Skocz do zawartości

Jaki router do rozdzielenia sygnału


keramti

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wszystko się łatwo konfiguruje ;)

 

Tam jest kilka propozycji, osobiście wziąłbym jakiegoś Linksysa:

https://www.fixitpc.pl/topic/2223-router/

https://www.fixitpc.pl/topic/1971-ruter-sprzetowy-do-xdsl/

 

Podstawowa kwestia: czy router ma mieć Wi-Fi?

 

 

Wi-Fi nie będzie potrzebne (przynajmniej na razie bo zamierzam rozprowadzić po kablu. Mam obecnie livebox i drugi komp łączy się się Wi-Fi,ale sygnał czasem jest bardzo słaby lub niski. no i od 31 grudnia 2010 roku kończę definitywnie współprace z Neostradą i Tepsą na rzecz Vectry.

Odnośnik do komentarza

Żeby nie zaczynać nowego tematu i nie zaśmiecać forum to może dołączę się do pytania.

 

Chodzi mi generalnie o to samo co Keramti, także chciałbym rozdzielić internet na dwa komputery jednak w moim przypadku jest to livebox. (nie w moim osobistym jednak pomagam komuś uzyskać takie rozwiązanie :)).

 

Sprawa wygląda tak, że w liveboxie obydwa porty ethernet są zajęte, jeden przez telewizję a drugi przez kabel internetowy do jednego z komputerów. Chciałbym aby było możliwe korzystanie z internetu także na drugim komputerze jednak rozwiązanie z kablem USB jest dla mnie mało satysfakcjonujące. Fundamentalne pytanie jest takie, czy opłaca mi się kupować jakikolwiek sprzęt typu (switch ew. router) i które z tych dwóch bedzie w tym wypadku lepsze? Dodam jeszcze że nie interesują mnie połączenia a'la "Wi Fi", wszystko ma być po kablach RJ45. Wiem że z użyciem routera moge całkowicie wykluczyć liveboxa i to mogłoby być dobrym wyjściem jednak wyczytałem do tej pory w sieci że takie zewnętrzne routery lubią się w tym "gubić" że tak to nazwę. Ze switchem mogloby być teoretycznie łatwiej jednak nie leży to w kręgu moich zainteresowań i nie wiem co byłoby lepsze. Chyba że jest jeszcze jakiś sposób podłączenia tego prosto pod liveboxa nie tracąc przy tym na szybkości internetu, byłbym wtedy bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza

Wg ceny:

- koncentrator (hub),

- przełącznik (switch),

- router.

 

Wszystko zależy, ile chcesz podpiąc komputerów, jeśli mało i nie generujące dużego ruchu, to może byc hub.

Jeśli potrzebujesz chcesz wiekszej wydajności to switch/router.

 

Nie chce podpinać pod to masy komputerów, chodzi mi jedynie o dwa komputery będące w tym samym pomieszczeniu(pokoju) :) Chciałbym uzyskać możliwość "odbioru" internetu w jednym i drugim komputerze niezależnie od każdego z nich. Oferta to niestety livebox gdyż ze względów technicznych nie ma możliwości korzystania od innego dostawcy internetowego. W takmi wypadku co polecałbyś osobićie?:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...