Skocz do zawartości

Konfiguracja połączeń bezprzewodowych na Windows XP


Grigory

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest taka ciągnę internet od znajomego, łącze się prze punkt dostępowy, u siebie mam kattę sieciową na usb TL-WN722N z anteną zabezpieczenie jest typu WPA2 personal, szyfrowanie AES. W win 7 udało mi się szybko skonfigurować połączenie, problem mam z xp na part D. W ustawieniach w aplikacji tplinka nie daje się odznaczyć\zatwierdzić połączenia klikając (ma to związek z zabezpieczeniem, chyba). Odznaczenie by to system konfigurował połączenie nic nie daje, we właściwościach połączenia sieciowego, zakładce sieci bezprzewodowej wprowadzam nazwę sieci, nie mam pozycji zabezpieczenia jest typu WPA2 personal, szyfrowania AES, po zatwierdzeniu nazwy sieci i otwarciu właściwości sieci już nie ma znika nazwa. Jak dobrze skonfigurować dobrze ustawienia xp dla tych zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kłopot miałem właśnie z tym określeniem sieci, jest w pewien sposób zabezpieczona że jej jakby nie widać i kłopot jest z połączeniem się. W 7 było łatwo w połączeniach sieciowych wpisałem nazwę sieci, w Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi>właściwości>połączenie, konieczne było zaznaczenie Połącz nawet jeśli nie emituje nazwy (SSID) i reszta się ustawiła.

W xp używałem tego (scren 3, widać że nie jest podświetlony przycisk Activate). gdy połapałem się to wpisałem nazwę sieci, w kolejnym z rzędu oknie i nazwa pojawiła się, dalej bez Activate, spisałem wszystkie właściwości z 7, zaznaczyłem by xp to konfigurował, odnalazłem parę ustawień (scren 6). Akcja była taka że co wpisałem nazwę sieci w okienku Dodaj sieć bezprzewodowa>OK, to potem nazwa ginęła i wpisywałem od nowa, poradziłem sobie z tym na pasku zadań siła sygnału pokazywała że połączenie jest, ale ikonka połączeń sieciowych była przekreślona, teraz kłopot jest taki, że sygnał jest ikonka połączeń ok ale coś z pakietami i internetu niet (scren 1)

 

Edit zdjęcia są za ciężki nazwa aplikacji do adaptera to Available infrastructure and Ad Hoc Networks

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...