Skocz do zawartości

Addict thing wirus, który zmienił mi pliki word, excel, jpg, pdf i inne


Rekomendowane odpowiedzi

Otworzyłam z maila załącznik w postaci worda, który to zainstalował mi coś takiego jak addict thing i pozmieniało mi to wszystkie pliki, dodało do nich jakby rozszerzenie gpmeijj. 

Spyhunter usunął mi ten addict thnig ale moje pliki nadal są nieużyteczne. Jak to przywrócić do normy? Niektóre programy również zostały zablokowane jak np. gg.

post-15605-0-25350000-1430427321.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tzn. że setki moich zdjęć i plików z excela mam sobie wyrzucić? Potrzebuję ich... a nie mogę nawet systemu przywrócić, bo ten wirus to uniemożliwił, zniknęły punkty przywracania.

 

Znalazłam plik na dysku, w którym jest napisane, że moje pliki zostały zablokowane przez CBT-LOCKER. Mogę wejść a jakąś stronę i zapłacić za odblokowanie. Pewnie to ściema?

 

Nie wiem jak wstawić prinscreena.

http://speedy.sh/gBVqV/Przechwytywanie.JPG
Odnośnik do komentarza

Generalnie pewnie będzie lipa z odszyfrowaniem tego, w poniższym temacie masz troche info na temat tego typu infekcji. Teraz będziesz wiedział, że zawsze należy robić backup ważnych plików raz na kilka miesięcy... dodatkowo polecam dobrego antywirusa z firewallem i poczytanie troche co robić, czego nie robić, by uniknąć takich sytuacji w przyszłości ( czyli głównie nie klikanie jesli nie wiesz co to, czytanie wszystkiego co sie da zanim coś klikniesz )

https://www.fixitpc.pl/topic/26653-zaszyfrowane-wszystkie-pliki-na-kompie-formaty-xtbl-i-ytbl/

Odnośnik do komentarza

Spyhunter usunął mi ten addict thnig ale moje pliki nadal są nieużyteczne.

Jak już powiedziane, odszyfrowanie danych niestety nie jest możliwe: KLIK. Ale należy się upewnić czy nie ma aktywnych śladów infekcji. SpyHunter to program z czarnej listy, z daleka od tego. "Addict thing" to wcale nie jest ta infekcja szyfrująca, lecz adware nie powiązane wcale z tematem. Są więc ogromne wątpliwości co ten dziadoski SpyHunter w zasadzie robił, brak raportu z niego. Nie ma tu żadnego dopwodu, że infekcja w pełni usunięta, gdyż brak obowiązkowych raportów: KLIK. Uzupełnij wszystkie wymagane dane.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...