Skocz do zawartości

Dziwne nieusuwalne pliki na pendrive


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

otrzymałem pendrive'a nieznanego mi pochodzenia, bym coś na niego wrzucił. Jednak na tym pendrive pamięć zawalają głównie dziwne, nieusuwalne pliki. Nie da się ich usunąć normalnie, gdyż wyskakuje komunikat "Nie można usunąć plik: Nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego". Nie da się ich usunąć nawet programem Unlocker. Ponadto te pliki skopiowały się do folderu, który sobie dla testu utworzyłem na tym pendrive. Co to może być, czy to może być jakiś wirus? I jak się tego pozbyć?

 

Na pewno mają nazwy w nieobsługiwanym przez mój Windows języku. Pendrive jest firmy Hama, która swój matecznik ma prawdopodobnie gdzieś w świecie arabskim ;p

 

Aha. Po napisaniu tego tematu zabezpieczyłem pendrive'a Pandą USB Vaccine oraz włączyłem widok ukrytych plików (dziwnepliki2.JPG).

Stąd ukryty plik Autorun.inf (przed użyciem Pandy go nie było).

 

Przeskanowałem to USB programami Kingsoft Antivirus 2012 oraz Mbam i nic nie wykryły.

post-3488-0-10937500-1395957270_thumb.jpg

post-3488-0-17187500-1395959012_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak też zrobiłem. Nie wiem dlaczego pomyślałem o tym dopiero na końcu :D

 

Pliki zniknęły już po restarcie systemu z wpiętym pendrive'm. Windows postanowił sam uporządkować sytuację na tej pamięci. Po tym procesie plików nie było, ale dalej 4 GB z 7 GB było zajęte. Po formacie jest już czysto.

 

Dzięki za odzew, temat do zamknięcia ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Komentarz przed zamknięciem:

 

Pliki zniknęły już po restarcie systemu z wpiętym pendrive'm. Windows postanowił sam uporządkować sytuację na tej pamięci. Po tym procesie plików nie było, ale dalej 4 GB z 7 GB było zajęte. Po formacie jest już czysto.

W samo-oczyszczanie wątpię. Na jednym z obrazków widać, że część obiektów była "blada", czyli była ukryta. Bardziej prawdopodobne się zdaje, iż ponownie przestawiła się widoczność plików (opcje Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego + Pokaż ukryte pliki i foldery).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...