Skocz do zawartości

Gdzie założyć Internet


Anonim8

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To ja wam coś napiszę. Myślałem nad tym, czy w ogóle wspominać, bo nie znam się na Netii, ale miałem kiedyś neta z firmy Air-Bytes, która działała na linii TP. Podłączanie do sieci trwało 3 miesiące od założenia umowy. AB tłumaczyło się tym, że to TP nie śpieszy się z aktywacją sieci telefonicznej, a tym samym nie dawali mozliwości podłączenia się przez nią z internetem.

Tymczasem, kiedy już TP się u mnie pojawiło po trzech miesiącach, aktywowali w kilka minut połączenie zupełnie nie robiąc problemu.

Dom był od wielu lat okablowany z TP, ale linia była nieaktywna.

A sama aktywacja wyglądała tak, że przyszedł technik z TP z laptopem + dwóch majstrów, którzy założyli mi gniazdko w miejscu, gdzie stał komputer. Facet z laptopem sobie wszystko podłączył, sprawdził, czy jest przepływ, powiedział, że wszystko ok i poszedł. Po dwóch dniach przyszli fachowcy z AB, którzy przynieśli mi router Wi-Fi, podłączyli go, podpieli mi pod kompa, zainstalowali sterowniki, sprawdzili, czy działa. Działa, ok, i poszli. Awarii nigdy nie uświadczyłem, ale po roku umowa się skończyła, a ja szczęśliwy przeszedłem do innej firmy, w której nie czekałem już 3 miesięcy na instalację, tylko 1 dzień!

Z tego, co pamiętam, oprócz tego robienia problemów z aktywacją, TP w ogóle się nie mieszało w sprawy AB. Zamówiłem neta w AB i tylko z nimi miałem do czynienia. TP widziałem tylko wtedy, gdy przyszli aktywować linię.

Mam szczerą nadzieję, że Netia ma inaczej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...