Skocz do zawartości

CD-ROM nie czyta płyt


Suchy203

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem dzisiaj nagrać mamie płytkę z piosenkami no ale nie dało rady. Włożyłem do napędu inną płytkę i w ogóle jej nie czyta. Menadżer urządzeń pokazuję wykrzyknik przy CD-ROM. Nie znam się na kompach więc ewentualne porady proszę jak najprostsze.

Z tego co udało mi się wyszukać posiadam płytę głowną GIGABYTE GA- M61PME- S2

Procesor: PROCOMP MODEL ATX KY- 400W

Nagrywarka DVD LG GH-22LS30.

 

Jeszcze jakby coś trzeba było podać to podam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spokojnie.

 

Czy potrafisz usunąć urządzenie z MU tak jak pisałem? Nie obawiaj się nic nie zepsujesz.

Prawa myszka na CD w MU i wybierasz - Odinstaluj + OK. Następnie restartujesz kompa.

Czy po restarcie na dole na pasku zadań z prawej strony pojawia się komunikat typu - Znaleziono nowe urządzenie itd (instalacja sterownika, urządzenie jest gotowe do użycia) - lub inny komunikat.

I jeżeli pojawi się inny komunikat niż Gotowe .... to go podaj.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak, odinstalowałem ten sterownik, zrestartowałem komputer. Po włączeniu pokazuję się komunikat ZNALEZIONO NOWY SPRZĘT, jest podany tam model, i za chwilę zmienia się na ZNALEZIONO NOWY SPRZĘT - CD-ROM. NIc innego się nie pojawia. A ten sterownik żeby ściągnąc to trzeba konto tam założyć ? Przepraszam, że tak pytam ale no nie wiem co i jak. Dziękuję za cierpliwość.

Odnośnik do komentarza

Po restarcie nie było żadnego komunikatu, ale podczas instalacji tego czegoś wyskoczyło ZNALEZIONO NOWY SPRZĘT- urządzenie jest gotowe do użycia. No ale w MU dalej to samo tylko z inną końcówką

beztytuupjt.png

 

Edit:

Panie Wiesławie na dzisiaj już muszę kończyć. Dziękuję Panu i Panu Dawidowi za dotychczasową pomoc. Odezwę się jutro chyba. Udanego sylwestra i Dobrego 2010 roku :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Błąd 39 to błąd filtra sprzętowego - jakiś program do nagrywania czy wirtualizacji napędów podmontował swój sterownik pod DVD (nałożył filtr) ów program został odinstalowany ale błąd programisty w instalatorze spowodował że pozostał wpis po doczepionym sterowniku którego już nie ma i dlatego DVD nie działa.Lekarstwo jest tutaj http://support.microsoft.com/kb/982116 -najprościej uruchomić tam załączony "Fix it"

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam ale radowałem się z okazji Nowego Roku :D

@Flavius

Pomogło to narzędzie, dziękuję bardzo i pytanie: czy teraz mogę już je odinstalować ?

@Wiesław531

Czy mogę już wywalić z komputera ten chipset ? Przymuliło go trochę po instalacji. Jeszcze jak ktoś może to proszę mi powiedzieć co zrobić aby CD-ROM wysuwał się normalnie, bo teraz wysówa się wolniej, a jak sie zamyka to zatrzymuję się chwile i trzeba mu pomóc żeby się schował.

 

 

Dziękuję i pozdrawiam :cheer:

Odnośnik do komentarza
Pomogło to narzędzie, dziękuję bardzo i pytanie: czy teraz mogę już je odinstalować ?

Ten fix naprawia błędy w rejestrze i jeżeli występuje w dodaj usuń programy możesz go odinstalować.

 

Czy mogę już wywalić z komputera ten chipset ? Przymuliło go trochę po instalacji.

To są zaktualizowane sterowniki do chipsetu Twojego kompa. Nie należy ich usuwać. Możliwe, że zalecana jest aktualizacji BIOSu i innych sterowników systemu.

 

Pokaż obrazek z MU - ogólny oraz drugi Właściwości CD - Zakładka Sterownik.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...