Skocz do zawartości

Start komputera tylko po resecie biosu


PhatDerick

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Plik ma być rozpakowany , a wg. instrukcji ma mieć nazwę M2V_MX SE.ROM może to ważne. Pisałem o tym wcześniej.

 

A może ważne jest jeszce to: http://forum.kompute...alizacja-biosu/ , post nr 6

Musisz to z wiersza poleceń obskoczyć. Czyli trzeba sformatować pendrive z plikami systemowymi. Używamy do tego http://files.extreme.../file.php?f=197 z przełącznikiem Create Dos startup Disk. Potem trzeba nagrać na pendrive awdflash.exe i plik biosu. Zabootować z pendrajwa i wstukać: awdflash.exe nowy_bios.bin /py /sn. Chwilkę potrwa i gotowe.
Odnośnik do komentarza

Płyta to na pewno M2V-MX SE

 

Uruchom system i naciśnij Alt

+F2 podczas POST w celu

uruchomienia EZFlash. Włóż

dyskietkę, która zawiera plik

BIOS. EZFlash przeprowadzi

procedurę aktualizacji BIOS i

automatycznie uruchomi

system po zakończeniu

procesu.

Tak właśnie robię...

 

Jutro jeszcze pokombinuje z tymi nazwami... A na dziś życzę Miłego wieczoru! ;)

Odnośnik do komentarza
Jutro jeszcze pokombinuje z tymi nazwami... A na dziś życzę Miłego wieczoru!

 

Gdybyś mógł zrobić jeszcze fotke BIOSU, bo powoli zaczynają narastać nieporozumienia. Dokładnie chodzi o podanie producenta.

 

Wiesławie, MarkuW

na swoim starym kompie miałem bios Phoenix - AwardBios. Fakt nie była to płyta Asusa. Ale może coś jest na rzeczy?

Odnośnik do komentarza

Ludzie, nie miejcie mnie za jakiegoś debila który nie potrafi odczytać modelu płyty... Ona wygląda dokładnie tak:

asus-m2v-mx-se_0.jpg

 

Zajrzałem jeszcze wczoraj do manuala mojego mobo (M2A-MX), dokładnie do opisu aktualizacji BIOSu. Pisze tam zeby zmienić nazwę pliku, nawet z wykrzyknikiem, więc to moźe być to...

 

EDIT: wkońcu udało mi się uporać z BIOSem. Zrobiłem to z pena narzędziem afudos. Mniejsza z tym. Ten temat zamykamy.

 

Jednak problem z uruchomieniem kompa nie zniknął, nadal jest to samo, więc czekam na kolejne wskazówki. I proszę, nie wracajmy (bez potrzeby) do tematu aktualizacji BIOSu, ważne że jest najnowszy...

Odnośnik do komentarza
Ludzie, nie miejcie mnie za jakiegoś debila który nie potrafi odczytać modelu płyty... Ona wygląda dokładnie tak:
nikt cię za debila nie ma, tylko dla mnie teraz dopiero nie zrozumiały jest fakt, że posiadasz taki wypasiony telefon, którym łazisz po necie a nie potrafisz zrobić zdjęcia skoro już odczytałeś ten napis z płyty i wstawić fotkę nawet tą operą portable czy mini na forum?

Co do biosu w poście #59 Wiesław mniej więcej nakreślił co i jak, to raz a dwa już kilka postów wcześniej jasno miałeś napisane aby zmienić nazwę tego pliku dokładnie tak jak to sam odczytałeś, więc na co to wychodzi? Ano, że masz temat a właściwie nas tu wszystkich w głębokim poważaniu bo co byśmy nie napisali i tak tego nie czytasz.

Perlit w poście #7 napisał jak dokładnie ma wyglądać nazwa pliku, ty w następnym odpisujesz, że tak zrobisz, po czym po dwóch dniach (a miało to być od razu) znów piszesz o tym samym, że może trzeba zmienić nazwę? Czy to ja czegoś nie kumam, czy może coś tu jest z kimś nie tak?

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
posiadasz taki wypasiony

telefon

To tylko Nokia 6300, a śmigam po necie na nim, bo zwyczajnie mnie ani rodziców nie stać na założenie normalnego netu i płacenie rachunków za niego. I wcale nie nam nikogo w poważaniu, wręcz przeciwnie, jesteście dla mnie autorytetem, ty, Panie Marku też.

 

Aktualizacja wkońcu się udała (edit z poprzedniego mojego postu).

Odnośnik do komentarza

Zainstalował bym jeszcze drivery do płyty czyli: chipset driver , ATK, i Cool''n''Quiet. (oba w dziale download w pod menu utilities) chipset w dziale "chipset"chociaż toi i tak nic pewnie nie pomoże bo system drivery czyta jak już wystartuje, a tu problem jest zanim komp ruszy. Nie wiem możliwe, że w kość daje słynny już chipset od VIA (z tym to zawsze był jakiś problem) może trzeba się do tego przyzwyczaić.

Załaduj jeszcze z biosu "load bios default" (albo coś w tym stylu).

Odnośnik do komentarza
czegoś

wybitnie nie lubi.

Wygląda na to że nie lubi klawiatury... Tak, wiem, bodajże marcinowski pisał o tym, przyznam, próbowałem tylko raz i wtedy nie wstał... Teraz już wiem że gdy podpięta sama mysz pod PS2 wszystko śmiga. Natomiast z podłączoną klawiaturą zarówno pod PS2 jak i USB dzieją się takie jaja...

 

EDIT: Albo... Czy jest możliwe że nie lubi ustawień domyślnych BIOS'u?

Jest tak: Resetuje bios, odpalam kompa. Podczas testu POST mam do wyboru czy wejść w ustawienia BIOS'u, czy automatycznie ustawić wartości domyślne i czeka aż coś wybiorę. Jeśli zaś nie jest podłączona klawiatura, nie czeka aż coś wybiorę, tylko się uruchamia przy każdej próbie. Może jakieś napięcia trzeba ustawić czy coś?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że wciskasz F2, system się uruchamia i dalej działa bez problemu. Następnie wyłączasz komputer, włączasz ponownie i co się dzieje? napisz.

 

Edit.

 

Ten problem jest zwykle spowodowany przez baterię płyty która jest na wyczerpaniu. Sprawdź napięcie baterii. Jak nie masz miernika, to zainstaluj SIW. (VBAT w sekcji Sensors)

Podaj czy po dłuższym kilkugodzinnym wyłączeniu system wskazywał właściwą datę i godzinę.

Odnośnik do komentarza
Rozumiem, że wciskasz F2,

system się uruchamia i dalej

działa bez problemu.

Następnie wyłączasz

komputer, włączasz ponownie

i co się dzieje?

Odłącz sobie zasilanie procka z płyty i włącz kompa. Właśnie to się dzieje. Do kolejnego resetu BIOSu.

 

O baterii też myślałem, podmieniłem na swoją, napewno sprawną, niestety bez rezultatu.

 

Próbowałem jeszcze ściągnąć radiator z NB. Palce sobie na nim pokaleczyłem, ale za cholerę nie chciał zejść. Może to coś z nim jest nie tak? Może się przygrzał, przypalił i przez to tak trzyma? Nie wiem sam...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...