CRT -ostatnio dużo się mówi o trójwymiarowym oglądaniu, okularki 3D i te sprawy.. Jak na razie w tej kwestii LCD jest jeszcze do tyłu, a na dobrym CRT jest to możliwe.. Podobno są LCDki z dużą szybkością odświeżania, ale to jeszcze bardzo drogie modele..

Aby jednak uczciwie podejść do sprawy, to myślę, że kupowanie teraz CRT jest błądem oprócz kilku specyficznych zastosowań -tanie LCD z drugiej ręki można kupić od 150 do 300zł i prawie na jedno wyjdzie..

Odnośnik do komentarza

Niedawno wymieniłem nieco chyba starszą wersję bo 21" CRT Dell P1110 na 24" LCD (HP LP2475w > S-IPS, format 19:10) i nie narzekam. :) Te 21" calowe wykorzystywane były do dwumonitorowych stanowisk CAD-a 3D. Odkupiony został niegdyś w komplecie z używamym/wymienianym kompem od firmy... Miałem go kilka lat, ba nawet do dziś czeka na promocję = ZBIERAMY ELEKTROŚMIECI!... "Kolorystyka" tego monitora nie powala tak jak pobór prądu. Nie sądzę, żeby z wersją P1130 było pod tym względem inaczej. ;) Poza tym większy obszar roboczy monitorów LCD robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...